Tur Programı

Tur Programı

 

1. Gün | İstanbul, Kazablanka
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Kazablanka. Varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle şehir turumuz için hareket ediyoruz. Yapacağımız panoramik turumuzda Muhammed V Meydanı, dünyanın en büyük camisi Hassan II Camii göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
2. Gün | Kazablanka, Rabat, Meknes
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak başkent Rabat'a doğru yola çıkyoruz (Kazablanka-Rabat yaklaşık 86km). Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Bouregreg Nehri ağzında kurulu Udaya Kalesi’nde verilecek serbest zamanda dileyen misafirlerimiz geleneksel nane çayını tadabilir. Gezimiz sonrası Meknes'e doğru hareket ediyoruz (Rabat-Meknes yaklaşık 150 km). Varışımızla birlikte panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuz sonra otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
3. Gün | Meknes
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Öğle yemekli Fez Gezisi’ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
4. Gün | Meknes, Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak Marakeş'e doğru yola çıkıyoruz (Meknes-Marakeş yaklaşık 475 km). Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda dar sokakları ile sizi yüzyıllar öncesine götürecek Medina, uzun yıllar şehir yönetmiş Ba Ahmed’in sarayı Bahia Sarayı, 800 yıllık Moresk mimarinin en güzel örneklerinden Koutoubia Minaresi, Marakeş’in Kapalı Çarşısı “Souk” ve Afrika kıtasının en hareketli ve “Mucizeler Avlusu” olarak adlandırabileceğimiz şehir meydanı Jma El Fna göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin sonunda otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
5. Gün | Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Essaouira Gezisi’ne katılabilir. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
6. Gün | Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Majorel Bahçeleri Gezisi’ne katılabilir. Turumuz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
7. Gün | Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Atlas Dağları Gezisi’ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Chez Ali Gecesi Gezisi’ne katılabilir. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
8. Gün | Marakeş, Kazablanka, İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. (Marakeş-Kazablanka yaklaşık 240 km) Tur liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimizin sonuna geliyoruz.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Kazablanka, Marakeş, Fes, Rabat, Meknes

Tur Tarihi

13 Temmuz 2019

Tur Süresi

7 gece 8 gün

Hava Yolu

THY

Başlangıç Fiyatı

799 €

Tur Tarihleri

13 Temmuz 2019

07 Eylül 2019

21 Eylül 2019

27 Ekim 2019

23 Kasım 2019

 

Fiyatlar

Fiyatlar

Fiyatlara tur ve havalimanı vergisi ve alan hizmetleri dahildir. Lütfen Genel Şartlar bölümünü de inceleyiniz.
TESİS GEÇERLİLİK 2-3 KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
3. KİŞİ
İLAVE YATAK
TEK KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
ÇOCUK
(yaş) fiyat
FAS 4 YILDIZ OTEL (PAN: YP) 29 Nisan 2019
13 Temmuz 2019
899 EUR (6203.1 TL*) 899 EUR (6203.1 TL*) 1199 EUR (8273.1 TL*) (0-2)150 EUR
(1035 TL*)
(3-12)869 EUR (5996.1 TL*)
FAS 4 YILDIZ OTEL (PAN: YP) 14 Temmuz 2019
07 Eylül 2019
949 EUR (6548.1 TL*) 949 EUR (6548.1 TL*) 1249 EUR (8618.1 TL*) (0-2)150 EUR
(1035 TL*)
(3-12)919 EUR (6341.1 TL*)
FAS 4 YILDIZ OTEL (PAN: YP) 08 Eylül 2019
21 Eylül 2019
799 EUR (5513.1 TL*) 799 EUR (5513.1 TL*) 1099 EUR (7583.1 TL*) X
FAS 4 YILDIZ OTEL (PAN: YP) 22 Eylül 2019
27 Ekim 2019
899 EUR (6203.1 TL*) 899 EUR (6203.1 TL*) 1199 EUR (8273.1 TL*) X
FAS 4 YILDIZ OTEL (PAN: YP) 28 Ekim 2019
23 Kasım 2019
799 EUR (5513.1 TL*) 799 EUR (5513.1 TL*) 1099 EUR (7583.1 TL*) X
* Fiyatlar yayımlandığı 22.05.2019 tarihinde geçerlidir. Belirtilen TL fiyatları Kredi Kartı ile tek ödemede geçerli fiyatlarıdır ve belirtilen paketin en düşük fiyatı baz alınarak yayımlanmıştır.

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Marakeş

Atlas Dağları Gezisi | 75 Euro
4 X 4 (Toyota Land Cruiser ciplerle) güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları’nı tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi sizi bekliyor. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes Yolu’nu takiben Kik Platosu’na ulaşıyoruz. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar veriyor. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust Baraj Gölü kıyısında öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Marakeş bizi karşılıyor. Arzu eden misafirlerimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası’nda olduğumuzu bir kez daha hissediyoruz.

Essaouira (Suveyre) Gezisi | 55 Euro
Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz Şehri Essaouira'ya gidiyoruz. UNESCO tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehri. Şehrin kalesi ve balıkçı limanını gezdikten sonra Eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina’yı keşfediyoruz. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuş. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlar. 18. Yüzyıl'da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyülüyor (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın “Ladies and Gentlemen” filmindeki gibi). Şehrin kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar ile süslü tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyifli.

Chez Ali Gecesi Gezisi | 55 Euro
Folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca ün kazanmış "Chez Ali Gecesi" turumuzda, akşam yemeğimizi gösterileri izleyerek alıyoruz. Bin Bir Gece Masalları’nı andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı, şehre her gelen yabancının uğrak yeri oluyor. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunuyorlar.

Majorel Bahçeleri | 40 Euro
Yves Saint Laurent'in yarattığı, "Uzun zamandır bitmek bilmeyen esin kaynağımdır.." dediği Majorel Bahçeleri'nde rengarenk bir atmosferde geziyor ve meşhur Yves Saint Laurent'in mavisinin nereden geldiğine tanık oluyoruz. Saadi Sultanlığı'ndan kalan kraliyet mezarlarını görüyor ve sonrasında çeşitli rahatsızlıklara şifa olan ünlü Fas aktarını ziyaret ediyoruz.

Fes

Fez Gezisi (Öğle Yemekli) | 60 Euro
Endülüs'ün kutsal bilim başkenti Fez'i keşfetmek için hareket ediyoruz. Fas'ın değişik renklerini ve tipik çarşılarını görme fırsatına sahip olacağız. Gezimiz; Borj Tepesi, tarihi medreseler, Karaouine Camisi, Neccarine Çeşmesi, Mellah Musevi Mahallesi ile devam ediyor olacak. Fas'a özgü geleneksel bir restoranda yerel lezzletleri tadacağız. Öğleden sonra alışveriş imkanı bularak aynı zamanda geleneksel el sanatlarını göreceğimiz Fez Çarşısı sizleri büyüleyecek.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Tur Kodu: ETOKRAL2
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Ülkemizdeki OHAL uygulamaları sebebiyle, yurt dışı çıkışlarında resmi makamlar tarafından bazı belgeler istenmektedir. Bu nedenle tura katılımınız öncesinde çalıştığınız/bağlı olduğunuz kurumdan ya da emniyet müdürlüklerinden bilgi alınız.
Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.
Tur Lideri
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için, seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. "Geçerli bir pasaporta sahip olunması ya da tüm sair evrakların ilgili ülkenin istediği kriterlere sahip olması halinde de pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir." . "Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir." "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup ta diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır."

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • Öğle yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra geziler
  • Kişisel harcamalar
  • Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paketturlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
Bu tur tanıtımı bir sonraki yayımlanana kadar geçerlidir ve Etstur kayıtları esastır.

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
4 yıldızlı otellerde yarım pansiyon konaklama
Aşağıdaki oteller, bu turlarımızda konaklama yapılan otellerdir. Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.