Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Rovaniemi
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Freebird Hava Yolları özel seferi ile varış noktamız Rovaniemi. Rovaniemi'ye varışımızın ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Issız Doğada Kuzey Işıkları Gezisi'ne katılarak kar motorları ile muhteşem manzarayı izleme şansı elde edebilir. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
2. Gün | Rovaniemi
Kahvaltının ardından misafirlerimiz dünyanın en sevimli köpekleri ile ekstra olarak düzenlenecek Husky Safarisi Gezisi'ne katılarak mükemmel zaman geçirebilirler. Gezimizin ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Buz Otel Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
3. Gün | Rovaniemi
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Ranua Vahşi Yaşam Parkı Gezisi'ne katılarak zaman geçirebilirler. Ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Kar Motoru Safarisi Gezisi'ne'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
4. Gün | Rovaniemi,Helsinki,İstanbul
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Ren Geyiği Çiftliği Gezisi'ne katılarak zaman geçirebilirler. Gezimizin ardından tur liderimizin belirteceği saatte buluşarak uçuşumuzu gerçekleştirmek için Havalimanı'na transfer oluyoruz. Havalimanına varışımızın ardından ise Freebird Hava Yolları özel seferi ile İstanbul uçuşumuz başlıyor.Varışımızın ardından turumuz sona eriyor.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Sömestre 2020

Tur Tarihi

23 Ocak 2020

Tur Süresi

3 gece 4 gün

Hava Yolu

Freebird H.Y.

Başlangıç Fiyatı

949 €

Tur Tarihleri

23 Ocak 2020

Fiyatlar

949 EURO'dan başlayan fiyatlar ile..

*Belirtilen fiyat bu turun en düşük başlangıç fiyatı olup , hareket tarihine ve doluluk durumuna göre değişmektedir.

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Rovaniemi

Husky Safari Gezisi | Yetişkin 170 €/0-2 yaş arası ücretsiz/3-12 yaş arası 155 €
Şehri arkamızda bırakarak Dünya'nın en sevimli hayvanlarından olan Huskyleri görmek için Husky çiftliğine gidiyoruz. Husky safarisi yaparken ,kendi takımımızdaki Huskyleri nasıl yöneteceğimizi öğrenecek,bu sevimli köpeklerin ne kadar enerjik ve karda koşmayı seven hayvanlar olduğunu sessiz ve bembeyaz doğada eşsiz bir sürüş keyfi ile deneyimleyeceğiz

Ranua Vahşi Yaşam Parkı Gezisi | Yetişkin 120 €/0-2 yaş ücretsiz/3-12 yaş arası 110€
Rovaniemi'ye yaklaşık 1 saat mesafede ve bölgenin en dip ormanları arasına kurulmuş olan bu vahşi yaşam kampında yaklaşık 200 çeşit hayvan bulunmaktadır.Kutup ayıları, vaşaklar, tilkiler, domuzlar, yaban geyikleri ve çok sayıda kuş bunlardan sadece bazıları.Parkta yapacağımız tur liderli yürüyüş sırasından parkın en özel çifti Venus ve Manasse (kutup ayıları ) ile tanışacağız. Ardından da Finlandiya'nın en ünlü çikolata markasının satıldığı dükkanı ziyaret edecek ve turumuzu bitireceğiz.

Issız Doğada Kuzey Işıkları Gezisi | Yetişkin 100 €/ 0-2 yaş arası ücretsiz/3-12 yaş arası 90 €
Doğanın insanlara sunduğu en güzel görsel şölenlerden biri olan Kuzey Işıkları’nı görebilmek için otobüsümüzle şehirden ayrılıp ıssız doğaya doğru yol alıyoruz. Donmuş bir gölün kıyısındaki küçük bir çiftliğe gidiyoruz. İsteyenler açık havada isteyenler sıcak bir ahşap kulübede sosis ve sıcak içecek ikramları eşliğinde gökyüzünü takip ediyoruz.

Buz Otel Gezisi | Yetişkin 75 €/0-2 yaş ücretsiz/3-12 yaş arası 65 €
Yatakları buzdan olan ve geyik derisi serilmiş Buz oteli ziyaret ediyoruz. Yaklaşık -20 derece sıcaklığa sahip olan otelde buzdan yapılmış bar ve kilise kısmını da görüyoruz.Erimemesi için yapımında buz ve başka maddeler kullanılmış olan bu otel şubat ayından sonra eriyor ve her yıl yenisi inşa ediliyor.

Kar Motoru Safarisi Gezisi | Yetişkin 170 €/0-2 yaş arası ücretsiz/3-12 yaş arası 155€
Bu turumuzda kar motorlarıyla Lapland'in karlarla kaplı doğasında, ormanlarında, donmuş göllerinde yol alıyoruz.

Ren Geyiği Çiftliği Gezisi | Yetişkin 125 €/ 0-2 yaş arası ücretsi/3-12 yaş 100 €
Ren Geyiği çiftliği gezimizde ren geyiği kızak sürüşünü deneyimi ile muhteşem dakikalar geçireceğiz ve bu güzel hayvanları yakından göreceğiz.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

***Çocuk misafirlerimiz Snow Mobile turu'nda görevlinin snow mobile ile çekeceği bir kızakta bu turu gerçekleştireceklerdir.

***Bölgede havanın geç aydınlanıp, erken kararmasından dolayı bazı aktiviteler hava karanlıkkken yapılabilmektedir.

Tur Lideri
İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Vize Dünyası Turizm (0312 428 27 00) acentemizden veya http://vizedunyasi.com.tr/'den, İzmir ve çevresi için ise Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.'' Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır."
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
Vizelerimiz Estonya Konsolosluğundan alınmaktadır.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • İstanbul vize başvuruları için 120 € vize ücreti ve hizmet bedeli ,Ankara başvuruları için 130 € vize ücreti ve hizmet bedeli vardır.(Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle bilgi almak için satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra geziler
 • Kişisel harcamalar
 • Etsassistance (Kişi başı 1000 €'ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı / Kişi başı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Freebird Hava Yolları özel seferleri ile İstanbul-Rovaniemi gidiş Rovaniemi-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • 4 yıldızlı otelde Rovaniemi'de toplam 3 gece oda kahvaltı konaklama,geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Noel Baba Köyü Gezisi
 • Tur boyunca termal kıyafet
 • Alan otel alan transferleri
 • Ets Tur Türkçe tur liderlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası(Mesleki sorumluluk sigortasıdır)