Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Stockholm
Gezimizin ilk günü, kalkıştan 4 saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideri ile buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferleri ile varış noktası Stockholm. Şehirde yapılacak Panoramik Stockholm Şehir Gezisi’nde Gamla Stan, Nobel Ödülleri'nin dağıtıldığı Belediye Sarayı, kraliyet kalesi olan Kungliga Slotteti ve 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası keşif duraklarımız. Öğleden sonra arzu edenler, zamanlarını alışveriş yaparak değerlendirebilir.Gezi sonrası geceleme otelimizde.
2. Gün | Stockholm
Sabah kahvaltısı sonrası dileyenler misafirlerimiz ekstra olarak sunulan Vasa Müzesi Gezisi 'ne katılabilirler. Gezi sonrası geceleme otelimizde.
3. Gün | Stockholm, Oslo
Sabah kahvaltısı sonrasında otelden çıkış işlemlerinin ardından Oslo’ya hareket ediyoruz. İsveç ve Norveç ormanları arasından yapacağımız yolculuk ile efsaneler bölgesi Varmland’a varıyoruz. Burada muhteşem manzaraları ve kanalları görüyor ve İsveç’in ikinci büyük göl limanı olan ve tarihi çok eskilere dayanan İsveç’in sayılı Viking Orta Çağ şehirlerinden biri olan Karlstad üzerinden Oslo’ya devam ediyoruz. Oslo’ya varışta otelimize yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güne düzenlenecek olan ekstra Akershus Kalesi ve Holmenkollen Tepesi Gezisi ile devam edebilir. Geceleme otelimizde. (Stockholm - Oslo arası yaklaşık 525 km)
4. Gün | Oslo, Fagernes, Laerdal ( Gol veya Stalheim)
Sabah kahvaltını ardından Laerdal için otelimizden ayrılıyoruz. . Valdres Vadisi'nde yer alan yüksek dağlar ve şelalelerle çevrili Fagernes, ilk durağımız. Bu muhteşem manzaralara tanık oluyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından yolculuk devam ediyor. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak sunulan Flam Dağ Treni Gezisi harika bir alternatif. Gezi bitimi konaklama yapacağımız otele transfer oluyoruz. Günü istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. (Geceleme Gol veya Stalheim şehrinde gerçekleşecektir.) (Oslo - Leardal arası yaklaşık 283 km)
5. Gün | Laerdal, Bergen
Sabah kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Flam’a varıyoruz. Doğanın harika manzaralar sunduğu Flam’da çevreyi dolaşmak ve fotoğraf çekmek için dileyenler özgür. Dönüş yolunda dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Gudvangen tekne gezisine tur lideri ile katılarak feribotla Neroy, Sogne ve Aurlands fiyordları üzerinden yapılacak tekne yolcuğunun tadını çıkarabilirler. Tur bitiminde ekstra tura katılmamış misafirlerimizi almak için otele uğruyarak Bergen'e harekey ediyoruz . Bergen’deki panoramik gezimizde, Hanseatik Bergen Limanı, rengarenk ahşap evler, Fisketorget Balık ve Çiçek Pazarı, Gamlehaugen Kraliyet Sarayı göreceklerimiz arasında. Otele yerleştikten sonra günü dilediğiniz değerlendirebilirsiniz. ( Leardal - Bergen arası yaklaşık 196 km)
6. Gün | Bergen, Geilo
Sabah kahvaltı sonrası Geilo’ya hareket ediyoruz. Bembeyaz dağları ve ilginç doğasıyla Hardangavidda Platosu’ndan geçerek yapacağımız keyifli otobüs yolculuğu sonrası dünyanın 3. ve Norveç’in 2. büyük fiyordu olan Hardanger Fjord’da bulunan Brimnes’e ulaşıyoruz. Ardından bir başka keyifli yolculuk bizi bekliyor. Brimnes’den Bruravik’e geçerek Alvik ile Nordheimsund üzerinden Gelio’ya varıyoruz. Otele yerleştikten sonra günü dilediğiniz değerlendirebilirsiniz. (Bergen - Geilo arası yaklaşık 234 km)
7. Gün | Geilo, Oslo
Sabah kahvaltı sonrası Oslo’ya doğru keyifli bir yolculuk başlıyor. Burada Scandinavian Seaways Gemisi ile muhteşem manzaralara tanık olacağımız gece yolculuğu başlıyor. ( Geilo - Oslo arası yaklaşık 219 km)
8. Gün | Oslo, Kopenhag
Gece yolculuğu sonrası varış noktası masallar diyarı Kopenhag. Dünyanın en eski krallıklarından biri olmasının yanı sıra, Vikingler Dönemi’yle de ilgi çekici bir tarihe sahip olan Danimarka’nın başkentinde yapacağımız panoramik gezide, ülkenin yönetim merkezi olan Christianborg, Parlamento Binası Christianborg Kalesi, Amelienborg Sarayı, Kraliyet Kütüphanesi Black Diamond, Küçük Deniz Kızı Heykeli, Langelinie Limanı, pub ve barları ile ünlü Pitoresk Nyhavn Limanı, Borsa Binası günümüzü renklendirecek detaylar. Şehir gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz için sunulan ekstra Tivoli Bahçeleri Gezisi keyifli bir seçenek. Gezi sonrası otelimizdeyiz.
9. Gün | Kopenhag, İstanbul
Ülkedeki son günümüze kahvaltıyla başlıyor ve hazırlıklar sonrası havalimanına doğru yola koyuluyoruz. Havaalanında bilet ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferleri ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varış sonrası gezimiz sona eriyor.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Ramazan Bayramı 2019

Tur Tarihi

31 Mayıs 2019

Tur Süresi

8 gece 9 gün

Hava Yolu

THY

Başlangıç Fiyatı

1099 €

Tur Tarihleri

31 Mayıs 2019

Fiyatlar

Fiyatlar

Fiyatlara tur ve havalimanı vergisi ve alan hizmetleri dahildir. Lütfen Genel Şartlar bölümünü de inceleyiniz.
TESİS GEÇERLİLİK 2-3 KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
3. KİŞİ
İLAVE YATAK
TEK KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
ÇOCUK
(yaş) fiyat
ISKANDINAVYA KONAKLAMA (PAN: OK) 25 Ekim 2018
31 Mayıs 2019
1099 EUR (6637.96 TL*) 1099 EUR (6637.96 TL*) 1599 EUR (9657.96 TL*) X
* Fiyatlar yayımlandığı 30.11.2018 tarihinde geçerlidir. Belirtilen TL fiyatları Kredi Kartı ile tek ödemede geçerli fiyatlarıdır ve belirtilen paketin en düşük fiyatı baz alınarak yayımlanmıştır.

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Stockholm

Vasa Müzesi Gezisi | 50 Euro
Dünyaca ünlü Vasa Müzesi Gezisi’nde, 17. Yüzyıl'da yaptırılmış olup, denize açılamadan batan ve 333 yıl denizin dibinde kaldıktan sonra 1961 yılında çıkartılan, 17. Yüzyıl gemisinin tek örneği, büyük Savaş Gemisi Vasa’yı görüyoruz.

Oslo

Akershus Kalesi ve Holmenkollen Tepesi Gezisi | 60 Euro
Tarihi 13. Yüzyıl'a dayanan bir kraliyet binası ve Orta Çağ Kalesi olan Akershus Kalesi'ni görüyor, ardından dünyanın en yeni ve en uzun kayak pistleri ile dünyaca ünlü Holmenkollen Kayak Atlama Merkezi'ni ziyaret ediyoruz.

Laerdal

Gudvangen Tekne Turu (Fyords) | 100 Euro
Gezimiz de doğanın bize sunduğu görsel şölenin tadını çıkarabilmek için hareket ediyoruz. Neroy, Sogne ve Aurlands fiyordları üzerinden yapılacak tekne gezisi ile Muhteşem manzaranın tadını çıkarıyoruz.

Flam Dağ Treni | 75 Euro
Flam’dan binilecek UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki tren ile şelaleler, vadiler, akarsular arasından geçerek Kjos Şelalesi'ne ulaşıyoruz. Burada verilecek 10- 5 dakikalık molada bu doğa harikası şelaleyi müzik ve dans eşliğinde izliyor ve fotoğraflıyoruz.

Kopenhag

Tivoli Bahçeleri Gezisi | 35 Euro
1843 yılında kurulan içinde Pantomim Tiyatrosu, Çin Pavyonu, değişik dönemlerin ve ülkelerin mimari tarzlarını yansıtan 30 restoranın bulunduğu 80 dönümlük bahçede günümüzü değerlendiriyoruz.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Ülkemizdeki OHAL uygulamaları sebebiyle, yurt dışı çıkışlarında resmi makamlar tarafından bazı belgeler istenmektedir. Bu nedenle tura katılımınız öncesinde çalıştığınız/bağlı olduğunuz kurumdan ya da emniyet müdürlüklerinden bilgi alınız.
Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Tur Lideri
Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideri sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Güzeloğlu Turizm acentemizden veya http://gttur.com/sayfa/vize'den, İzmir ve çevresi için ise Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.'' Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır."
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • 120 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli (İstanbul ikamet sahipleri içindir; farklı şehirlerde ikamet eden misafirlerimiz için fiyatlandırma ikamet şehrine göre değişmektedir. )
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra geziler
 • Kişisel harcamalar
 • Etsassistance (Kişi başı 1000 €'ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı / Kişi başı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Stockholm gidiş, Kopenhang -İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde, Kopenhag'da 1 gece, Bergen'de 1 gece, Oslo'da 1 gece, Stockholm'de 2 gece , Gol veya Stalheim'de 1 gece, Geilo'da 1 gece oda kahvaltı, 1 gece gemi konaklama (akşam yemeği dahildir), toplam 8 gece konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik Kopenhag, Oslo, Bergen, Stockholm şehir gezileri
 • Şehirlerarası otobüs transferleri
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Etstur Türkçe tur liderliğihizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )