Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Edinburgh
Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideri ile buluşarak başlıyor. Türk Hava Yolları tarifeli uçağımız ile Edinburgh'a doğru yola çıkıyoruz. Varıştan sonra havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüzle panoramik Edinburgh şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda, Edinburgh Şatosu, Royal Mile ve Edinburgh Kalesi görülecek yerler arasında. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz,geceleme otelde.
2. Gün | Edinburgh
Sabah kahvaltısı ardından misafirlerimiz zamanlarını ekstra Loch Ness ve Highland Gezisi 'ne katılarak geçirebilirler. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelde.
3. Gün | Edinburgh
Sabah kahvaltımızın ardından misafirlerimiz zamanlarını ekstra Stirling ve İskoç Tadım Gezisi'ne katılarak geçirebilirler. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz,geceleme otelde.
4. Gün | Edinburgh, Glasgow
Sabah kahvaltımızın ardından Glasgow’a hareket ediyoruz, varışımızın ardından Glasgow’da yapacağımız şehir turunda Transport Müzesi, Bilim - Teknoloji Merkezi, Büyük Katedral ve Necropolis, kış bahçeleri ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası otelimize transfer
oluyoruz,geceleme otelde. (Edinburgh - Glasgow arası yaklaşık 75km)
5. Gün | Glasgow, Cairnryan, Belfast
Sabah kahvaltımızın ardından Cairnryan’a transfer oluyoruz. Varışımızın ardından feribot ile Belfast’a hareket ediyoruz. Belfast'da yapacağımız şehir turunda Quenns Meydanı ve meydandaki Albert Memorial Saat Kulesi, devamında ünlü Grand Opera House, Quenns Üniversitesi, dünyanın en güzel barlarından bir olan The Crown Liquer Saloon, Murals isimli duvar resimleri ile süslenmiş ve zamanında duvar ile birbirinden ayrılan Shankil (Protestan) Mahallesi ile Falls (Katolik) Mahallesi ve de ünlü Titanic Gemisi'nin yapıldığı Harland ve Wolfe Tersaneleri görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelde.( Glasgow-Cairnryan arası yaklaşık 131km)
6. Gün | Belfast, Drogheda, Dublin
Sabah kahvaltımızın ardından Dublin’e transferimiz gerçekleşiyor. Yol üzerinde Türk izlerini görebileceğimiz Drogheda şehrinde yemek molası veriyoruz. Dublin’e varışımızda, Georgian caddesi, İrlanda’nın en eski Üniversitesi olan Trinity Koleji ve Kütüphanesi ile St Patrick Katedrali, 1038 yılında Vikingler tarafından inşa edilen Christ Kilisesi, Collins Kışlası ve O’Connell Caddesi gezeceğimiz yerler arasında. Şehir turu sonrası misafirlerimiz zamanlarını ekstra olarak düzenlenen Guinnes Fabrikası Gezisi'ne katılarak zaman geçirebilirler.Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz, geceleme otelimizde. ( Belfast - Drogheda arası yaklaşık 181km, Drogheda - Dublin arası yaklaşık 50km)
7. Gün | Dublin
Sabah kahvaltımızın ardından misafirlerimiz zamanlarını ekstra Wicklow Gezisi 'ne katılarak geçirebilirler. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelde.
8. Gün | Dublin, İstanbul
Güne Otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Tur liderinin belirlediği saatte havalimanına transfer oluyoruz ve pasaport kontrolünden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Edinburgh Glasgow Belfast Dublin

Tur Tarihi

13 Temmuz 2019

Tur Süresi

7 gece 8 gün

Hava Yolu

THY

Başlangıç Fiyatı

1399 €

Tur Tarihleri

13 Temmuz 2019

Fiyatlar

Fiyatlar

Fiyatlara tur ve havalimanı vergisi ve alan hizmetleri dahildir. Lütfen Genel Şartlar bölümünü de inceleyiniz.
TESİS GEÇERLİLİK 2-3 KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
3. KİŞİ
İLAVE YATAK
TEK KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
ÇOCUK
(yaş) fiyat
ISKOCYA - IRLANDA KONAKLAMA (PAN: OK) 20 Kasım 2018
31 Mayıs 2019
1399 EUR (8449.96 TL*) 1399 EUR (8449.96 TL*) 1899 EUR (11469.96 TL*) X
ISKOCYA - IRLANDA KONAKLAMA (PAN: OK) 01 Haziran 2019
13 Temmuz 2019
1399 EUR (8449.96 TL*) 1399 EUR (8449.96 TL*) 1899 EUR (11469.96 TL*) X
* Fiyatlar yayımlandığı 29.11.2018 tarihinde geçerlidir. Belirtilen TL fiyatları Kredi Kartı ile tek ödemede geçerli fiyatlarıdır ve belirtilen paketin en düşük fiyatı baz alınarak yayımlanmıştır.

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Edinburgh

Stirling ve İskoç Tadım Gezisi | 85 Pound
2002 Senesine kadar belde iken 2002 senesinde Kraliçe Elizabeth'in tahta çıkışının 50. yıldönümü (Altın Jübilesi)münasebetiyle, kraliçe beratı neticesinde şehir ünvanı almış olan Stirling 'de golf sahalarını, Stirling Kalesi'ni,Hollyrood Kilisesi'ni,William Wallece Anıtı'nı görüyoruz..Ardından tadım turumuzu yapıyoruz.

Glasgow

Loch Ness ve Highland Gezisi | 100 Pound
Birleşik Krallık'ın en büyük ve derin gölü olan Loch Ness’i ziyaret ediyoruz. Loch Ness uzun yıllardır bir efsaneye sahiptir, efsaneye göre gölde büyük bir canavar yaşamaktadır. Huzur dolu yürüyüş yolları, birbirinden güzel lokantalarıyla ünlü Loch Ness gezimizde Britanya’nın en büyük dağı olan Ben Nevis Tepesi'ni görme imkanı yakalıyoruz.

Dublin

Guinnes Fabrika Gezisi | 35 Pound
Arthur Guinness'in 1756 yılında, Dublin'in St James's Gate semtinde kurmuş olduğu ve elliden çok ülkede lisans altında üretim yapan fabrikayı keşfe çıkıyoruz.

Wicklow Gezisi | 60 Pound
Antik dönemdeki yer hareketlerinin oluşturduğu tepeleri ile Dublin'in güneyinde yer alan Wicklow'u keşfe çıkıyoruz. Dağların tam kalbinde gizli, baştan çıkarıcı, kenarları dik ve ağaçlı bir vadi olan Glendalough Vadi'si yer alır.Avonmore ve Avonberg nehirlerinin birleştiği, Thomas More'un Suların Birleşmesi isimli şarkısında anlatıldığı var sayılan Avoca Vadisi'de keşfimize dahil.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Ülkemizdeki OHAL uygulamaları sebebiyle, yurt dışı çıkışlarında resmi makamlar tarafından bazı belgeler istenmektedir. Bu nedenle tura katılımınız öncesinde çalıştığınız/bağlı olduğunuz kurumdan ya da emniyet müdürlüklerinden bilgi alınız.
Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Tur Lideri
Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Güzeloğlu Turizm acentemizden veya http://gttur.com/sayfa/vize'den, İzmir ve çevresi için ise Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.'' Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması vardır, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır."
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • Etsassistance (Kişi başı 1000 €'ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı / Kişi başı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
  • 190 € vize ücreti ve hizmet bedeli
  • (Başvuru merkezi İzmir olan misafirlerimiz için vize ve hizmet bedeli 235 Eur'dur.)
  • (Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle bilgi almak için satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra geziler
  • Kişisel harcamalar

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
3 yıldızlı otellerde toplam 3 gece oda kahvaltı konaklama.
Aşağıdaki oteller, bu turlarımızda konaklama yapılan otellerdir. Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.