Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, St. Petersburg
Gezimizin ilk günü, kalkıştan dört saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız St. Petersburg. Varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Panoramik turumuzda; Nevski Caddesi, Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, şair Puşkin'in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi göreceğimiz yerler arasında. Şehir turu sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
2. Gün | St. Petersburg
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Puşkin (Çar Kasabası) Gezisi'ne katılabilir. Yapılan gezimizin ardından ekstra olarak düzenlenen Peter ve Paul Kalesi Gezisi 'ne katılabilirsiniz. Gezimiz sonrası serbest zaman. Akşam saatlerinde gerçekleşecek ekstra Rus Gecesi Gezisi'ne katılabilirsiniz. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
3. Gün | St. Petersburg
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Neva Nehri'nde Tekne Gezisi'ne katılabilir. Ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Hermitage Müzesi Gezisi'ne katılabilirler. Öğleden sonra bir diğer ekstra gezi alternatifimiz Peterhof Gezisi. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
4. Gün | St. Petersburg, Moskova
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Aeroflot Hava Yolları ile Moskova'ya hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte yapılacak yarım günlük panoramik şehir gezisinde Kızıl Meydan, Kremlin, KGB Binası, Moskova Kanalı, Kitay Gorad (Çin Mahallesi), Gum Alışveriş Merkezi gezi duraklarımız. Gezi sonrası otele yerleşiyor ve günü otelde noktalıyoruz. Geceleme otelimizde.
5. Gün | Moskova
Sabah kahvaltısının ardından dilediğinizi yapabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Moskova Metrosu ve Arbat Sokağı Gezisi 'ne katılabilirler. Öğleden sonra ekstra Novodevici Gezisi (Nazım Hikmet) sizi bekliyor. Gezi sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
6. Gün | Moskova
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Kremlin Müzesi Gezisi'ne katılabilirler. Gezinin ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
7. Gün | Moskova, İstanbul
Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Ardından tur liderinizin belirteceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının tarifeli seferleri ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na doğru uçuşumuz başlıyor. İstanbul’a varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

St.Petersburg Moskova

Tur Tarihi

25 Ağustos 2019

Tur Süresi

6 gece 7 gün

Hava Yolu

THY

Başlangıç Fiyatı

799 €

Tur Tarihleri

25 Ağustos

Fiyatlar

Fiyatlar

Fiyatlara tur ve havalimanı vergisi ve alan hizmetleri dahildir. Lütfen Genel Şartlar bölümünü de inceleyiniz.
TESİS GEÇERLİLİK 2-3 KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
3. KİŞİ
İLAVE YATAK
TEK KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
ÇOCUK
(yaş) fiyat
3 YILDIZ OTELLER (PAN: OK) 29 Temmuz 2019
25 Ağustos 2019
799 EUR (5025.71 TL*) 799 EUR (5025.71 TL*) 1099 EUR (6912.71 TL*) (0-2)150 EUR
(943.5 TL*)
(3-12)769 EUR (4837.01 TL*)
3 YILDIZ OTELLER (PAN: OK) 26 Ağustos 2019
01 Eylül 2019
799 EUR (5025.71 TL*) 799 EUR (5025.71 TL*) 1099 EUR (6912.71 TL*) X
3 YILDIZ OTELLER (PAN: OK) 02 Eylül 2019
22 Eylül 2019
699 EUR (4396.71 TL*) 699 EUR (4396.71 TL*) 999 EUR (6283.71 TL*) X
* Fiyatlar yayımlandığı 09.08.2019 tarihinde geçerlidir. Belirtilen TL fiyatları Kredi Kartı ile tek ödemede geçerli fiyatlarıdır ve belirtilen paketin en düşük fiyatı baz alınarak yayımlanmıştır.

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Avantajlı Paket

Avantajlı Paket : St Petersburg & Moskova | 375 Euro
Paket Turlar: Puşkin (Çar Kasabası) Gezisi 70 Euro | Peter & Paul Kalesi Gezisi 40 Euro | Neva Nehri'nde Tekne Gezisi 35 Euro | Hermitage Müzesi Gezisi 60 Euro | Peterhof Gezisi 70 Euro | Moskova Metrosu ve Arbat Sokağı Gezisi 35 Euro | Novodevici (Nazım Hikmet) Gezisi 40 Euro | Kremlin Müzesi Gezisi 50 Euro Yukarıdaki turlar paket (toplu) olarak alındığında 400 Euro yerine 375 € olacaktır.

St.Petersburg

Neva Nehri'nde Tekne Gezisi | 35 Euro
St Petersburg'un olmazsa olmazlarından Neva Nehri ve kanallarını gezeceğimiz bu turda, şehrin büyüleyici saraylarını, bahçelerini, açılır kapanır ve renkli köprülerini, farklı bir açıdan görüp fotoğraflayabileceğimiz keyifli bir gezi bizleri bekliyor olacak.

Peterhof Gezisi | Yetişkin 70 Euro / Çocuk 70 Euro
Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saray muhteşem bir mimariye sahip. Yapı; Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anısal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksi. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiş.

Hermitage Müzesi Gezisi | Yetişkin 60 Euro / Çocuk 60 Euro 
Dünyanın en büyük sanat müzesi olan yapı, Katerina’nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalardan oluşuyor. Günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapan müze, Barok mimarisinin baş yapıtları arasında. Günümüzde 1057 adet oda ve salonda Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor.

Peter ve Paul Kalesi Gezisi | Yetişkin: 40 Euro / Çocuk: 40 Euro
1703 yılında Petro tarafından St. Petersburg’da inşa ettirilen ilk yapı görülmeye değer bir görkeme sahip. Neva Nehri üzerinde kurulan kaledeki katedral ve içerisinde bulunan Romanov Hanedanları’nın mezarları birçok turisti buraya çekiyor. Şehrin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, şehrin bir anlamda simgesi haline gelmiş durumda. Dostoyevski, Troçki ve Lenin’in kardeşi Aleksandre’ın da kaldığı ünlü kale zindanları yıllar içinde daha birçok ünlüyü ağırlamış.

Rus Gecesi Gezisi | Yetişkin: 90 Euro / Çocuk: 90 Euro 
St. Petersburg’un en güzel şovlarından birini sunan Yerel Restaurant’da birbirinden muhteşem dans koreografileri, yerel mutfaktan seçmeler eşliğinde izleme imkanı sunuluyor.

Puşkin (Çar Kasabası) Gezisi | Yetişkin 70 Euro / Çocuk 70 Euro 
18. Yüzyıl’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi olarak dikkat çekiyor. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık Dönemi aristokrasinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin’in eğitim gördüğü okul da yer alıyor.

Moskova

Moskova Metrosu ve Arbat Sokağı Gezisi | Yetişkin 35 Euro / Çocuk 35 Euro
Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olarak kabul edilir. Her biri sanat harikası olarak kabul edilen istasyonlarda her gün yaklaşık 8 milyon kişi taşınıyor. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü trafiğe kapalı bir yol. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yer.

Novodevici Gezisi (Nazım Hikmet) | Yetişkin 40 Euro / Çocuk 40 Euro
Rusya’nın en önemli manastırlarından biri Novodevici’yi keşfe hazır olun! 1524 yılında kurulan manastır, zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü yer olmuş. 1812 yılında Napolyon’un emriyle yıkılmak istenmişse de rahibeler bu karara engel olmayı başarmışlar. 1922’de tamamen boşaltılan ve kaderine terk edilen manastır 1994 yılındaki restorasyon sonrası tekrar kapılarını açmış. Kompleks içerisindeki Smolenski Katerdali ve ünlülerin mezarlığı (Nazım Hikmet’in de mezarı burada bulunuyor) ilgi çekici ve görülmeye değer. Ulaşım+Yerel Rehberlik+ Mezarlık Girişi

Kremlin Müzesi Gezisi | Yetişkin: 50 Euro / Çocuk: 50 Euro 
1147’de Yuri Dolgoruky tarafından ilk defa temellerinin atıldığına inanılan, Rusya’nın kutsal mekanını keşfe hazır mısınızİ Günümüze kadar Lenin ve Stalin’in de içerisinde bulunduğu birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale, bugün de Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi. Ancak yönetim merkezi burada bulunduğu için binaların bir kısmı geziye kapalı. 200 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük çanın bulunduğu Kremlin; çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle görülmesi gereken, gerçek bir müze. Çarlık Dönemi’nde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmış. Meryem Ana’nın Göğe Çıkışı Katedrali 14. yüzyıldan beri Moskova’nın en önemli kilisesi olarak kabul edilmekte. Ulaşım + tur liderlik + Müze Girişi

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Ülkemizdeki OHAL uygulamaları sebebiyle, yurt dışı çıkışlarında resmi makamlar tarafından bazı belgeler istenmektedir. Bu nedenle tura katılımınız öncesinde çalıştığınız/bağlı olduğunuz kurumdan ya da emniyet müdürlüklerinden bilgi alınız.
Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.
Tur Lideri
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Güzeloğlu Turizm acentemizden veya http://gttur.com/sayfa/vize'den, İzmir ve çevresi için ise Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.'' Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması vardır, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır."
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • 150 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli (Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle alakalı satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Etsassistance (Kişi başı 1000 €'ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı / Kişi başı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile Istanbul-St Petersburg gidiş, Moskova-Istanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • St Petersburg-Moskova arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • 3 yıldızlı otelde St Petersburg 'da 3 gece, Moskova’da 3 gece toplam 6 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik St Petersburg ve Moskova şehir turu
 • Alan - otel - alan transferleri
 • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)