Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Selanik
Cuma akşamı 22.50’de Merdivenköy Yeni Salı Pazarı Otoparkı ve saat 23:30’de Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkında, 23:50' de Merter Metro İstasyonu Otoparkı'nda buluşarak İpsala sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.)Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından yolculuğumuz devam edecek. Geceleme otobüste.
2. Gün | Selanik, Igoumenitsa, Bari
Sabah saatlerinde Selanik'e varışın ardından yapacağımız panoramik şehir tanıtım gezimizde Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Panoramik turumuz sonrasında Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp kafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Tur liderimizin vereceği serbest zaman ardından belirtilen saatte buluşarak Bari'ye gitmek üzere Igoumenitsa Limanına hareket ediyoruz. Yapılacak gümrük işlemlerini takiben feribotta grubumuz için ayırtılmış yerlere geçerek hareket ediyoruz.(Feribotta ATS tipi koltuklarda yolculuk yapılmaktadır.) Geceleme feribotta.
3. Gün | Bari, Roma
Sabah, yerel saat ile 09.30’da, İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pompei Turu’na katılabilirler. Tur bitiminde rehberinizin bildireceği saatte buluşma ve Roma'ya hareket. Varışımızı takiben dinlenme amaçlı otelimize geçip serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Işıklar Altında Roma Gezisi'ne katılabilirler. Geceleme Romaotelimizde.
4. Gün | Roma, Floransa
Sabah kahvaltısının ardından panoramik Roma şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Vatikan, St.Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Venedik Meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Trevi di Fontana) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanın ardından rehberinizin bildireceği saatte buluşma ve Floransa'ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Geceleme Montecatini bölgesindeki otelimizde.
5. Gün | Floransa, Venedik
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa&Siena Gezisi’ne katılabilirler. Rehberinizin bildireceği saatte buluşma Venedik'e hareket. Varışımızı takiben dinlenme amaçlı otelimize geçip serbest zaman veriyoruz. Geceleme Venedik otelimizde.
6. Gün | Venedik
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Milano&Verona&Garda Gezisi’ne katılabilirler. Geceleme Venedik otelimizde.
7. Gün | Venedik, Split
Sabah kahvaltısının ardından panoramik Venedik şehir tanıtım turu için otelden hareket. San Marco Meydanı ve Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü, görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol Gezisi ve Burano Gezisikatılabilirler. Rehberinizin bildireceği saatte buluşma ve Split'e hareket. Varışı takiben panoramik Split şehir tanıtım gezisi gerçekleştirilecektir. Diocletian Sarayı ve Mozolesi, St.Domnius Katedrali, Diocletian Mahzenleri görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer. Geceleme Split otelimizde.
8. Gün | Dubrovnik, Podgorica
Sabah kahvaltısının ardından rehberinizin bildireceği saatte Dubrovnik'e hareket. Varışı takiben panoramik Dubrovnik şehir tanıtım gezisi gerçekleştirilecektir. Eski Şehir Meydanı, Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, Gundulic Heykeli, görülecek eyrler arasındadır. Verilecek serbest zamanın ardından Podgorica'ya hareket. Misafirlerin tam katılımı şartı ile yol üzerinde ekstra olarak Budva & Kotor Gezisi düzenlenebilir. Tur bitiminde otele transfer. Geceleme Podgorica otelimizde.
9. Gün | Podgorica, İşkodra, Ohrid
Sabah kahvaltısının ardından Ohrid'e hareket. Yol güzergahı üzerinde ilk olarak İşkodra Kalesi görülecektir. Dures ve Elbasan üzerinden Ohrid'e varış. Ardından panoramik Ohrid şehir tanıtım gezisi gerçekleştirilecektir. St.Panteleymon, Aya Sofya Kilisesi, Anfi Tiyatro, Car Samuel Kalesi, St.Bogodorica Perivlerta, Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanın ardından otele transfer. Geceleme Ohrid otelimizde.
10. Gün | Manastır, Resne, Kavala, İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından Manastır'a hareket. Varışı takiben panoramik Manastır şehir tanıtım gezisi gerçekleştirilecektir. Türk Çarşısı, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii, Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi görülecek yerler arasındadır. Ardından Resne'ye hareket. Yol üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki'nin en ünlü üç simasından biri olan ve Türk-Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş Resne'li Niyazi'nin Sarayını görerek yolculuğumuz devam edecek. Ardından Yunanistan'ın şirin kenti Kavala'da kısa bir mola verilecektir. Yapılacak panoramik şehir tanıtım gezisinde Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi, su kemerleri ve liman görülecek yerler arasındadır. Rehberinizin bildireceği saatte buluşma ve İstanbul'a hareket.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

2019

Tur Tarihi

25 Ekim 2019

Tur Süresi

8 gece 9 gün

Hava Yolu

Otobüslü

Başlangıç Fiyatı

399 €

Tur Tarihleri

25 Ekim 2019

Fiyatlar

399 EURO'dan başlayan fiyatlar ile..

*Belirtilen fiyat bu turun en düşük başlangıç fiyatı olup , hareket tarihine ve doluluk durumuna göre değişmektedir.

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Roma

Pompei Gezisi | 75 Euro
Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir.

Işıklar Altında Roma | 30 Euro
Gezimizde ilk olarak Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden Roma'nın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız. Ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo 'yu gecenin büyülü ışıkları altında yeniden keşfedeceğiz.

Floransa

Pisa & Siena | 80 Euro
Gezimizde Toscana bölgesinin iki tarihi şehri olan Siena ve Pissa`yı göreceğiz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe adeta bir zaman yolculuğu yapmış gibi olacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden göreceğimiz diğer örneklere ek olarak yine Etrüxlerden aklımızda eğik çan kulesi ile kalan Campo die miracoli ( Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa’da göreceğimiz yerler arasındadır.

Venedik

Gondol Gezisi | 25 Euro
30 dakika süren turumuzda yapılan Kanallar Gezisi’nde Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında.

Burano Adası Gezisi | 30 Euro
Renk cümbüşü halinde duran evlerin kapladığı kanallarda dolaşırken dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alışveriş yapabileceğiniz muhteşem bir gezi sizleri bekliyor olacak.

Milano & Verona & Garda Gezisi | 90 Euro
Shakespeare tarafından 15. yüzyılda kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide 700 yıllık tarihiyle Romeo ve Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları Piazza bra , arena, via mazzini, palazzo maffei , piazza erbe,mazzandi evleri, piazza dei signori, dante , girolamo fracastoro ,catullo, prinius heykelleri , della scala ailesinin gotik anıt mezarları görülecek yerler arasındadır. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Garda'nın doğasında temiz bir hava aldıktan sonra Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Yapacağımız Milano şehir turu esnasında şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz.

Podgorica

Budva&Kotor Gezisi | 30 Euro
Kotor ile başlayacak turumuzda Eski Şehir, Aziz Tripun Kilisesi, Utanç Meydanı, Aziz Nikola Kilisesi, Kedi Meydanı ve Müzesi ilk görülecek yerler arasındadır. Ardından Budva'ya hareket. Budva'ya gelmeden önce Karadağ'ın en ünlü adası olan Stevi Stefan'ın karşısında fotoğraf molası verilecektir. Budva'nın eski şehri gezilirken; Hisar, Aziz John Kilisesi ve Meryem Ana Kilisesi görülecek yerler arasındadır.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezimiz, minimum 43 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.Otobüslü turlarda vize başvuruları Schengen ülkelerine giriş çıkış yapılıp tekrar girildiği için Çoklu girişli vize olarak yapılmalıdır.
Tur Lideri
Kalkıştan gezinin sonuna kadar, otobüs yolculuğunun tamamında ve panoramik şehir gezileri sırasında, Türkçe tur liderlik hizmeti veriliyor. Görsel gezi olduğu için kokartlı tur lideri kullanılmamaktadır.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır.
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paketturlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
 • 120 € vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 90 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 120 € ücret ödenir.)
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Etstur özel, lüks otobüsleri ile ulaşım
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Roma’da 1 gece, Montecatini'de 1 gece, Venedik' te 2 gece, Split'te 1 gece, Podgorica'da 1 gece, Ohrid'de 1gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Panoramik Selanik, Roma, Floransa, Venedik, Dubrovnik, Ohrid, Manastır, Kavala şehir gezileri
 • Igoumenitsa – Bari arası Feribot yolculuğu (GECELEME)
 • Vaporetto Ücreti
 • Türkçe Tur Liderliği hizmetleri
 • Otel konaklama vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
3 ve 4 yıldızlı otellerde oda kahvaltı konaklama
Aşağıdaki oteller, bu turlarımızda konaklama yapılan otellerdir. Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.