Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Delhi
Gezimzin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde tur liderimiz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile 5 saat sürecek gece uçuşumuz başlıyor.
2. Gün | Delhi, Jaipur
Sabah erken saatlerde Delhi’deki Indra Ghandi Havalimanı’na iniyoruz. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüzle yaklaşık 6 saat sürecek Jaipur yolculuğumuzla devam ediyoruz. Şehre varışımızla birlikte otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
3. Gün | Jaipur
Sabah kahvaltısının ardından şehir gezimiz için otelimizden ayrılıyoruz. Hawa Mahal, eski kent göreceğimiz yerler arasında. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Amber Fort Gezisi’ne katılabilir. Ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Jantar Mantar ve Şehir Sarayı Gezisi’ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
4. Gün | Jaipur, Agra
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak Agra’ya doğru hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Fatehpur Sikri Gezisi’ne katılabilir. Gezimiz sonrası Agra’ya hareket ediyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Müzikli Hint Gecesi Eğlencesi*’ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.
* Hint Gecesi ekstra gezisi yemeksizdir.
5. Gün | Agra, Delhi
Sabah erken saatlerde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Taj Mahal Gezisi'ne katılabilirler. Gezimiz sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Agra Fort Gezisi’ne katılabilir. Gezimizin ardından yaklaşık 4 buçuk saat sürecek yolculuğumuza başlayarak Delhi’ye hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
6. Gün | Delhi
Sabah kahvaltısının ardından Varışımızın ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Qutub Minar ve Humayun Mezarı Gezisi’ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
7. Gün | Delhi, İstanbul
Sabah çok erken saatlerde otelinden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz sona eriyor.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Delhi Jaipur Agra

Tur Tarihi

17 Ocak - 30 Temmuz 2020

Tur Süresi

5 gece 7 gün

Hava Yolu

THY

Başlangıç Fiyatı

799 €

Tur Tarihleri

17 ocak 2020

15 mart 2020

19 nisan 2020

30 temmuz 2020

Fiyatlar

799 EURO'dan başlayan fiyatlar ile..

*Belirtilen fiyat bu turun en düşük başlangıç fiyatı olup , hareket tarihine ve doluluk durumuna göre değişmektedir.

 

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Avantajlı Paket

Avanyajlı akşam yemeği paketi | 60 Euro
Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği paketi alabilirler. Paketimiz 5 akşam yemeği içermektedir.

Agra

Agra Fort Gezisi | 25 Euro
Agra Fort Kalesi, İnci Camii, Jihangir Sarayı, Khas Mahal, Sheesh Mahall, Diwan-ı Am, Diwan-ı Khas, Musamman Burj keşif noktalarımız.

Taj Mahal Gezisi | 25 Euro
Aşk'ın ölümsüzlüğünün sanata dönüşmüş tek emsali Taj Mahal tüm görkemi ile bizi bekliyor. Attığımız her adımda büyüleneceğimiz Taj Mahal'in görkemli manzarasını hafızalarınızda ölümsüzleştirebileceksiniz. Taj Mahal İslâm türbe mimarisinin en önemli eserlerinden birisi olarak kabul edilir.

Fatehpur Sikri Gezisi | 15 €
Babil imparatoru Ekber tarafından 16. yy da kurulan Unesco’nun Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Fatehpur Sikri şehri görülecektir.

Hint Gecesi (Müzikal Gösteri) 55 Euro
Hint dans ve müziğini doyasıya yaşayabileceğiniz, Babür imparatoru Şah Jahan İle Mümtaz Mahal'in aşk hikayesini anlatan Hint Draması sizleri bekliyor. *Gezimiz yemeksizdir.

Jaipur

Amber Fort Gezisi | 40 Euro
Gün boyunca sürecek gezide fil sırtında, üzerinde meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarak Sheesh Mahal, Zafer Salonu, Kali Tapınağı ,Kesar Kyaari (Safran Tarlası)göreceklerimiz arasında. Dönüşümüz ise araçlarla olacaktır.Dönüş yolunda ayrıca Jai Mahal (Su Sarayı ) görülecektir.

Jantar Mantar ve Şehir Sarayı Gezisi | 25 €
Bu turumuzda Unesco’nun Dünya Kültür Mirasları listesinde bulunan ve 18. yy da II. Jai Singh tarafından yapılan gözlem evi ve City Hall Palace’ı (kraliyet sarayını) görülecek yerler arasındadır.

Delhi

Qutub Minar ve Hümayun Mezarı | 40 Euro
Unesco Dünya Kültür Mirasları listesine giren Qutub Minar ve Hümayun'un mezarı görülecektir.Hint- İslam mimarisinin başyapıtlarından kabul edilen minare ve kırmızı kum taşından yapılan İran-Hint mimarisinin eşsiz eserlerinden olan Hümayun'un ve eşi Begüm'ün Mezarı ziyaret edilecektir.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Tur Kodu: ETOHINDI18
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Ülkemizdeki OHAL uygulamaları sebebiyle, yurt dışı çıkışlarında resmi makamlar tarafından bazı belgeler istenmektedir. Bu nedenle tura katılımınız öncesinde çalıştığınız/bağlı olduğunuz kurumdan ya da emniyet müdürlüklerinden bilgi alınız.
Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.
Tur Lideri
Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması vardır, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır."
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • 15 TL yurt dışı çıkış harcı (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • 130 € vize ücreti ve hizmet bedeli
  • Kişisel harcamalar
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Etsassistance (Kişi başı 1000 €'ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı / Kişi başı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40€/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)

 

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
4 ve 5 yıldızlı otellerde oda kahvaltı konaklama
Aşağıdaki oteller, bu turlarımızda konaklama yapılan otellerdir. Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.