Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Edinburgh
Gezimizin ilk günü, kalkıştan 3 saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideri ile buluşarak başlıyor. Türk Hava Yolları tarifeli uçağımız ile Edinburgh'a doğru yola çıkıyoruz. Varıştan sonra havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüzle panoramik Edinburgh şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda, Edinburgh Şatosu, Royal Mile ve Edinburgh Kalesi görülecek yerler arasında. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelde.
2. Gün | Edinburgh
Sabah kahvaltısı ardından misafirlerimiz zamanlarını ekstra Loch Ness ve Highland Gezisi 'ne katılarak geçirebilirler. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz,geceleme otelde.
3. Gün | Edinburgh, Glasgow
Sabah kahvaltımızın ardından Glasgow'a hareket ediyoruz. Glasgow'da tur lideri eşliğinde panoramik turumuzu yapıyoruz. Turumuzda, galerileri, dükkan ve müzeleriyle ünlü, Büyük Britanya'nın en geniş İskoç mirasına sahip şehri Glasgow'u panoramik olarak görme imkanı buluyoruz. Gezi sonrası dileyen misafirlerimizekstra Stirling Kalesi gezisine katılabilirler. Gezi sonrası, otelimize transfer oluyoruz,geceleme otelde. ( Edinburgh - Glasgow arası yaklaşık 75km)
4. Gün | Glasgow, York, Bradford
Sabah kahvaltının ardından York'a hareket ediyoruz ve varışımızın ardından New York'a ismini veren bu şehrin Minster Katedrali, York Minster, Yorkshire Müzesi ve Bahçeleri gibi önemli yerlerini panoramik olarak görüyoruz. Gezi sonrası konaklama için Bradford'a hareket ediyoruz. (Glasgow - York arası yaklaşık 339km, York - Bradford yaklaşık 60km)
5. Gün | Bradford, Londra
Sabah kahvaltımızın ardından Bradford’tan ayrılarak Robin Hood`un şehri Nottingham`a varıyoruz. Alışveriş merkezleri, sinemalar ve eğlence merkezlerinin yer aldığı Old Market meydanını gezme şansı bulduktan sonra dünya’nın en eski ve en başarılı üniversitelerinden biri olan ve şehriyle aynı adı taşıyan Cambridge’e varıyoruz ve Üniversitenin şehre kattığı kültür ve gelişimi görüyoruz.Cambridge’den Londra’ya hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelde. ( Bradford - Londra arası yaklaşık 327km)
6. Gün | Londra
Sabah kahvaltımız ardından Londra şehir turunda Parlamento Binası, Big Ben, Westminster Köprüsü ve Manastırı, Trafalgar Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, Hyde Park, Buckingham Sarayı, Oxford ve Regent alışveriş caddeleri ve Thames Nehri'ni görüyoruz. Şehir turu sonrası misafirlerimiz zamanlarını ekstra London Eye & Madame Tussauds turuna katılarak geçirebilirler. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz,geceleme otelde.
7. Gün | Londra
Sabah kahvaltımız ardından misafirlerimiz zamanlarını ekstra Oxford & Stonehenge turuna katılalarak geçirebilirler. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelde.
8. Gün | Londra, İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltıyoruz ve havalimanı transferi için yola çıkıyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli uçağımızla İstanbul'a hareket ediyoruz.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Edinburgh Glasgow Bradford Londra

Tur Tarihi

20 Nisan - 05 Temmuz

Tur Süresi

7 gece 8 gün

Hava Yolu

THY

Başlangıç Fiyatı

1099 €

Tur Tarihleri

20 Nisan 2019

05 Temmuz 2019

 

Fiyatlar

Fiyatlar

Fiyatlara tur ve havalimanı vergisi ve alan hizmetleri dahildir. Lütfen Genel Şartlar bölümünü de inceleyiniz.
TESİS GEÇERLİLİK 2-3 KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
3. KİŞİ
İLAVE YATAK
TEK KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
ÇOCUK
(yaş) fiyat
BUYUK BRITANYA KONAKLAMA1 (PAN: OK) 30 Mayıs 2018
20 Nisan 2019
1099 EUR (8363.39 TL*) 1099 EUR (8363.39 TL*) 1699 EUR (12929.39 TL*) (0-2)150 EUR
(1141.5 TL*)
(2-12)1.069 EUR (8135.09 TL*)

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Edinburgh

Stirling Kalesi Gezisi | 70 Pound
İskoçya’nın görkemli kalelerinden biri olan Stirling Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Tarihte büyük savaşların yaşandığı kalede, Villiam Wallace’ın anıtını göreceğiz. Kalede şahit olacağınız manzara karşısında büyüleneceksiniz. Bu noktadan hem Stirling ovasına hem de ufuk çizgisine hakim olacak ve huzur bulacaksınız.

Glasgow

Loch Ness ve Highland Gezisi | 100 Pound
Birleşik Krallık'ın en büyük ve derin gölü olan Loch Ness’i ziyaret ediyoruz. Loch Ness uzun yıllardır bir efsaneye sahiptir, efsaneye göre gölde büyük bir canavar yaşamaktadır. Huzur dolu yürüyüş yolları, birbirinden güzel lokantalarıyla ünlü Loch Ness gezimizde Britanya’nın en büyük dağı olan Ben Nevis Tepesi'ni görme imkanı yakalıyoruz.

Londra

London Eye, Madame Tussauds Gezisi | 85 Pound
Londra'nın en çok ziyaret edilen iki yerine birden gidiyoruz. İlk olarak Madame Tussauds'da pek çok ünlünün balmumu heykelinin bulunduğu müzeyi geziyoruz. Daha sonra Thames Nehri kıyısındaki Lindra'nın dönme dolabı London Eye'a binme fırsatı. En tepesine çıktığınızda size Londra'yı kuş bakışı görme imkanını sağlayan bu dev tekerlek keyifli bir deneyim olacak.

Medieval Banquet & Show | 65 Pound
The Medieval Banquet, bize 4 çeşit yemek ve gece boyunca yetişkinler için limitsiz içecek ile beraber tam iki saatlik şarkı, dans, jonglörlük ve akrobatik gösteriler içeren teatral bir akşam hazırlıyor. Dileyen misafirlerimizin kostüm kiralayabildiği bu gecede bize eğlenceli bir orta çağ canlandırması sunuluyor.

Oxford ve Stonehenge Gezisi 80 Pound
Gezimizde ilk durağımız antik çağlarda UFO'ların iniş kalkış merkezi olduğuna inanılan Stonehenge. Antik bölge astronomi, astroloji, geometri, meteoroloji ve paganizmle ilişkilendirilmektedir. Bu büyük gizemi gördükten sonra, dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi'nin bulunduğu kent Oxford'a doğru yol alıyoruz. Oxford kentinde ilginç atmosferi keşfediyoruz.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Ülkemizdeki OHAL uygulamaları sebebiyle, yurt dışı çıkışlarında resmi makamlar tarafından bazı belgeler istenmektedir. Bu nedenle tura katılımınız öncesinde çalıştığınız/bağlı olduğunuz kurumdan ya da emniyet müdürlüklerinden bilgi alınız.
Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.
Tur Lideri
Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Güzeloğlu Turizm acentemizden veya http://gttur.com/sayfa/vize'den, İzmir ve çevresi için ise Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.'' Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması vardır, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır."
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • Etsassistance (Kişi başı 1000 €'ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı / Kişi başı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
  • 160 € vize ücreti ve hizmet bedeli
  • (Başvuru merkezi İzmir olan misafirlerimiz için vize ve hizmet bedeli 235 Eur'dur.)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra geziler
  • Kişisel harcamalar

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
3 yıldızlı otellerde toplam 3 gece oda kahvaltı konaklama.
Aşağıdaki oteller, bu turlarımızda konaklama yapılan otellerdir. Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.