Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Tel Aviv
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar terminalinde buluşarak başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul’dan Tel Aviv’e seyahatimiz başlıyor. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde; dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri kabul edilen Yafa Limanı, Osmanlı Karakolu, Al-Bahr Camii, Osmanlı hapisanesi göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Daha sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Tel Aviv'de; restore edilen Osmanlı Tren İstasyonu'nu, Kral George, Dizengoff, Rodhchild, İbn Gvriol caddeleri ve Yitsak Rabin'in suikaste uğradığı Kikar Ha Medina, şehrin tipik mahalleleri ve İsrail'in modern yüzünü panoramik olarak göreceğiz. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
2. Gün | Tel Aviv
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Akko & Hayfa Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
3. Gün | Tel Aviv, Kudüs
Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimizden ayrılarak Kudüs'e doğru yola çıkıyoruz (Tel Aviv-Kudüs yaklaşık 70 km). Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde; 835 metre rakımdaki Zeytin Dağı'na gidiyor ve Hz.İsa'nın vahiy geldiği tepeden şehri seyrediyoruz. Daha sonra Hz. Muhammed'in Miraç'a yükseldiği Kubbet-üs Sahra, Haram-ül Şerif, Mescid-i Aksa, Ağlama Duvarı, Çile Yolu (Via Dolorosa) ve Hz. İsa'nın mezarının bulunduğuna inanılan Kıyamet Kilisesi'ni (Holy Sepulchre Kilisesi), Müslüman, Hristiyan ve Yahudi mahallerini görerek Arap Çarşısı'nı görüyoruz. Gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
4. Gün | Kudüs
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Lut Gölü (Ölüdeniz) & Massada Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
5. Gün | Kudüs, Tel Aviv, İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimizden ayrılarak tur liderimizin belirleyceği saatte Tel Aviv havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz sona eriyor.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

2019

Tur Tarihi

25 Ekim 2019

Tur Süresi

4 gece 5 gün

Hava Yolu

Pegasus

Başlangıç Fiyatı

799 €

Tur Tarihleri

25 Ekim 2019

Fiyatlar

Fiyatlar

Fiyatlara tur ve havalimanı vergisi ve alan hizmetleri dahildir. Lütfen Genel Şartlar bölümünü de inceleyiniz.
TESİS GEÇERLİLİK 2-3 KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
3. KİŞİ
İLAVE YATAK
TEK KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
ÇOCUK
(yaş) fiyat
3 YILDIZ OTEL (PAN: OK) 05 Temmuz 2018
25 Ekim 2019
799 USD (4778.02 TL*) 799 USD (4778.02 TL*) 1049 USD (6273.02 TL*) (0-2)150 USD
(897 TL*)
(3-12)769 USD (4598.62 TL*)

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Tel Aviv

Akko ve Hayfa 100 Dolar
Turumuzun ilk durağı Akko. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi' nde yer alan Akko (Acre) Şehri’ nde, Akko Kalesi' ndeki Haçlı Dünyası’ nın ve Osmanlı' nın izlerini takip ediyoruz. Cezzar Ahmet Paşa Cami ve Akka Çarşısı göreceğimiz yeler arasındadır. Daha sonra Hayfa' ya hareket ve yapacağımız şehir turunda Bab' ın Türbesi, Bahai Bahçeleri, Carmel Tepesi, Carmelite Manastırı göreceklerimiz arasında yer alıyor.

Kudüs

Lut Gölü & Massada 100 Dolar
Lut Gölü (veya Ölüdeniz), yeryüzü' nün en alçak ve üçüncü en tuzlu gölüdür. Günümüzde akarsularla beslenmemektedir. Lu gölü ziyaretimiz esnasında ölüdeniz minaralleri ile yapılan dünyanın ünlü kozmetik üreticelerinden birini ziyaret etme şansımız olacak. İsteyen misafirlerimiz için alışveriş imkanı sunuluyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi' nde yer alan Masada Kalesi' ne teleferik ile çıkarak; Herod Sarayı ve Sinagog' u ziyaret edecek, Lut Gölü' nün(Ölüdeniz), yukarıdan panoramik olarak fotoğrafını çekme şansı bulacağız. Sonrasında; ölüdeniz kenarındaki yüzme tesislerinden birinde çamur banyosu yapabilecek, Ölüdeniz' de suyun üzerinde oturma şansını yakalayacaksınız.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Tur Lideri
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
VİZELİ TUR BİLGİLENDİRMESİ
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 1 yıl geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Vize Dünyası Turizm (0312 428 27 00) acentemizden veya http://vizedunyasi.com.tr/'den, İzmir ve çevresi için ise Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.'' Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 1 yıl geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır."
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
 • 35 Dolar vize ücreti ve hizmet bedeli.(Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle bilgi almak için satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra geziler
 • Kişisel harcamalar
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Tel Aviv gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 yıldızlı otellerde Tel Aviv'de 2 gece, Kudüs' te 2 gece,toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Panoramik Tel Aviv ve Kudüs şehir gezileri
 • Alan-otel-alan transferleri
 • ETS Tur Türkçe Liderlik hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
3 yıldızlı otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklama
Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.