Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | CUMA / Adana, Buluşma Noktalarından Hareket
22:45’te Gazipaşa Etstur Ofisi Önü hareket ediyoruz.

Hoş geldiniz ikramımızı dağıtıyoruz. (ikram Kutusu: sandviç, muz, meyve suyu, şeker, kurabiye) Otobüs yolculuğunuzun rahat ve konforlu geçmesi ve otele girmeden gezilere başlayacağımız için, bol ve spor kıyafetler ile topuksuz, tercihen spor ayakkabısı giymenizi tavsiye ederiz… Tur boyunca beraber olacağımız rehberlerimiz ve kaptanlarımız ile tanışıyoruz. Susurluk, İzmir, Aydın, Muğla, Sakar Geçidi üzerinden Akyaka’ya ulaşmak için gece yolculuğumuz başlıyor.

00:00 Mersin Şehir Stadium Önü

2. Gün | CUMARTESİ / Tam Gün Gökova Tekne Turu (Sakar Geçidi, Akyaka Beldesi, İncekum Plajı, Kleopatra Plajı, Aşıklar Yolu) (1.tekne)
Sabah kahvaltı sonrası Sakar Geçidi’ne ulaşıyoruz. Muğla ve Gökova’yı birbirine bağlayan Sakar Geçidi’nde verilen kısa molada isteyen misafirlerimiz antik dönemde Keramikos Körfezi adıyla bilinen Gökova Körfezi ve Ovası’nın (Kerme), Aşıklar Yolu’nun unutulamayacak manzarasını seyredip yukarıdan fotoğraflayabilirler. Kısa yolculuk sonrası Ege'nin gizli cennetlerinden Akyaka’ya varıyoruz. Gökova’nın koyları sahip olduğu eşsiz doğal güzelliklerini keşfetmenizi bekliyor... Akyaka iskelesinden bineceğimiz teknemizle muhteşem koylara ve denize sahip, uğruna mitolojik hikayeler yazılıp savaşların yapıldığı Gökova’da, tekne turumuza başlıyoruz. Gün boyu verilen yüzme molalarında uğrayacağımız koylar arasında Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, İnce Kum, Lacivert Koy’da verilen yüzme molaları sonrası Sedir Adası iskelesinde teknemiz demirliyor. Dileyenler teknede kalarak dinlenebilir. Dileyenler ise müze girişini kendi ödeyerek Sedir Adası’nı rehberimiz eşliğinde gezebilir. Sedir Adası’nda yaya olarak Marcus Antonius’un Kleopatra için Mısır’dan gemiler ile kum getirerek yaptırdığı Kleopatra Plajı’na varıyoruz. Yüzme molası sonrası yaya olarak teknemize dönüyoruz. Belirlenen saatte teknemize binerek Akyaka’ya geri dönüyoruz. Otobüsümüze binerek Aşıklar Yolu’na gidiyoruz. Okaliptüs ağaçlarının gölgesinde, gün batımında yapacağımız güzel bir yürüyüş sonrasında otobüsümüze binerek, Fethiye’deki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Not : Müze girişleri tur ücretine dahil değildir. Sedir Adasını gezmek isteyenler giriş ücretini kapıda ödeyebilirler…
Not: İstanbul’dan hareket ettikten sonra, ertesi gün otele giriş yapmadan yukarıda belirtilen Gökova Tekne turu gerçekleştirilecektir. Bu nedenle misafirlerimize, kolaylık olması açısından bu tekne turunda kullanacaklar deniz kıyafetlerini, havlu-terlik vb. kullanım eşyalarını, güneş yağı vb. malzemelerini ayrı bir küçük çanta içinde yanlarına almalarını tavsiye ederiz.

Kahvaltı: Otobüste dağıtılan Lunch Box (sandviç, muz, gofret, meyve suyu, nane şekeri)
Öğle yemeği: Gökova Tekne Turu esnasında teknede sunuluyor.
1) Klasik Menü(kişi başı 20 TL: Izgara köfte ve tavuk, salata, makarna, meyve
2) Balık Menü (kişi başı 30 TL): Çipura (seçmeli), salata, makarna, meyve
Akşam yemeği: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. Tüm içecekler ekstra.
Konaklama: Fethiye bölgesi otellerinde konaklama
Rota: Adana - Mersin (298 km ) Fethiye ( 614 km ) Toplam 912 km

Müze & Ören girişleri: Giriş ücretleri misafirler tarafından gişede ödenir. İlk Müze de “Müze kart” almanız tavsiye edilir.
Not: 1 Sezon yoğunluğu nedeniyle yukarıda yazılmış olan bazı koylar ve yüzme molası noktaları kalabalık olması durumunda, kalabalık noktalar yerine Yeşildeniz veya Ziraatçiler Koyu duraklarından birisi kullanılabilecektir.

3. Gün | PAZAR / Tam Gün Fethiye 12 Adalar Tekne Turu Şövalye Adası, Kızılada, Amintas’ın Mezarı (2.tekne)
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası 12 Adalar tekne turunu gerçekleştirmek için Fethiye marinaya hareket ediyoruz. Fethiye Marinası’ndan bineceğimiz teknemizle tüm gün boyunca 12 Adalar Tekne Turu yapıyoruz. Mavi denizin yeşil ormanlarla birleştiği ve turkuazın büyülü tonuyla bezenmiş Göcek koylarından, 12 Adalar içinde yerleşime sahip tek ada olan Şövalye Adası’nın yanından geçiyoruz ve teknemiz yönünü Kızılada istikametine çeviriyoruz. Denizin içinden fışkırmış küçük yeşil tepelerin arasından geçerek Yavansu’ya varıyoruz. Sonrasında ise sırasıyla Akvaryum, öğle yemeğimizi alacağımız Yaz Limanı’nın ardından Yassıcalar ve Kızılada, yüzme molalarımızı verip güneşlenebileceğimiz duraklarımız oluyor. Kristal berraklığındaki sularda kulaç atıp eğleneceğimiz deniz molalarımızı ve tekne turumuzu marinada tamamlıyoruz. Marinada bizi bekleyen otobüsümüze binerek Fethiye’nin eşsiz manzarasını izleyebileceğimiz, Mendos Dağı’nda bulunan Antik Telmessos’un (Fethiye) yöneticisi Aminthas’ın mezarına çıkıyoruz. Burada, aynı zamanda dileyen misafirlerimiz Fethiye’nin eşsiz manzarasını seyredip fotoğraflayabilirler. Ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Not: Sezon yoğunluğu nedeniyle yukarıda yazılmış olan bazı koyların ve yüzme molası noktalarının kalabalık olması durumunda, kalabalık noktalar yerine Cennet Koyu, Boynuz Bükü veya Göcek Adası duraklarından birisi kullanılabilir.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: 12 Adalar tekne turu esnasında teknede ekstra olarak sunuluyor.
Klasik Menü (kişi başı 20 TL): Tavuk sinitzel, salata, makarna,
Balık Menü (kişi başı 25 TL): Ala Balık, salata, makarna
Akşam Yemeği: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. Tüm içecekler ekstra.
Konaklama: Fethiye bölgesi otellerinde konaklama
Rota: Fethiye ilçe merkezi ve çevresi - Fethiye – Göcek (30 km) - Otel (30 km) Toplam 60 km

4. Gün | PAZARTESİ / Kekova ve Batık Şehir Tekne Turu Kaş, Kalkan, Kaputaş, Üçağız, Simena, (3.tekne)
Sabah otelde alınan erken kahvaltının ardından hareketle Kalkan, Kaş sahillerini izleyerek resimlerine bakıp da “Mümkün değil, o su o renk olamaz!” dedikten sonra sizleri çok daha fazlası ile karşılaşacak olan Kaputaş Plajı’na ulaşıyor ve burada kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Kaş istikametine doğru hareket ediyoruz Kaş ve Türkiye’ye en yakın Yunan adası olan Meis Adası’nı fotoğraflamak için mola veriyoruz. Daha sonra doğa ve kültürün bir arada bulunduğu bu günde Kekova bölgesinin olağanüstü güzelliklerinin peşine düşeceğiz. Üçağız köyüne doğru sert virajlardan inerken Kekova’nın muhteşem manzarası sizi kucaklayacak. Kekova bölgesi olarak adlandırdığımız bölge, 1990’da sit alanı olmuş adını Kekova Adası’ndan alıp, Batıkşehir, Simena Kaleköy ve Üçağız (Teimiussa) köyünü kapsayan alandır. Üçağız köyünden başlayan tekne turumuzda Kekova bölgesinin muhteşem koylarında yüzmenin keyfine varacaksınız, MS 141 ve 240 yıllarında yaşanmış büyük depremler sonucu sular altında kalmış kısım günümüzde Batık Şehir (Dolichiste)olarak adlandırılıyor. Su altında kalmış batıklar ve tarih sizleri büyüleyecek. Kekova tekne turumuzda göreceğiniz yerler; yolu olmayan Simena (Kale Köy), Tersane Koyu, Hamidiye Koyu, Kekova Adası olacak ardından teknemiz bizleri ortalama 15 dakika sonrasında kıyıya ulaştırmış olacak. Kıyıda köylü teyzelerin deniz kabuklarından yapmış olduğu ürünleri görebilmek ve alışveriş yapmak için kısa bir zaman sonrasında otobüsümüze biniyoruz ve Fethiye’deki otelimize doğru yol alıyoruz. Akşam saatlerde otelimize varıyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği:Kekova Tekne Turu esnasında ekstra olarak sunuluyor.
Menü (kişi başı 25 TL): Soslu tavuk ızgara, bezelye, pilav, soslu mantı makarna, çoban salata
Akşam Yemeği:Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. Tüm içecekler ekstra.
Konaklama: Fethiye bölgesi otellerinde konaklama
Rota: Fethiye - Kalkan (80 km) - Kaş (24 km) - Kekova (24 km) - Fethiye (140 km) Toplam - 283 km

5. Gün | SALI / Serbest Gün, Ekstra Ölüdeniz Kelebekler Vadisi Tekne Turu, Belcekız Plajı, (4.tekne)
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, tam gün otelde kalarak havuz ve güneşin keyfini çıkartabilirsiniz. (Tur ücretine sabah kahvaltısı ve akşam yemeği ücreti dahildir. Diğer öğünlerde alınan yiyecek ve tüm öğünlerdeki içecekler ekstradır.)

Ekstra Kelebekler Vadisi Tekne Turu (Öğle yemeği dahil kişi başı 80 TL ):
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımıza binerek Ölüdeniz’e hareket ediyoruz. Belcekız Plajı’nda bizleri bekleyen teknemize binerek, Ölüdeniz tekne turumuza başlıyor ve uçsuz bucaksız mavilikler içinde yol alıyoruz. Yaklaşık yarım saatlik yolculuk sonrası ilk durağımız, adını bu bölgede yaşayan ve şanslıysak bize kendilerini gösterecek olan Akdeniz kelebeklerinin yaşadığı Kelebekler Vadisi oluyor. Dileyen misafirlerimiz ile vadide kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Dileyenler ise plajda yüzebilirler. Sonrasında teknemize dönerek yolumuza maviliklerde devam ediyoruz. Yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonrası Akvaryum ve Darboğaz Koyu bizleri bekliyor olacak. Öğle yemeğinin alınması ve yüzme molalarının ardından buradan ayrılan teknemizin rotası Nicholas Adası önünden geçerek Soğuksu Koyu oluyor. Suyun keyfini çıkarmak isteyenler koyda verilen zamanı kullanabilirler. Son yüzme molamız ise Deve Plajı. Ardından tekne turumuzu tamamlayarak tekrar Belcekız Plajı’na dönüyoruz. Otobüsümüze binip otele hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde tur ücretine dahil açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Kelebekler Vadisi & Ölüdeniz Tekne Turu esnasında sunuluyor.(Ekstra)
Klasik Menü Seçmeli ana yemek (tavuk, alabalık), makarna, çoban salata
Akşam Yemeği: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. Tüm içecekler ekstra.
Konaklama: Fethiye bölgesi otellerinde konaklama
Rota: Fethiye ilçe merkezi ve çevresi - Fethiye - Çalış (10 km) - Hisarönü (35 km)

Not: 1) Tur ücretine Kelebekler Vadisi giriş ücreti dahil değildir. Girmek isteyenler kapıda gişe görevlisine ödeme yaparlar…
Not: 2) Kelebekler Vadisi programımız içinde vadi yürüyüşü bulunmaktadır. Bu yürüyüşümüze patikadan devam edilecek olması nedeniyle, misafirlerimizin rahat yürüyebilmesi için su içinde kalmasında sorun olmayacak ve ayaktan çıkmayacak şekilde kapatılabilecek lastik ayakkabı ve sandalet bulundurmaları, aynı zamanda ıslanma ihtimaline karşı yanlarında basit günlük ve kuru kıyafet bulundurmalarını tavsiye ederiz.
Not: 3) Kelebekler Vadisi açık denizden tekne ile yanaşılacak bir konumda bulunuyor. Çok ender bir durum olmasına rağmen yoğun dalgada yanaşılması tavsiye edilmemektedir. Böyle bir durum olması durumunda Kelebekler Vadisi programı yerine başka alternatif bir koy programı gerçekleştirilecektir

6. Gün | ÇARŞAMBA / Dalyan Tekne Turu Ölüdeniz (Lagün – Belcekız Plajı), Kayaköy, Dalyan Kaya Mezarları, Dalyan Deltası, İztuzu Plajı (5.tekne)
Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında, 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilmiş dünyaca ünlü merkezimiz Ölüdeniz’e hareket ediyoruz. 1978 yılında Milli Park olarak belirlenmiş olup, 1. derecede doğal sit alanı olan Lagün’de vereceğimiz yeterli zamanda, plajda serbestçe yüzme şansımız olacak. Verilen serbest zamanın ardından aracımızda buluşup Lozan Antlaşması sonrası yapılan nüfus mübadelesi sonucu tekrar yerleşim olmadığı için boş kalan ve döneminde oldukça fazla yerleşik bir nüfusa sahip olan Kayaköy’e uğruyoruz. Köy içinde yapılan yürüyüş ve fotoğraf çekimleri sonrası Eski Kilise’yi görerek bilgi aldıktan sonra Fethiye’ye özgü ürünleri bulabileceğimiz Yörük pazarına doğru hareket ediyoruz. Buradaki ürünler hakkında bilgi alıp alışverişlerimiz yaptıktan aracımızla hareket ederek Dalyan’a (Kaunos) ulaşıyoruz. Dalyan’da ilk olarak Tekneye bineceğimiz restoranda Kaunos Kral Mezarları manzarası eşliğinde alacağımız öğle yemeğinin ardından bineceğimiz kanal teknesiyle Köyceğiz Gölü’nden başlayıp İztuzu Plajı’nda son bulan ve doğal bir labirent olan Dalyan Kanalı içinde turumuza başlıyoruz. Ülkemizin tanıtım simgelerinden birisi olan ünlü Dalyan-Kaunos Tapınak Tipi Kral ve Yönetici Mezarları bizleri etkileyecek. Dalyan Kanalı içerisinde devam edecek ve İztuzu Plajı’nda son bulacak olan keyifli yolculukta, şansımız varsa Caretta Caretta kaplumbağalarını da görüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz deltada ve Köyceğiz Gölü’nde bol miktarda bulunan ve Carettalar’ın da en sevdiği besinlerden birisi olan mavi yengeçlerin tadına bakmak için pişirtebilirler. Ardından ise koruma altında bir tür olan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının Atlantik Okyanusu’ndan Anadolu sahillerine gelerek yumurtalarını bıraktıkları, altın renkli kumlarıyla ünlü İztuzu Plajı’na varıyoruz. Buradaki dileyen müşterilerimiz 5 km’lik plajdan yararlanabilir, dileyenler kanal ağzında yüzmenin keyfini çıkarabilirler. Dinlenmek için hoş kafeteryalarında bulunduğu İztuzu Plajı’ndaki molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek Dalyan’a ulaşıyoruz. Aracımıza binerek otel’e doğru hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde tur ücretine dahil açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Sahil Restaurant / Dalyan’da sunuluyor.
Levrek Menü (kişi başı 33 TL): Fırın levrek, salata, kızarmış patates, meyve
Köfte Menü (kişi başı 31 TL):Fırın ızgara köfte, salata, pilav, meyve (karpuz)
Tavuk Menü (kişi başı 28 TL): Soslu fırın ızgara tavuk, salata, pilav, meyve
Akşam Yemeği: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. Tüm içecekler ekstra.
Konaklama: Fethiye bölgesi otellerinde konaklama
Rota: Ölüdeniz -Dalyan(77 km) Marmaris-Dalyan (86Km.) Toplam 163Km.

7. Gün | PERŞEMBE / Patara Pilajı Yüzme Molası, Xanthos Antik Kenti, Saklıkent Kanyonu, Tlos Antik Kenti (Panoramik), Yakapark
Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası tur otobüsümüze binerek güne başlıyoruz. İlk durağımız Antik Çağ’ın en önemli kentlerinin biri olmasının yanı sıra Likya Bölgesi’nin tarihi altyapısını da en iyi veren kentlerden biri olan Xantkos (Ksantos) olacak. Burada Yazıtlı Pilye, Agora, Harpyler Anıtı ve Tiyatro kalıntıları görüp rehberimizden bilgi aldıktan sonra ülkemizin en ünlü kanyonlarından biri olan Saklıkent Kanyonu’nu görmek için aracımızla hareket ediyoruz. Kanyondaki keyifli yürüyüşümüz sonrasında ayrılarak Tlos (Talawa) Antik Kenti (panoramik) içinden geçerek bölgenin en güzel doğal alanlarından biri olan Yakapark’a ulaşıyoruz. 14 derecelik su kaynağı ve muhteşem doğasıyla, öğle yemeğimizi de alacağımız Yakapark’ta verilen yeterli serbest zamanda dinlenebilir, tatlı su şelalelerine girebilir, alabalıkları görebilirsiniz. Günümüzü plajda denize girip, güneşlenip dinlenerek sonlandıracağımız nokta ise Yakapark’tan otobüs yolculuğu ile ulaştığımız Patara Plajı olacak. Verilen serbest yüzme molası sonrası Gaziantep'e dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği : Klasik Menü (kişi başı 25 TL) Ana yemek seçmeli (Izgara / tereyağında alabalık veya köfte veya tavuk şiş Ortalama 12 Çeşit Açık Büfe şeklinde sunulan salata ve meze büfesi
Akşam Yemeği: Mola tesisinde ekstra olarak alınmaktadır. Tesis menü fiyatları geçerlidir.
Konaklama: BU GECE OTEL KONAKLAMASI BULUNMUYOR. GECE YOLCULUĞU İLE DÖNÜYORUZ!
Rota: Fethiye - Mersin (611 km) Mersin-Adana ( 298 km) Toplam 909 km
Not: Programımızda olan Saklıkent’te kanyon yürüyüşü yapılacak ve bu yürüyüşümüze su yatağından devam edilecek. Bu nedenle misafirlerimizin rahat yürüyebilmesi için su içinde kalmasında sorun olmayacak ve ayaktan çıkmayacak şekilde kapatılabilecek lastik ayakkabı ve sandalet bulundurmaları ve aynı zamanda ıslanma ihtimaline karşı yanlarında basit günlük ve kuru kıyafet bulundurmalarını tavsiye ederiz.

8. Gün | CUMA / Dönüş Yolculuğu ve Adana'ya varış
Gece yolda verilen molanın ardından, Adana'ya hareket ediyoruz. sabah saatlerinde Adana’ya varıyoruz. Tekrar görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

ADANA HAREKETLİ

Tur Tarihi

28 Haziran - 20 Eylül arası

Tur Süresi

5 gece 6 gün

Hava Yolu

Otobüs İle

Başlangıç Fiyatı

1369 ₺

Tur Tarihleri

28 Haziran

12 Temmuz

26 Temmuz

9 Ağustos

23 Ağustos

6 Eylül

20 Eylül

Fiyatlar

Fiyatlar

Lütfen Genel Şartlar bölümünü de inceleyiniz.
Tesis Geçerlilik Pans. Peşin Taksitli İlave
Yatak
Odada
Tek Kişi
Çocuk
7-12
Çocuk
0-6
TURLARI / AYMES OTEL - Standart Oda 25.01.2019
30.05.2019
YP 1369.5 2106.92 1861 2515 1588 1041
TURLARI / EDASU HOTEL - Standart Oda 25.01.2019
30.05.2019
YP 1459.5 2245.38 1956 2726 1655 1041
TURLARI / PELIN OTEL - Standart Oda 25.01.2019
30.05.2019
YP 1469.5 2260.77 1972 2741 1670 1041
TURLARI / AYMES OTEL - Standart Oda 31.05.2019
07.06.2019
YP 1709.5 2630 2226 3303 1847 1041
TURLARI / PELIN OTEL - Standart Oda 31.05.2019
07.06.2019
YP 1839.5 2830 2368 3599 1951 1041
TURLARI / EDASU HOTEL - Standart Oda 31.05.2019
07.06.2019
YP 1839.5 2830 2368 3599 1951 1041
TURLARI / AYMES OTEL - Standart Oda 08.06.2019
08.08.2019
YP 1619.5 2491.54 2130 3092 1781 1041
TURLARI / EDASU HOTEL - Standart Oda 08.06.2019
08.08.2019
YP 1679.5 2583.85 2194 3232 1825 1041
TURLARI / PELIN OTEL - Standart Oda 08.06.2019
08.08.2019
YP 1779.5 2737.69 2305 3458 1907 1041
TURLARI / AYMES OTEL - Standart Oda 09.08.2019
15.08.2019
YP 1709.5 2630 2226 3303 1847 1041
TURLARI / EDASU HOTEL - Standart Oda 09.08.2019
15.08.2019
YP 1839.5 2830 2368 32599 1951 1041
TURLARI / PELIN OTEL - Standart Oda 09.08.2019
15.08.2019
YP 2089.5 3214.62 2637 4176 2143 1041
TURLARI / AYMES OTEL - Standart Oda 16.08.2019
12.09.2019
YP 1589.5 2445.38 2099 3022 1759 1041
TURLARI / EDASU HOTEL - Standart Oda 16.08.2019
12.09.2019
YP 1619.5 2491.54 2130 3092 1781 1041
TURLARI / PELIN OTEL - Standart Oda 16.08.2019
12.09.2019
YP 1779.5 2737.69 2305 3458 1907 1041
TURLARI / AYMES OTEL - Standart Oda 13.09.2019
14.10.2019
YP 1369.5 2106.92 1861 2515 1588 1041
TURLARI / EDASU HOTEL - Standart Oda 13.09.2019
14.10.2019
YP 1459.5 2245.38 1956 2726 1655 1041
TURLARI / PELIN OTEL - Standart Oda 13.09.2019
14.10.2019
YP 1689.5 2599.23 2209 3248 1840 1041
Peşin kolonundaki değerler indirim uygulanmış fiyatları ifade eder.
Ödeme Fırsatları
08 Şub'19 - 01 Oca'20
PEŞİN
İndirim Oranı
3 TAKSİT
İndirim Oranı
6 TAKSİT
İndirim Oranı
9 TAKSİT
İndirim Oranı
Shop Fly %35 %35 %35 %35
Bonus Kart %35 %35 %35 %35
ParafCard %35 %35 %35 %30
Card Finans %35 %35 %35 %30
Axess Kart %35 Yok %35 Yok
Maximum Kart %35 %35 Yok Yok
Advantage Card %35 %35 %35 %30
WorldCard %35 %35 %35 Yok
Havale %35 Yok Yok Yok
SHOP MILES %35 %35 %35 %35
ComPay Ödemesi %35 Yok Yok Yok
Bankkart Combo %35 Yok %35 %30
Standart VISA %35 Yok Yok Yok
Standart MasterCard %35 Yok Yok Yok

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler:

Kelebekler Vadisi Tekne Turu (80 TL ) (Öğle yemeği dahil):

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi süresi 7 gece 8 gündür. Otel konaklaması 5 gece 6 gündür.
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Etstur’da saklıdır.
Turun iptali durumunda Etstur, iptali bizzat bildirmek zorundadır.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.Notlar
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Etstur sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Etstur’un sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.NOT: Yoğun dönemler otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda yada bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir.

Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir.

Mola Yerleri, Alışveriş Merkezleri ve Eğlence Merkezleri
1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği Etstur ya da Etstur çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır. Rehber, kaptan, otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur.
Hizmet Bedeli ve Kapsamı
Müze ören yeri giriş ücretleri tur ücretimize dahil değildir.
Etstur Tatil Sigortası
Etstur, kültür turlarını tercih eden misafirlerine tatilleri sırasında yaşayacakları aksaklıkları kontrol altına almak adına kapsamlı bir tatil sigortası hizmeti sunuyor. Paket fiyata dâhil olan bu sigorta ücreti için ekstra bedel istenmiyor. Lütfen dikkatle inceleyiniz:

ANA TEMİNATLAR
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile tıbbi tedavi teminatı. 1.000 EUR, muafiyet 50 EUR
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile sigortalının çıkış noktasına dönüş masrafları. Sınırsız
Her türlü kaza sonucu ölüm ve maluliyet. 5.000 EUR
Terör sonucu yaralanma. 1.000 EUR
Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil. Sınırsız
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin seyahati. Sınırsız

EK TEMİNATLAR
Genel Bilgi Servisi, Acil mesaj iletimi. Sınırsız
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin konaklaması. 100 EUR Günlük Max 4 Gün
Aile üyelerinden birinin ölümü nedeni ile yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati. Sınırsız
Evde meydana gelen hasar nedeni ile yolculuğunuzun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati. Sınırsız
Vefat eden sigortalının ve eşlik eden çocuklarının nakli. Sınırsız
Tıbbi danışma ve ilaç gönderilmesi. Sınırsız

Ücrete Dahil Olanlar
Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz.
Sağlığınızı da gezi süresince Mapfre güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz.Bir tatil rotasından çok daha fazlası… Ege’nin muhteşem güneşi eşliğinde yapacağınız altı tekne turu ile Ege’nin muhteşem koylarında turkuaza boyanacak, dünyaca ünlü kumsalları Kaputaş, Ölüdeniz, İztuzu, Kleoparta ve Patara’nın altın kumsallarında kendinizi cennette hissedeceksiniz. Kelebekler Vadisi, Saklı Kent’te doğa bu kez de uzaktan rüzgarın dilinden fısıldayacak.-----------------------------------------------------------------------------------------------

Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi, Otellerde 5 gece Y.P konaklama, 5 sabah kahvaltısı ve 5 akşam yemeği, Lüks otobüsler ile ulaşım, Çevre gezileri, Etstur ikramları, Programda belirtilen tekne turları

Ücrete Dahil Olmayanlar
Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz.
Ayrıca; gezi süresince Mapfre Sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sağlık sigortası hizmeti sağlıyoruz.
Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi&eğlenceler
Tüm öğlen yemekleri
Tüm öğünlerde yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Müze ören yeri girişleri
Gece turları
Ulaşım Araçları
Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.
1) Kekova, Batık Şehir
1. Tekne Memedim 1: Ebatları 17 metreye 4.70 metre, kapasite 52 kişi. 1 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı yanları oturma sıralı ve gölgelikli genel mekan, üst katı güneşlenme terası
2. Tekne Memedim: Ebatları 18 metreye 5.0 metre, kapasite 60 kişi. 1 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı yanları oturma sıralı ve gölgelikli genel mekan, üst katı güneşlenme terası
3. Tekne Mavilim: Ebatları 15 metreye 4.5 metre, kapasite 34 kişi. 1 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı yanları oturma sıralı ve gölgelikli genel mekan, üst katı güneşlenme terası
4. Tekne Adanalı: Ebatları 16 metreye 5.5 metre, kapasite 41 kişi. 1 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı yanları oturma sıralı ve gölgelikli genel mekan, üst katı güneşlenme terası
5. Tekne Küçük Memet: Ebatları 17 metreye 6.0 metre, kapasite 75 kişi. 1 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı yanları oturma sıralı ve gölgelikli genel mekan, üst katı güneşlenme terası
3. Tekne Şerife Naz: Ebatları 17 metreye 6.0 metre, kapasite 75 kişi. 1 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı yanları oturma sıralı ve gölgelikli genel mekan, üst katı güneşlenme terası
2) Kelebekler Vadisi&Ölüdeniz Tekne Turu
Tekne Aqua: Ebatları 20 metreye 5,80 metre, kapasite 60 kişi. 1 WC, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. 1 katı masalı ve gölgelikli genel alan, üst katı güneşlenme terası3) Fethiye 12 Adalar Tekne Turu
Tekne Grand Barış: Ebatları 30 metreye 7,50 metre, kapasite 140 kişi. 4 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı. 1 katı 30 adet masalı ve gölgelikli genel alan, üst katı güneşlenme terası4) Dalyan & İztuzu Tekne Turu
Tekne Ebatları: 20 ila 40 kişilik, Dalyan Kooperatifi’ne bağlı Salmasız Dalyan tipi tekneler. Bölgedeki doğal yaşamı etkilememesi için bütün tekneler aynı standartta yapılmıştır.

5) Gökova Tekne Turu
1. Tekne Gökovalı 6: Ebatları 23 metreye 7 metre, kapasite 132 kişi. 2 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı masalı ve gölgelikli genel alan, üst katı güneşlenme terası
2. Tekne Gökovalı Gümüş S: Ebatları 29 metreye 9 metre, kapasite 170 kişi. 6 WC, 4 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı masalı gölgelikli ve genel alan, üst katı güneşlenme terası
3. Tekne Gökovalı Hanedan S: Ebatları 28 metreye 7,40 metre, kapasite 174 kişi. 4 WC, 2 duş, mutfak ve buzdolabı ile soyunma kabini mevcut. Alt katı masalı gölgelikli ve genel alan, üst katı güneşlenme terası

Öğle Yemekleri
Öğle yemekleri serbest olarak alınmaktadır. Tur programında belirtilen restoranlar rehberimizin önerdiği tesisler olup menü fiyatlarını restorantlar belirlemektedirler.Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş yada faturalarını temin edebilirler.
Ekstra Geziler
Kelebekler Vadisi Tekne Turu (80 TL ) (Öğle yemeği dahil):