Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Los Angeles
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçuşu ile Los Angeles'a hareket ediyoruz. Havalimanında
tur lideri ile buluşuyoruz.Batı kıyısının en büyük şehirlerinde biri olan Melekler Şehri'nde yapacağımız panoramik şehir turunda, zenginler ve ünlülerin yaşadığı Beverly Hills-Rodeo Drive, Griffith Park ve Gözlem evi, Sunset Bulvarı, Hollywood yazısının bulunduğu tepe ve ünlü Hollywood Bulvarı’nın yanı sıra Çin Tiyatrosu'nu ve El Capitan Tiyatrosu panoramik olarak görüyoruz. Şehir turunun ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelde.
2. Gün | Los Angeles
Sabah kahvaltının ardından misafirlerimize ekstra Universal Film Stüdyoları Turu sunuluyor . Gezinin ardından otelimize dönüyoruz.
3. Gün | Los Angeles
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam günlük San Diego Turu’na katılabilirler. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
4. Gün | Los Angeles, Las Vegas
Sabah kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Las Vegas şehrine transferimiz gerçekleşiyor. Keyifli otobüs yolculuğunun ardından, Çöl üzerinde özel olarak inşa edilmiş olan ve dünyada eşi benzeri bulunmayan Las Vegas, şans oyunları ve eğlence merkezi olarak, Amerika’nın ihtişamını yansıtan, ülkenin en renkli, en hareketli şehirlerinden biridir. Akşamları parlak ışıklarla aydınlanan oteller ve neonlar şehre büyülü bir atmosfer vermekte. Şehre varışımızın ardından yürüyerek yaplıacak panoramik şehir turunun ardından otelimize yerleşiyoruz.
5. Gün | Las Vegas
Sabah kahvaltımızın ardından misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan tam günlük Grand Canyon turuna katılabilirler. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
6. Gün | Las Vegas, San Francisco
Otelde sabah kahvaltımızın ardından özel aracımızla havalimanına transferimiz yapılıyor. Bilet ve bagaj işlemlerimizden sonra yerel hava yolları tarifeli seferi ile San Francisco’yaa hareket ediyoruz.San Francisco’ ya varışın ardından keskin viraj ve yokuşlarla dolu caddeleri, tramvayları ile körfez kıyısına kurulmuş şirin bir Avrupa şehrini anımsatan San Francisco, marinası, gece kulüpleri, barları ve hareketli gece yaşamı ile ünlü. Yapacağımız panoramik şehir gezisinde; şehrin simgesi Golden Gate Köprüsü, Twin Peaks, Alamo Meydanı, ünlü iş merkezi Civic Center, hareketli marinası Pier 39 ve Fishermans Wharf göreceğimiz yerler arasında. Gezimizden sonra otelimize transferimiz yapılıyor, odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.
7. Gün | San Francisco
Kahvaltımızın ardından misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak Muir Woods & Sausalito & Tramvay Gezisi'ne katılabilirler . Geceleme otelimizde.
8. Gün | San Francisco, İstanbul
Kahvaltınından ardından dönüş uçağının saatine göre tur liderinizin bildireceği saatte buluşma ve San Francisco Havalimanı’na transfer. Türk Hava Yolları tarifeli uçuşuyla yolculuğumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor.
9. Gün | İstanbul
Ertesi sabah varışımızın ardından İstanbul İstanbul Havalimanı’na iniyoruz ve turumuzun sonu.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Los Angeles , Las Vegas , San Francisco

Tur Tarihi

18 Ocak 2020

Tur Süresi

7 Gece 9 Gün

Hava Yolu

THY

Başlangıç Fiyatı

2399 $

Tur Tarihleri

18 Ocak 2020

Fiyatlar

2399 USD'dan başlayan fiyatlar ile..

*Belirtilen fiyat bu turun en düşük başlangıç fiyatı olup , hareket tarihine ve doluluk durumuna göre değişmektedir.

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Avantajlı Paket

Avantajlı Paket Ekstra Tur Fiyatı | 440 Dolar
Muir Woods, Sausalito, Tramvay Gezisi 100 Usd, San Diego Gezisi 150Usd, Universal Film Stüdyoları Gezisi 190 Usd. Yukarıdaki turlar, paket (toplu) olarak alındığında 440 Usd $ yerine 415Usd $ olacaktır. Çocuk İçin (03-12 Yaş): Yukarıdaki turlar, paket (toplu)olarak alındığında 410 Usd yerine 395 Usd olacaktır.

Los Angeles

Los Angeles Universal Film Stüdyoları | Yetişkin 190 Dolar / Çocuk: 180 Dolar (3-12 yaş)
Her yaşa hitap eden bu gezide dünyanın en ünlü filmlerinin çekimlerinin yapıldığı bu devasa komplekste, film çekilen stüdyolar haricinde, eğlence parkı olarak adlandırdığımız bölümlerde Shrek 4D, Mummy, Water World, Jurassic Park, Terminator gibi sinema dünyasına mal olmuş birçok filmin kendine has gösterilerini izleme imkanını bulup, gönlümüzce eğleneceğiz. Dünyada 4 yerde bulunan Universal Stüdyolarının sadece Los Angeles bölümünde film çekimleri yapılıyor.

San Diego Gezisi Yetişkin 150 Dolar / Çocuk: 140 Dolar (3-12 yaş)
Batı Amerika'nın en güzel sahil kentlerinden biri olarak kabul edilen San Diego’ya yapacağımız bu gezide ilk durağımız fok balıklarıyla kaplı kumsalı bulunan La Jolla. Daha sonra San Diego’nun ilk kurulduğu yer olan Old Town ve oradan da şehir merkezinde bulunan Gas Lamp bölgesinden geçmek sureti ile öğle yemeği molası ve alışveriş için Seaport Village’de duruyoruz. Buradan da San Diego-Coronado Köprüsü'nden geçerek muhteşem San Diego körfez manzarasını izliyor ve inanılmaz güzellikteki Coronado’ya geçiyoruz. İskele de verilecek fotoğraf molasından sonra Coronado evleri ve pek çok filmde kullanılmış olan Hotel Del Coronado’ya geçiyoruz. Bu unutulmaz gezimiz akşam otelimizde bitiyor.

Las Vegas

Grand Canyon | 200 Dolar
Dünyanın en büyük vadisi (kanyonu) olarak kabul edilen Grand Canyon bir doğa harikası olmakla beraber gezegenimizin en ilginç köşelerinden biri. Belgesel programlara ve Holywwod film dünyasına defalarca konu olmuş, belli bir dönem çok sayıda kızılderili kabilenin yaşamış olduğu Grand Canyon gezimizde, bölgeye özel otobüsümüz ile transferimiz gerçekleşiyor. Öğle yemeği dahil olarak sunulan bu turumuzda kırmızının her tonunu görebileceksiniz.

San Francisco

Muir Woods, Sausalito ve Tramvay Gezisi | Yetişkin 100 Dolar / Çocuk: 90 Dolar (3-12 yaş)
Bu turumuzda ayrıcalıklı bir bölgeye gidiyoruz. İlk durağımız Muir Woods. Burada dünyanın en uzun ağaçları ile kaplı muhteşem red wood ağaçlarının bulunduğu ormanı geziyoruz. Sonra San Francisco’nun zenginlerinin yaşadığı şirin bir kasaba olan Sausolito’da mola veriyoruz. Buradan tekne ile Golden Gate Köprüsü ve Alkatraz adasını da panoramik görerek San Francisco’ya geçiyoruz. San Francisco’nun simgesi olmuş tramway ile dünyanın hiç bir yerinde yaşayamayacağınız heyecanlı bir gezi yapıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.
Tur Lideri
Los Angeles Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
T.C vatandaşlarına vize uygulaması vardır. ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Vize Dünyası Turizm (0312 428 27 00) acentemizden veya http://vizedunyasi.com.tr/'den, İzmir ve çevresi için ise Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.'' Başvurular şahsen büyükelçiliğe yapılmaktadır. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması vardır. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır."
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • 200 $ Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • (Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle bilgi almak için satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra geziler
 • Kişisel harcamalar
 • Etsassistance (Kişi başı 1000 $'ya kadar olan paket turlarda 25$ kişi başı / Kişi başı 3000 $'ya kadar olan paket turlarda 45$/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile İstanbul -Los Angeles, San Francisco - İstanbul dönüş uçak bileti
 • Las Vegas- San Francisco arası yerel hava yolları tarifeli seferi ile uçak bileti
 • Los Angeles - Las Vegas arası özel otobüs ile transfer
 • 1. Sınıf otellerde Los Angeles' da 3 gece , Las Vegas’ta 2 gece, San Francisco' da 2 gece ; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Panoramik San Francisco, Los Angeles şehir turları
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Etstur Türkçe tur liderliği (hizmetleri karşı havalimanı karşılama.)
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )

Otel Bilgileri

1. Sınıf otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama