Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Seul
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Pasaport ve check-in işlemlerinden sonra Asiana Hava Yolları'nın tarifeli uçuşuyla Kore'nin başkenti Seul'e hareket. Geceyi uçakta geçiriyoruz.
2. Gün | Seul, Osaka
Havalimanına varışımızın ardından, alanda bizi bekleyen özel aracımızla şehir merkezine hareket ediyoruz ve panoramik turumuz başlıyor. Turumuzda ki ilk durağımız Namsan Tepesi. Buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Ardından sanatçılar caddesi olarak da geçen ve hediyelik el sanatlarının görülebileceği Insadong Caddesi, Gwanghwamun Meydanı, Myeongdong Caddesi göreceğimiz yerler arasında. Vereceğimiz serbest zaman sonra tur liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Osaka’ya uçuşumuz başlıyor. Varışımızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
3. Gün | Osaka, Kyoto
Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Nara Gezisi’ne katılabilirler. Gezimizin ardından Kyoto'ya doğru yola çıkmadan önce panoramik Osaka şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz. Yapacağımız şehir gezisinde; Toyotomi Hideyoshi tarafından inşa edilmiş ve yangın ve savaşlarda bir çok kez yıkılıp tekrar yapılmış Osaka Kalesi, restoranları ve alışveriş merkezleri ile ünlü Dotombori Caddesi göreceğimiz yerler arasında. Ardından Kyoto'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
4. Gün | Kyoto
Sabah kahvaltısının ardından, UNESCO Dünya Koruma Mirası Listesi'nde bulunan, 1650 budist tapınağı ve 400 shinto mabedi ile ülkenin kutsal ve ruhani başkenti kabul edilen Kyoto'da yapacağımız panoramik şehir turunda; 139 sütunun üzerinde bulunan tüm Kyoto’yu tepeden izleme fırsatı sunan, dev terası ile ünlü Kiyomizu Tapınağı, 1397’de Yoshmitsu adlı şogun tarafından ikametgah olarak inşa ettirilen ve adı altın köşk anlamına gelen romantik Kinkakuji tapınağını, Edo hanedanının kurucusu olan Tokugawa Leyasu adlı şogun tarafından 1603’te inşa ettirilen sıra dışı Nijo Kalesi'ni, Geyşa Çay Evleri ile ünlü Gion bölgesinde serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam ekstraolarak düzenlenen (Yemekli)Japon Sanatları Kültürel Show ve Akşam Yemeği Gezisi'ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.
5. Gün | Kyoto
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Eski Kyoto & Bambu Ormanı Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
6. Gün | Kyoto, Tokyo
Sabah kahvaltının ardından tren istasyonuna transfer oluyoruz ve yaklaşık 2 saat sürecek süper ekspress tren ile Tokyo’ya hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Japonya’nın en eski alışveriş merkezi, 50’den fazla mağazası ile Nakamise’nin de içinde bulunduğu, eski Tokyo’nun atmosferini yaşatan turisti bölgesi Asakusa, ihtişamlı İmparatorluk Sarayı, Japon Hükümeti'nin sembolü olan Tokyo Metropolitan Hükümet Binasını görüyor ve 45. katından Tokyo’nun manzarasını izleyebiliyoruz. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
7. Gün | Tokyo
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen A'dan Z'ye Tokyo Gezisi’ne katılabilirler. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
8. Gün | Tokyo, Seul, İstanbul
Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Seul üzeriden İstanbul'a uçuşumuzu yapıyoruz. Varışımızın ardından turumuz sona eriyor.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

2019

Tur Tarihi

23 Mart 2019

Tur Süresi

6 gece 7 gün

Hava Yolu

Asiana

Başlangıç Fiyatı

2799 $

Tur Tarihleri

23 Mart 2019

Fiyatlar

Fiyatlar

Fiyatlara tur ve havalimanı vergisi ve alan hizmetleri dahildir. Lütfen Genel Şartlar bölümünü de inceleyiniz.
TESİS GEÇERLİLİK 2-3 KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
3. KİŞİ
İLAVE YATAK
TEK KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
ÇOCUK
(yaş) fiyat
4 YILDIZ OTEL (PAN: OK) 10 Temmuz 2018
23 Şubat 2019
2799 USD (15338.52 TL*) 2799 USD (15338.52 TL*) 3499 USD (19174.52 TL*) X
4 YILDIZ OTEL (PAN: OK) 24 Şubat 2019
23 Mart 2019
2799 USD (15338.52 TL*) 2799 USD (15338.52 TL*) 3499 USD (19174.52 TL*) (0-2)500 USD
(2740 TL*)
(3-12)2.749 USD (15064.52 TL*)
4 YILDIZ OTEL (PAN: OK) 24 Mart 2019
20 Nisan 2019
2799 USD (15338.52 TL*) 2799 USD (15338.52 TL*) 3499 USD (19174.52 TL*) (0-2)500 USD
(2740 TL*)
(3-12)2.749 USD (15064.52 TL*)
* Fiyatlar yayımlandığı 18.01.2019 tarihinde geçerlidir. Belirtilen TL fiyatları Kredi Kartı ile tek ödemede geçerli fiyatlarıdır ve belirtilen paketin en düşük fiyatı baz alınarak yayımlanmıştır.

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Tokyo

A'dan Z'ye Tokyo Gezisi | Yetişkin : 140 Dolar / Çocuk : 140 Dolar
Bu gezimizde ilk olarak Tokyo’yu kuş bakışı göreceğimiz, dünyanın en büyük çelik kulesi olan ve Paris’te ki Eyfel Kulesi’nden esinlenerek yapılan 333 metre yükseklikte ki Tokyo Kulesi’ne çıkacağız. Ardından dünyanın en büyük balık pazarı olan, bine yakın balıkçı dükkanın da bulunduğu, günde 60 bin toptancının alışveriş yaptığı ve günde 100 ton balığın satıldığı meşhur Tsukiji Balık Pazarı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında birbirinden ünlü dünya markalarının yer aldığı ve astronomik emlak fiyatları ile ünlü ve Ginza Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Sahibinin dönmesini 15 yıl boyunca aynı yerde bekleyen sadık köpek Hatchiko’nun heykeli ile ünlü olan ve dünyanın en kalabalık yaya geçidinin bulunduğu Shibuya semtini ziyaret ediyoruz.

Kyoto

Nara Gezisi (Yarım Gün) | Yetişkin 100 Dolar / Çocuk 100 Dolar
Özel otobüsümüz ile bir saat sürecek otobüs yolculuğu'nun ardından tapınaklar şehri Nara’ya varıyoruz. 710 yılında kurulan ve Kyoto’dan önce Japonya’nın başkenti olan, efsaneleri ve gelenekleri ile Japon Kültürü’nü yansıtan, UNESCO Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan Nara’da, 1880 yılında kurulmuş Nara Park ve içinde yer alan altın rengi bronzdan yapılmış devasa Buda Heykeli’ni barındıran, dünyanın ahşaptan yapılmış tek mabedi olan Todaiji Tapınağı ile 3.000 feneri ile renkli Kasuga Taisha Mabedi’ni görüyoruz.

Japon Sanatları Kültürel Show ve Akşam Yemeği | Yetişkin 150 Dolar / Çocuk 150 Dolar
Bir dönem tarih kitaplarına giren, hala Japon kültürünün en önemli ögelerinden birisi olan geyşaların kendilerine özgü dansları ile farklı akşam sizleri bekliyor. Gezi, akşam yemekli olarak düzenleniyor.

Eski Kyoto & Bambu Ormanı Gezisi | Yetişkin : 130 Dolar / Çocuk : 130 Dolar
Bu gezimizde Japonya’nın tarihsel ve geleneksel dokusunu tecrübe etme şansı yakalayacağımız, adeta bir zaman tüneline gireceğimiz ve bir çok Samuray filminin de çekilmiş olduğu Bambu Ormanı’nı keşfederek başlıyoruz. Ardından Maddi Dünya ile Manevi Dünya arasındaki bağlantıyı sağladığına inanılan 10 bine yakın kırmızı kapısıyla, estetik mimarinin sayılı örneklerinden olan ünlü Fuşimi İnari Tapınağı’nı görme şansımız olacak.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Ülkemizdeki OHAL uygulamaları sebebiyle, yurt dışı çıkışlarında resmi makamlar tarafından bazı belgeler istenmektedir. Bu nedenle tura katılımınız öncesinde çalıştığınız/bağlı olduğunuz kurumdan ya da emniyet müdürlüklerinden bilgi alınız.
Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.
Tur Lideri
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için, seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan misafirlerimizin ilgili konsolosluklara danışmaları gerekmektedir.

Tüm (yeşil pasaport da dahil) pasaportlar yeni çipli olmak zorundadaır. Kore/Japonya turuna kayıt alan tüm misafirlerin pasaportlarını yeniletmeleri ricadır.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • 10$ bahşiş (Otobüs ve yerel servisler için tur lideri tarafından tahsil edilir.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra geziler
 • Kişisel harcamalar
 • Etsassistance (Kişi başı 1000 $'a kadar olan paket turlarda 25$/kişi başı / Kişi başı 3000$'a kadar olan paket turlarda 45$ /kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Asiana Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Seul gidiş, Seul-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Seul-Osaka ve Tokyo-Seul arası Asiana Hava Yolu ile ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Kyoto-Tokyo arası hızlı tren bileti
 • 4 yıldızlı otellerde 1 gece Osaka, 3 gece Kyoto, 2 gece Tokyo; toplam 6 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Yarım gün Panoramik Seul, Tokyo, Kyoto ve Osaka şehir turu
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Tecrübeli Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmet bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )