Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Havana
Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideri ile buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra, Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile Havana’ya hareket ediliyor. Uzun süren uçuşun ardından Havana’ya varıyoruz ve şehri tanımak için hareket ediyoruz. Panoramik şehir gezimize efsanevi lider Fidel Castro’nun saatlerce süren ünlü nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı ile başlıyoruz. UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalar ile ünlü sokaklar, devrim öncesi Amerikan etkisini gösteren Washington’daki Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio, Prado Caddesi,Morro Kalesi,Katedral Meydanı,ünlü yazar Ernest Hemingway’in gittiği La Bodequita del Medio barı, Armas Meydanı, San Francisco Meydanı ,Vieja Meydanı ve Kübalıların sabahlara kadar oturup sohbet ettiği Malecon sahil şeridi göreceğimiz yerler. Gün sonunda oteldeyiz.
2. Gün | Havana
Kahvaltının ardından misafirlerimiz günü ekstra olarak düzenlenen öğle yemekli Benzersiz Havana turu ile değerlendirebilirler.Akşam ise ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Küba'nın efsane müzik grubu Buena Vista Social Club Konseri i misafirlerimizi bekliyor.
3. Gün | Havana
Kahvaltının ardından misafirlerimiz günü ekstra olarak düzenlenen öğle yemekli Pinar Del Rio ve Vinales Gezisi ile değerlendirebilirler. Akşam saatlerinde otelimizde geri dönüyoruz. ( Havana - Pinar del Rio arası yaklaşık 164 km, Vinales - Havana arası yaklaşık 182 km)
4. Gün | Havana, Cienfuegos, Trinidad
Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan, UNESCO tarafından koruma altına alınmış, Kübalıların güneyin incisi dediği Cienfuegos’u geziyoruz. Panaromik gezimizde Jose Marti Parkı,Tomas Terry Tiyatrosu,Cienfuegos Katedrali, Belediye binası,ızgara sistemi ile dizayn edilmiş şehir sokakları ve rengarenk revaklı evler göreceğimiz yerler arasında.Öğle yemeğimizi almak için mola veriyoruz.Yemek sonrası Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu, koloniyal dönem mimarisini günümüze en iyi yansıtan renklerin şehri Trinidad'a vardığımızda yapacağımız gezide şehrin merkezi Mayor meydanı, Trinidadlıların ve turistlerin merdivenlerinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar dans ederek eğlendiği Casa Musica,Trinidad'ın kokteyi ile dünyaca meşhur La Chancancara barı göreceğimiz yerler arasında.Geceleme otelimizde. ( Havana - Cienfiguegos arası yaklaşık 233 km, Cienfugeos - Trinidad arası yaklaşık 82 km)
5. Gün | Trinidad, Santa Clara, Varadero
Kahvaltının ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız.Santa Clara'ya vardığımızda öncelikle öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında turumuza efsanevi lider Che Guevera'nın Mozelesini ziyaret ederek devam ediyoruz.Küba'da başardıkları devrimi tüm Güney Amerika kıtasına yayma idealleri için küçük bir gerilla grubunun başında Bolivya'ya giden ,9 Ekim 1967’de yaralı olarak yakalanıp infaz edilen,30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği,37 gerilla arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Mozolesini ,kişisel eşyalarından oluşturulan müzesini, ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Gezimizin devamında Che tarafından ele geçirilen,Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan, Küba Devrim'i için yapılan savaşta dönüm noktası olan ve Che'yi kahramanlaştıran zırhlı tren Blindado müze parkını da görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Matanzas bölgesinde yer alan Varadero, turkuaz renkli suyu ve beyaz kumsalı ile Küba'nın kum,deniz ve güneş tatilinin en önemli destinasyonudur.Otele varış ve konaklama. ( Trinidad - Santa Clara arası yaklaşık 122 km, Santa Clara - Varedero arası yaklaşık 232 km)
6. Gün | Varadero
Kahvaltının ardından Varadero'nun güzel denizinin ve plajlarının keyfini çıkarmak için serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli Mavi Yolculuk turuna katılabilirler.Geceleme otelimizde.
7. Gün | Varadero, Havana
Kahvaltımızın ardından Havana'ya transferimizi gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen öğle yemekli Hemingway turuna katılabilirler.Akşam ise ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Tropicana Karnaval Show'a katılarak unutulmaz bir gösteri ile değerlendirebilir. Geceleme otelimizde.( Varadero - Havana arası 149 km)
8. Gün | Havana, İstanbul
Sabaha karşı dönüş yolculuğumuz için Havana Havalimanı’na doğru yola koyuluyoruz. Havaalanında bilet ve pasaport işlemleri sonrası Tük Hava Yolları’nın tarifeli uçuşuyla İstanbul'a hareket ediyoruz.
9. Gün | İstanbul
Gündüz ve gecemiz uçakta geçiyor (THY Havana - İstanbul uçuşunda öncelikle Venezuela'nın başkenti Caracas'a uçuluyor yaklaşık 2.3 saat süren yolculuktan ve burada uçak içinde yapılan moladan sonra yaklaşık 12 saatlik yolculuğun ardından İstanbul’a varıyoruz.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Havana, Trinidad, Varadero

Tur Tarihi

23 Kasım 2019

Tur Süresi

7 Gece 8 Gün

Hava Yolu

THY

Başlangıç Fiyatı

1899 €

Tur Tarihleri

23 Kasım 2019

Fiyatlar

1899  EURO'dan başlayan fiyatlar ile..

*Belirtilen fiyat bu turun en düşük başlangıç fiyatı olup , hareket tarihine ve doluluk durumuna göre değişmektedir.

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Havana

Buena Vista Social Club Konseri 90 Euro
Dünyada Küba müziğini tanıtan ve Küba ruhunu Chan Chan,Dos Gardenias, Candela gibi ölümsüz şarkılarla dillerimize dolayan gruptur Buena Vista Social Club.Havana'nın gecekondu mahallesinde 1939 yılında kurulmuş, dönemin siyahi insanlarının sosyalleştiği konser ve müzik salonu olan bu yer Küba müziğinin altın çağında nice isimler kazandırmış ,kapandıktan yıllar sonra ismi 1996'da Amerikalı gitarist Ry Cooder ve oğlunun girişimleri ile yeniden canlandırılmıştır.Yaşları ilerlemiş ve unutulmaya yüz tutmuş Küba Müziği'nin en önemli temsilcileri Company Segundo,Omara Portuondo,İbrahim Ferrer,Ruben Gonzalez,Eliades Ochoa ve daha nice isimleri bir araya getirmeyi başaran Ry Cooder'in yapımcılığı ile çıkardıkları 1997 albümü tüm dünyayı kasıp kavurmuş,Grammy ödülü başta olmak üzere bir çok ödül kazanmıştır.2000'li yıllarda bir çok üyesi aramızdan ayrılsa da Buena Vista ruhu devam etmektedir.Konser esnasında unutulmaz anlar sizi bekliyor.

Pinar Del Rio ve Vinales Gezisi 100 Euro
Sabah Kahvaltımızın ardından Pinar del Rio şehrine doğru yola çıkıyoruz.Dünyanın en kaliteli tütünlerinin yetiştiği Vuelta Abajo ve Semi Vuelta Abajo'yu içinde barındıran, Küba purosunun kalbi sayılan bu bölgede puronun tarihine yolculuk yapıp puro fabrikasını ziyaret ederek üretimini birebir göreceğiz.Ardından UNESCO tarafından Dünya Koruma Mirası Listesi’ne alınmış, Vinales Vadisi'ne hareket ediyoruz. 1492 yılında Cristof Colomb’un burayı gördüğü zaman “İnsan gözünün görebileceği en güzel yer.” dediği vadinin Karayip bölgesine özgü film seti gibi manzaralara ev sahipliği yapan Mogete tepelerini göreceğiz.Öğle yemeğimizi yedikten sonra zamanında yerli halkın sığınak olarak kullandığı,bölgenin en güzel ve en çok ziyaret edilen,içindeki nehirde tekne turu yapacağımız Cueva del Indio'yu ( Yerli Mağarası ) geziyoruz.Ardından Brezilyalı ressam Diego Riviera’nın öğrencisi Leovigildo Gonzales tarafından 1961 yılında bir Mogete tepesinin üzerine yapılmış Mural de La Prehistoria isimli evrim teorisini anlatan dünyanın en büyük resmini ziyaret ediyoruz.Sonrasında Küba'nın en güzel kasabalarından olan verandalı rengarek evleri ile ünlü Vinales'in tadını çıkarmak için serbest zaman.Ardından Küba kültürünü ve tütün yetiştiriciliğini daha yakından tanımak ve yerel halkın nasıl yaşadığını görmek için bir Campasino'yu ( Köylü evi ) ziyaret ediyoruz.Köylülerin sıcak misafirperverlikleri,kahve ikramları ve hoş sohbetleri ile gezimizi tamamlayarak Havana'ya doğru yola çıkıyoruz.

Hemingway Turu | 60 Euro
Küba aşığı,Küba'nın yakın tarihinde ve popüler kültüründe iz bırakmış dünyanın en önemli yazarılarından Ernest Hemingway'in gözünden Küba'yı göreceğimiz bu gezimizde "Çanlar Kimin İçin Çalıyor" romanından kazandığı para ile aldığı ve 20 yıl yaşadığı,günümüzde müze olarak kullanılan çiftlik evi "Finca Vigila’yı" ziyaret ederek yazarın en özel anlarını beraber yaşayacağız.Ardından Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir balıkçı köyü olan, yazarın kılıç balığı avlama tutkusu sebebiyle sık sık gittiği,balıkçılarla yakın dostluk kurduğu ve ünlü romanı "İhtiyar Balıkçı ve Deniz” i yazdığı yer olan Cojimar'a giderek, yazarın öğlen yemeklerini yiyip yakın arkadaşları ile uzun sohbetler ettiği onun en sevdiği restaurant "La Terraza'da" öğle yemeğimizi alacağız. Sonrası Havana ya geri dönüp Küba'nın en güzel kokteyllerinden Daikiri'si ile meşhur olduğu için Hemingway'in en sevdiği ve çok sık gittiği tarihi bar-restaurant Floridita'yı ziyaret ediyoruz.Devamında kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yaparak yazarın 7 yıl kaldığı Ambos Mundos oteline gidip 511 nolu odasındaki müzesinde yazarın hayatına bir kez daha dokunarak gezimizi tamamlıyoruz.

Tropicana Show 140 Euro
Dünyanın en renkli kabare showlarından olan Tropicana Küba eğlencesi denilince akla gelen ilk yerdir.1939 yılından beri kesintisiz yapılan bu gösteri Küba'nın eğlence hayatının simgesi olmuş ve onu tüm dünyada meşhur etmiştir.Frank Sinatra,Benny More ve daha nice ismin konserler verdiği,Küba'nın mafya yıllarında mafya babaları Mayer Lansky'nin, Al Capone'nun prestij için sürekli gittiği bir yer olmuştur.36.000 metre kare alanı,200'e yakın devasal bir ekip tarafından gerçekleştirilen ve iki saat süren programı boyunca, her bir dans için özel dikilmiş rengarenk kıyafetler içinde müthiş dansçılar,konserler,sahne performansları,ışık gösterileri ve muhteşem bir ambiyans sizleri bekliyor.

Benzersiz Havana | 90 Euro
Sabah kahvaltımızın ardından turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız bir saatlik gezi sonrası Küba’nın Picasso’su olarak da bilinen sanatçı Jose Rodriguez Fuster’in Antonio Gaudi'nin Parc Güell'inden esinlenerek yaptığı seramikler,resimler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesi Fusterlandia'yı göreceğiz. Bu gezinin sonrasında ismini zengin bir tüccar olan Fernando Hamel’den alan Afro-Cuban sanatının ve kültürünün merkezi Hamel sokağını göreceğiz. Öğle yemeği molasının ardından Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesi'nde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrim'i dönemlerinden kalma eşyaları,fotoğrafları,savaş aletlerini ve tabiki devrimin simgesi haline gelmiş Granma teknesini görerek o anları yaşayacağız. Gezimizin devamında Havana’yı tepeden görebileceğimiz La Cabana kalesinde Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz.Gezimizin sonunda Havana ile özleşen Coco ( Hindistan Cevizi ) Taksiler ile şehir merkezine transferimiz ve kısa bir tur gerçekleştiriyoruz.

Varadero

Mavi Yolculuk 125 Euro
Sabah kahvaltımızdan sonra Varadero limanına giderek bizi bekleyen lüks katamaranımıza biniyoruz.Katamaran içinde müzik ve kokteyler eşliğinde Küba'nın masmavi denizlerine açılıyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuk sonrasında Yunus merkezine varıyoruz.Burada Yunuslar ile beraber yüzerek ve usta eğitmenlerin gösterileri eşliğinde Yunuslarla eğlenceli anlar yaşıyoruz.Ardından yaklaşık yirmi dakika yolculuk yaptıktan sonra Katamaran'dan temin ettiğimiz Şınorkeller ile dalış yaparak Küba'nın akvaryum sularının tadını çıkarıyoruz.Devamında ise yaklaşık yirmi dakikalık yolculuk sonrası Küba'nın en güzel adalarından biri olarak kabul edilen,bembeyaz kumları ve kartpostalları aratmayan görüntüsü ile Cayo Blanco'ya ( Beyaz Ada ) varıyoruz.Bu adada açık büfe öğle yemeğimizi yedikten sonra tabiki muhteşem denizin tadını çıkarmak için serbest zaman.Katamaran kaptanının belirlediği saatte başlangıç noktamız Varadero limanı için hareket ediyoruz.Yolculuk yaklaşık bir buçuk saat sürüyor.Dönüş yolunda kaptanımızın ve mürettebatın animasyon ve dansları ile tüm dünyadan gelen turistler ile birlikte dans etmeye hazır olun.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.
Tur Lideri
Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Vize Dünyası Turizm (0312 428 27 00) acentemizden veya http://vizedunyasi.com.tr/'den, İzmir ve çevresi için ise Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.'' Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır."
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • 25 CUC Havana Havalimanı Vergisi (Havalimanında yolcular tarafından ödenir.)
 • Müze, Ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Havana'da alınacak öğle ve akşam yemekleri
 • Programda ücrete dahil olmayan öğle ve akşam yemekleri.
 • Etsassistance (Kişi başı 1000 €'ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı. Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
 • 35 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli
 • (Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle bilgi almak için satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.)
 • Ekstra geziler
 • Kişisel harcamalar
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları İstanbul - Havana gidiş, Havana - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4 ve 4- 5 yıldızlı otellerde seçilen kategoriye göre Havana’da 4 gece oda kahvaltı, Trinidad’da 1 gece ve Varadero’da 2 gece her şey dahil olarak toplam 7 gece konaklama.
 • Havana,Trinidad,Varadero Şehir Gezileri
 • Türkçe tur liderliği hizmetleri
 • Alan - otel - alan transferleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmet bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Bu tur tanıtımı bir sonraki yayımlanana kadar geçerlidir ve Etstur kayıtları esastır.

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
Türk Hava Yolları ile 4,5 yıldızlı otellerde konaklama
Aşağıdaki oteller, bu turlarımızda konaklama yapılan otellerdir. Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.
HAVANA :Four Poınts By Sheraton Havana, 5 Yıldız
null
Havana :Melia Havana , 5 Yıldız
null
Trinidad :Brisias Trinidad del Mar, 4 Yıldız
Otelimiz ile Trinidad şehir merkezi olan Plaza Mayor arası mesafe yaklaşık 12,5 km'dir.
Varadero :Grand Memories Varadero, 5 Yıldız
null