Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Selanik (Thessaloniki)
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Selanik. Şehre vardığımızda panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı & Bizans eserleri göreceğimiz yerler arasında . ATATÜRK'ün evini ve Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından serbest zaman ve tur liderimizin belirleyeceği saatte özel otobüsümüz ile otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Akşam grubumuzun tam katılım şartı ile ekstra olarak düzenlenecek olan Taverna Gezisi'ne katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
2. Gün | Selanik (Thessaloniki)
Kahvaltının ardından; arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan, Selanik'e saat yirmi dakika uzaklıktaki Vodina Gezisi'ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.
3. Gün | Selanik (Thessaloniki), Atina (Athina)
Kahvaltının ve odaların boşaltılmasının ardından Etstur özel otobüsü ile Larissa ve Lamia yolu üzerinden yaklaşık 500 km mesafede olan Atina’ya (Athina) hareket ediyoruz. Yaklaşık sekiz saat süren keyifli yolculuğun ardından Atina’daki otelimiz bizi karşılıyor. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Taverna Gezisi’ne katılabilirler. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
4. Gün | Selanik (Thessaloniki), Atina (Athina)
Kahvaltının ardından yoğun bir Atina günü bizi bekliyor. Gün panoramik şehir gezisi ile başlıyor. Acropolis, Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası, Syntagma ve Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi gezi boyunca keşif duraklarımız olacak. Şehir gezisinin ardından dileyen misafirlerimiz günü ekstra olarak düzenlenecek olan Korinth Kanalı Gezisi ile değerlendirebilirler. Gezi boyunca Corint Kanalı ve çevresini keşfettikten sonra Pire’de bir balıkçı restoranında akşam yemeği alacağız. Günü Atina’daki otelimizde noktalıyoruz.
5. Gün | Atina (Athina), Kalambaka (Kalambaka)
Kahvaltıyla başlayan gün otobüslerle yapacağımız yaklaşık 350 km mesafeli Kalambaka yolculuğu ile devam ediyor. Lamia, Trikala yolu üzerinden yaklaşık 6 saatlik bir yolculuktan sonra Kalambaka (Kalampaka) bizi selamlıyor. Kısa bir dinlenme molasının ardından manastırı ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz ve günün geri kalanını dilediğimiz gibi değerlendiriyoruz.
6. Gün | Kalambaka (Kalambaka), Selanik (Thessaloniki), İstanbul
Gezinin son günü kahvaltının ardından Selanik'e doğru hareket ediyoruz. Selanik'e varışımızdan sonra, uçak hareketinden önce, rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından havalimanına transfer oluyoruz, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından turumuz sona eriyor.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

29 Ekim 2019

Tur Tarihi

25 Ekim 2019

Tur Süresi

5 gece 6 gün

Hava Yolu

THY

Başlangıç Fiyatı

449 €

Tur Tarihleri

25 Ekim 2019

Fiyatlar

449 Euro'dan başlayan fiyatlar ile...
*Belirtilen fiyat bu turun en düşük başlangıç fiyatı olup, hareket tarihine ve doluluk durumuna göre değişmektedir.

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Selanik

Vodina Gezisi | 30 Euro
Yunanistan' nın Makedonya bölgesinde bugün Yunanistan' nın en büyük şelalesinin yer aldığı Vodina şehri; Yunanca bilinen ismi ile Edessa 1765 ve 1774 yılları arasında Abdullah Paşa tarafından yaptırılan ünlü camisi ile gezimize farklı bir detay katıyor.(Vodina Gezimiz sadece Kış aylarında düzenlenmektedir, Yaz aylarında Vodina Gezimiz yerine ;Halkidiki Adası Gezisi düzenlenmektedir.)

Selanik ve Taverna Gezisi 45 Euro 
Geleneksel bir Yunan tavernasında Sirtaki ve Zeybek dansları eşliğinde Yunan yemeklerini tadacak ve güzel bir Buzuki gecesi yaşayacağız. (Belirlenen fiyat limitli menü için geçerlidir.)(30.12 tarihinde gerçekleşecek Kısa Yunanistan turumuz için ekstra tur ücreti 80 Eurodur)

Atina

Corint Kanalı ve Pire Gezisi | 60 Euro
Saronic Körfezi boyunca ilerleyip, Ionia ve Ege denizlerini birbirine bağlayan, yapımına 1887’de başlanan ve 1893 yılında deniz trafiğine açılan Corint Kanalı’na varacağız. Burada Korint Kanalı üzerinde bulunan köprüleri görüp, gemilerin geçişini izleyeceğiz. Ardından Atina’nın şirin ve hareketli bir ilçesi olan Pire bizi karşılıyor. Şehirde balıkçı restoranında aldığımız akşam yemeği sonrası gezimiz sona eriyor.

Taverna Gezisi | 60 Euro
Atina merkezinde tavernaları ile ünlü Plaka’da ya da gece hayatının kalbi Prisi’de geleneksel bir Yunan tavernasında Sirtaki ve Zeybek dansları eşliğinde Yunan yemeklerini tadacak ve güzel bir Buzuki gecesi yaşayacağız. (Belirlenen fiyat limitli içkili menü için geçerlidir.)

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezimiz, minimum 19 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Yunanistan turlarımızda misafirlerimizin seyahat sigortası yaptırmalarını tavsiye ederiz.
VERGİLER
Fiyatlarımız, KDV ve her ülke ile her şehrin uygulamakta olduğu yerleşik uygulama dahilindeki vergileri içermektedir. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, müşteriden tahsil edilir. 2018 Ocak ayı itibari ile otele check-in esnasında konaklama vergisi misafirimizden gece başına her oda için belirlenen tutarda tahsil edilecektir.

Tur Lideri
Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizedunyasi.com'dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.Çek Konsolusluğu vize için özel resim formatı kullanmaktadır.Uygulanması gereken format linkte belirtilmiştir.http://www.vizedunyasi.com/FORMLAR/cek_cumhuriyeti_Biometrik_Resim_2014031949U.jpg. Bu formatın dışında olan fotoğraflar konsolosluk tarafından kabul edilmemekte olup, yeniden bir fotoğraf çekilip dosyaya eklenmesi gerektiğinden vize sürecinde zaman kaybına sebep olabilmektedir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • 120 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli 0-10 yaş arası çocuk için 120 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 120 € ücret ödenir
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı / Kişi başı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile İstanbul Selanik gidiş, Selanik İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4 ve 5 yıldızlı otellerde Selanik'te 2 gece, Atina'da 2 gece, Kalambaka'da 1 gece oda-kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Alan - otel - alan ve şehirler arası transferler
 • Panoramik Selanik, Atina, Meteora, Kavala şehir turları
 • EtsTur Türkçe tur liderlik hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
4 ve 5 yıldızlı tesislerde Selanik 2 Atina 2 Kalambaka 1 toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama geceleme sayısı kadar kahvaltı.
Aşağıdaki oteller, bu turlarımızda konaklama yapılan otellerdir. Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.