Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Kavala
Gezimizin ilk günü, 23:00'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 23:30'da Şişli Evlendirme Dairesi ve 23:59'da Merter Metro İstasyonu önünden hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kavala'ya yolculuğumuz devam ediyor. Geceleme otobüste.
2. Gün | Kavala, Selanik, Igoumenitsa
Kavala `ya varisimiz ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyelerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası essiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kısa sureli bir fotoğraf molası verip Selanik`e doğru yola çıkıyoruz. Selanik'e varışımızın ardından panoramik şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserleri görülecek yerler arasındadır. Yunanistan'ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra Rehberimizin belirttiği serbest toplanma saatinde aracımızda buluşarak Yunanistan'ın Adriyatik kıyısındaki liman kenti olan Igomentisaya doğru yola çıkıyoruz . Yapılacak bilet bagaj ve gümrük işlemleri sonrası işlemlerini takiben Grubumuz için özel olarak ayırtılmış yerlere geçiş, hareket. Geceleme feribot’da.
3. Gün | Bari(Brindisi), Roma
Sabah, yerel saat ile 09.30’da, İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben özel otobüsümüz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Pompei Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Pompei kalıntılarını gördükten sonra İtalya'nın başkenti olan Roma’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızı takiben dinlenme amaçlı otelimize geçip serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile beraber ekstra olarak düzenlenecek olan Işıklar Altında Roma gezimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.
4. Gün | Roma
Sabah kahvaltısının ardından siz değerli misafirlerimiz ile beraber panoramik Roma gezisi için yola çıkıyoruz. Gezimiz esnasında görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykel, Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri bulunmaktadır. Panoramik tur sonrası şehirde serbest zaman veriyoruz. Geceleme otelimizde.
5. Gün | Roma, Floransa, Motecatini
Sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltarak grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyoruz. Şehre varışın ardından yapılacak panoramik şehir turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasında. Gezi sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sienna Gezisi’ne katılabilirler.Gezi, sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
6. Gün | Floransa (Montecatini)
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pisa&Cenova&Portofino i’ne katılabilirler. Gezi sonrası konaklama otelimizde.
7. Gün | Floransa, Venedik
Sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltarak Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben yapılacak şehir turumuzda; San Marco Meydanı ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü tur liderimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol Gezisi’sini gerçekleştiriyoruz. Gondaol Gezimiz sonrası yine ekstra olarak düzenlecek olan Bruno Adası Gezisi için yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.
8. Gün | Venedik
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Milano, Verona, Garda Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.
9. Gün | Venedik, Belgrad
Sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltarak Belgrad'a hareket. Dileyen misafirlerimiz yol güzergahımızda bulunan ve ekstra olarak düzenlenecek olan Bled Gölü turuna katlabilirler. Gezimizi tamamladıktan sonra Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
10. Gün | Belgrad, Sofya, İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltarak yola çıkıyoruz. Öğle üzeri Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya vardıktan sonra panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından İstanbul’a hareket. Varışımızın ardından gezimiz sona eriyor.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Roma,Floransa,Venedik,Belgrad,Selanik,Sofya

Tur Tarihi

10 Nisan-21 Ağustos Arası

Tur Süresi

8 gece 10 gün

Hava Yolu

Otobüs ile

Başlangıç Fiyatı

365 €

Tur Tarihleri

10 Nisan 2020

22 Mayıs 2020

17 Temmuz 2020

30 Temmuz 2020

07 Ağustos 2020

21 Ağustos 2020

Fiyatlar

365 Euro'dan başlayan fiyatlar ile...
*Belirtilen fiyat bu turun en düşük başlangıç fiyatı olup, hareket tarihine ve doluluk durumuna göre değişmektedir.

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Roma

Pompei Gezisi | 75 Euro
Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir.

Işıklar Altında Roma | 30 Euro
Gezimizde ilk olarak Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden Roma'nın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız. Ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo 'yu gecenin büyülü ışıkları altında yeniden keşfedeceğiz.

Siena Gezisi | 40 Euro
Şehir, Orta Çağ'dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa'’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlü. Bunun dışında görülecek yerler Siena Katedrali, San Domenico Kilisesi, Palazzo Publico (Belediye Binası) yer alıyor. İtalya'’nın en güzel köşelerinde yemek yeme şansı da sunulanlar arasında.

Floransa

Siena Gezisi | 40 Euro
Şehir, Orta Çağ'dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa'’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlü. Bunun dışında görülecek yerler Siena Katedrali, San Domenico Kilisesi, Palazzo Publico (Belediye Binası) yer alıyor. İtalya'’nın en güzel köşelerinde yemek yeme şansı da sunulanlar arasında.

Venedik

Gondol Gezisi | 25 Euro
30 dakika süren turumuzda yapılan Kanallar Gezisi’nde Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında.

Burano Adası Gezisi | 30 Euro
Renk cümbüşü halinde duran evlerin kapladığı kanallarda dolaşırken dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alışveriş yapabileceğiniz muhteşem bir gezi sizleri bekliyor olacak.

Milano & Verona & Garda Gezisi | 90 Euro
Shakespeare tarafından 15. yüzyılda kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide 700 yıllık tarihiyle Romeo ve Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları Piazza bra , arena, via mazzini, palazzo maffei , piazza erbe,mazzandi evleri, piazza dei signori, dante , girolamo fracastoro ,catullo, prinius heykelleri , della scala ailesinin gotik anıt mezarları görülecek yerler arasındadır. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Garda'nın doğasında temiz bir hava aldıktan sonra Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Yapacağımız Milano şehir turu esnasında şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz.

Belgrad

Ljubljana | 25 Euro
Slovenya'nın başkenti 2016 European Green Capital Ödüllü Ljubljana panoramik şehir turumuzda , Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St.Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı görülecek yerler arasındadır.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Tur Kodu: ETOITYUBA
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Otobüslü İtalya&Güney Fransa, Baştan Başa Avrupa ve Klasik İtalya&Yunanistan&Balkanlar turlarında vize başvuruları Schengen ülkelerine giriş çıkış yapılıp tekrar girildiği için Çoklu girişli vize olarak yapılmalıdır.

Tur Lideri
Kalkıştan gezinin sonuna kadar, otobüs yolculuğunun tamamında ve panoramik şehir gezileri sırasında, Türkçe tur liderlik hizmeti veriliyor. Görsel gezi olduğu için kokartlı tur lideri kullanılmamaktadır.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır.
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paketturlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
 • 120 € vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 90 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 120 € ücret ödenir.)
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Etstur özel, lüks otobüsleri ile ulaşım
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Roma’da 2 gece, Floransa’da 2 gece, Venedik' te 2 gece, Belgrad’da 1 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Panoramik Roma, Floransa, Venedik, Selanik, Sofya şehir gezileri
 • Igoumenitsa – Bari arası Feribot yolculuğu ( Geceleme )
 • Vaporetto Ücreti
 • Türkçe Tur Liderliği hizmetleri
 • Otel konaklama vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Bu tur tanıtımı bir sonraki yayımlanana kadar geçerlidir ve Etstur kayıtları esastır.

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
3 ve 4 yıldızlı otellerde oda kahvaltı konaklama
Aşağıdaki oteller, bu turlarımızda konaklama yapılan otellerdir. Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.