Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Amsterdam, Santiago
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Pasaport ve çıkış işlemleri sonrası, KLM Hava Yolları’ nın tarifeli seferleri ile Amsterdam’ a hareket ediyoruz; Ardından Amsterdam aktarmalı olarak Santiago De Chili için uçuşumuz başlıyor. Gecelememiz uçakta geçecek.
2. Gün | Santiago
Sabah saat 11:05 Santiago' ya varışımızın ardından, Panoramik şehir gezimizi gerçekleştireceğiz. Panoramik şehir gezimizde göreceğimiz yerler arasında; Parlemento Binası, Plaza de Armas, Kathedral Meydanı görülecek yerler arasında.Finiküler(Teleferik) sistemi ile Bella Vista bölgesi olarak adlandırılan şehrin en yüksek noktasına çıkarak güzel bir manzara izleyeceğiz.Centro Marcado adı verilen yerel eski pazarı ziyaret ederek programa dahil öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız . Ardından özel araçlarımız ile otelimize transferimiz gerçekleşiyor otele yerleşmemizin ardından serbest zaman ve geceleme Santiago Hotel Panamericano' da. (4yıldızlı)
3. Gün | Santiago
Sabah kahvaltı sonrasında programa dahil olarak gerçekleştireceğimiz Nobel ödüllü şair Pablo Neruda' nın yaşadığı, sanatçılar, bohemler ve romantikler için önemli bir mezkez olan; Şili' nin okyanus kıyısında bulunan pasifiğin incisi olarak bilinen butik şehir Valparaiso' ya düzenleyeceğimiz gezi günümüze renk katıyor. Şehir merkezine iki buçuk saat mesafede olan , Vina Del Mar şehrini görüyoruz. Ardındanprograma dahil öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız . Bu gezimizden sonra üzüm bağları mola noktamız olacak. Gezimizin sonrasında tekrar otelimize dönüyoruz geceleme otelimizde.
4. Gün | Santiago, Buenos Aires
Sabah erken saatlerde; yerel havayolları ile Santiago Buenos Aires arası uçuşumuz gerçekleşiyor. Ardından özel otobüslerimiz ile şehir merkezindeki tesisimize transferimiz gerçekleşiyor. Otele varışımızda (oteldeki yoğunluk sezona göre değiştiğinden dolayı odalar hazır ise bavullarızı odamıza bırakıyoruz, değil ise bagaj teslim odasına bırakıyoruz)ve ardından panoramik şehir gezimizi yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Yarım gün sürecek panoramik şehir gezimizde La Boca Mahallesi , Palermo ,Puerto Madero, Eva Peron'nun mezarı, Mayıs Meydanı görülecek yerler arasndadır. Şehir gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme Dazzler Hotel' de(4 yıldızlı)
5. Gün | Buenos Aires
Kahvaltı sonrası çevre gezimize devam ediyoruz.Programa dahil olarak düzenleyeceğimiz yarım günlük öğle yemekli Tigre Deltası gemizimi gerçekleştireceğiz.Tigre Deltası bölgesi karayolu ile yaklaşık 1 saatlik mesafededir. Delta gezisi , nehir ağzı bölgesinde turiztik tekne ile nehir gezisini kapsamaktadır. Öğle yemeğimizi bölgede bir restoranda alacağız. Gezimizin ardından otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
6. Gün | Buenos Aires
Kahvaltı sonrası serbest zaman. La Boca Mahallesinde gönlünüzce vakit geçirmek için muhteşem bir gün. Geceleme otelimizde.
7. Gün | Buenos Aires, Iguassu Şelaleleri
Kahvaltımızın ardından yaklaşık 09:30 saatlerinde yerel hava yolları ile Iguassu uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Uçuşumuzun ardından saat 11:45 lokal saat ile ulaşacağımız nokta; Iguassu şelalesinin Arjantin tarafıdır. Iguassu şelalesi Brezilya Arjantin doğal sınırı durumundadır. Öğle saatlerinde havalimanına varışımıza takiben Brezilya tarafına geçiş için işlemlerimizi gerçekleştireceğiz.Iguassu Şelalesi Milli Parkına ulaştıktan sonra, bu muhteşem doğa harikası parkı ve şelaleyi yürüyüş yaparak gezmeye başlayacağız. Turumuzun sonunda otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Golden Tulip International Hotel' de(4 yıldızlı).
8. Gün | Iguassu, Rio de Jenario
Kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel hava yolları ile Rio de Jenario' ya transferimiz gerçekleşiyor. Uçuşumuz yaklaşık 2 saat sürmektedir tahmini 11: olarak başlayacak uçak yolculuğumuz 13:20 gibi son buluyor.Varışımızın ardından. Otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Panoramik şehir gezimizde Rio de Jenario belediye tiyatrosu, Güzel Sanatlar Müzesi, Metropolitan Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Windsor Coppacabana Hotel 'de(4 yıldızlı).
9. Gün | Rio de Jenario
Kahvaltının ardından; şehir turumuza devam ediyoruz.Programa dahil olarak Carvacano Tepesinde alacağımız öğle yemekli İsa Tepesi ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Ardından tren ile tepeden aşağı iniyoruz ve Dünyaca ünlü Rio' nun Şeker Tepesi yani Sugar Loaf u ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Teleferik ile Urca tepesine çıkıp kısa bir gezi yaptıktan sonra ikinci bir teleferik ile dev bir granit olan Sugar Loaf kayasının tepesine çıkıyoruz. Ardından özel otobüslerimiz ile otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
10. Gün | Rio de Jenario
Kahvaltımızın ardından serbest zaman.Günümüzü Brezilya' nın en güzel şehri olarak bilenen Rio sokaklarında Coppacabana sahil yolunda ve Lebnon çevresinde güzel vakit geçirerek değerlendirebiliriz. Geceleme otelimizde.
11. Gün | Rio de Jenario, Sao Paulo, Paris
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Rio' da son günümüze başlıyoruz. Otelde odalarımızı saat 11:00 da boşaltarak eşyalarımızı emanet odasına teslim ediyoruz. Ardından serbest zaman. Ardından tur liderinizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Airfrance tarifeli seferleri aktarma için ile Sao Paolo Paris yolculugumuz başlıyor. Geceleme uçağımızda.
12. Gün | Paris, İstanbul
Paris havalimanına varışımız lokal saat ile 12:00 öğle saatlerindedir. Ardından İstanbul uçuşumuz 22:00'dadır( Bu süre zarfında havalimanında beklememiz gerekmektedir. Schangen vizesi olan misafirlerimiz bu süreyi Paris gezisi yaparak renklendirebilir) Ardından Paris İstanbul uçuşumuz başlıyor.
13. Gün | istanbul
Airfrance havayolları ile İstanbula uçuşumuzun ardından 04:00 İstanbul' a varış ve turumuzun sonu.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Brezilya , Arjantin , Şili

Tur Tarihi

11 Kasım 2019

Tur Süresi

9 Gece 10 Gün

Hava Yolu

KLM ve AIR FRANCE

Başlangıç Fiyatı

13.700 ₺

Tur Tarihleri

11 Kasım 2019

Fiyatlar

13.700 TL'den başlayan fiyatlar ile..

*Belirtilen fiyat bu turun en düşük başlangıç fiyatı olup , hareket tarihine ve doluluk durumuna göre değişmektedir.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezimiz, minimum 10 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir.

Brezilya,Şili ve Arjantin destinasyonlarımızda sağlanacak ara uçuş için ; iptal , değişiklik,  iade hakkı yoktur.

Önemli;
*Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
* Etstur force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
*Bu turumuz için; Ets tur dışında farklı yerel acentalarında misafirleri turumuzda seyahat edebilmektedir.

Tur Lideri
İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için, seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan misafirlerimizin ilgili konsolosluklara danışmaları gerekmektedir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Programda belirtilen öğle yemekleri dışındaki tüm kişisel öğle ve akşam yemekleri.
 • Programda belirtilen Müze, ören yeri dışındaki bütün Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Etsassistance (Kişi başı 1000€'a kadar olan paket turlarda 20€/kişi başı / Kişi başı 3000€'a kadar olan paket turlarda 40€ /kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • KLM Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Amsterdam aktarmalı Santiago gidiş ve AirFrance Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sao Paulo Paris aktarmal İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak biletleri.
 • Santiago, Buenos Aires, Iguazu, Rio De jenario arası yerel hava yolları ile gerçekleşecek ekonomi sınıfı uçuşlar ve bir parça 21kg bagaj hakkı.
 • 3 ve 4yıldızlı butik otellerde; 3 gece Buenos Aires ,1 gece Iguassu, 3 Gece Rio de Janeiro olmak üzere toplam 9 gece konaklama, 8gece kahvaltı ve 4 adet öğle yemeği.
 • Buenos Aires,Iguassu Milli Parkı ve Rio de Jenario Panoramik şehir gezileri.
 • Alan - otel - alan transferleri ve şehirler arası transferler.
 • Türkçe Tur Liderliği hizmetleri
 • Tüm yerel servisler, tüm yabancı rehberler,tüm otobüs şöförleri, Türkçe tur liderliği ve restoranlar için geçerli olacak 400 TL tutarındaki bahşiş.
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli.
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
3 ve 4 yıldızlı butik tesislerde toplam 9 gece 12 gün oda kahvaltı konaklama 4 adet öğle yemeği