Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Bükreş
Konfirmede belirtilen kalkış noktalarından hareket ile Edirne üzerinden Kapıkule'ye doğru yola çıkıyoruz. (Kalkış saatinden en geç yarım saat önce belirtilen kalkış noktalarında bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bulgaristan sınırından geçerek yola devam ediyoruz.
2. Gün | Bükreş
Sabah saatlerinde Bükreş'e varıyoruz. Varışımızla birlikte Küçük Paris diye adlandırılan panoramik Bükreş şehir gezimizde; şehrin en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşevsku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Köy Müzesi Gezisi'ne katılabilirler. Geizimizib ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Romen Gecesi Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
3. Gün | Bükreş
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sinaia&Bran&Braşov Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
4. Gün | Bükreş, İstanbul
Kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi tamamlayıp otelimizden ayrılarak İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Veliko Tarnavo Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından İstanbul'a yolculuğumuz Kapıkule sınır kapısını geçerek devam ediyor. Varışımızla birlikte gezimizin sonuna geliyoruz.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Bükreş

Tur Tarihi

23 Nisan-28 Ekim Arası

Tur Süresi

2 gece 4 gün

Hava Yolu

Otobüs ile

Başlangıç Fiyatı

109 €

Tur Tarihleri

23 Nisan 2020

30 Nisan 2020

16 Mayıs 2020

23 Mayıs 2020

30 Temmuz 2020

28 Ekim 2020

Fiyatlar

109 Euro'dan başlayan fiyatlar ile...
*Belirtilen fiyat bu turun en düşük başlangıç fiyatı olup, hareket tarihine ve doluluk durumuna göre değişmektedir.

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Bükreş

Sinaia & Bran & Braşov Turu | 60 Euro
Günün ilk durağı Karpatlar’ın İncisi olarak adlandırılan Sinaia olacak. Şehir merkezinde kısa bir gezinin ardından, Kral 1. Carl tarafından 1875 yılında muhteşem bir bahçe içerisine yazlık saray olarak inşa ettirilen Peleş Kalesi geziceğiz. Germen tarzında inşa edilen ve 160 odası bulunan bu muhteşem yapıt, Romanya’nın en önde gelen turizm aktiviteleri arasında gösterilmektedir. Günün ikinci durağı ise Bran kasabası olacak burada yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından. 14. yy’da Eflak ve Transilvanya arasında sınırı koruması için inşa edilmiş, günümüzde Kont Drakula’nın evi olarak bilinen ve Bram Stoker’ın romanına ve bu romandan Francis Ford Cappola tarafından uyarlanan ünlü Dracula filmine konu olan Bran Şatosu’nu gezme şansı bulacağız. Günün son durağı ise Braşov olacak. Burada eski şehir merkezi, Güney Doğu Avrupa’nın en büyük gotik kilisesi olan Kara Kilise ve ilk Romen Okulu görülecek yerler arasındadır.

Romen Gecesi Gezisi | 40 Euro
Yöresel müzikler eşliğinde, Romanya'nın yöresel yemeklerini tadacağımız güzel bir akşam geçiriyoruz.

Köy Müzesi Gezisi | 20 Euro
Romanya'nın eski tarihlerde bölgede yaşayan halkın yaşamından örnekler sunan yaklaşık 100 evin bulunduğu Köy Müzesi’ni gezme ve burada satılan yöresel hediyelik eşyalardan alma şansı bulacağız.

Veliko Tarnavo Gezisi | 20 Euro
Bulgaristan'ın eski başkenti ve tarihsel dokusu ile bilinen dört tepe üzerine Yantra nehir vadisinde kurulu olan şehri gezme fırsatı yakalıyoruz.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Tur Kodu: ETOBUK29M
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Otobüs ile gerçekleşen turlarımızda misafirlerimizin seyahat sigortası yaptırmalarını tavsiye ederiz.
Otobüs ile yapılan turlarımızda kalkış noktası & buluşma yeri yaşanan trafik yoğunluğu sebebi ile tur kalkış tarihine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Tur Lideri
Kalkıştan gezinin sonuna kadar, otobüs yolculuğunun tamamında ve panoramik şehir gezileri sırasında, Türkçe Tur Liderlik hizmeti veriliyor. Görsel gezi olduğu için kokartlı rehber kullanılmıyor
Vize
VİZELİ TUR BİLGİLENDİRMESİ

''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Vize Dünyası Turizm (0312 428 27 00) acentemizden veya http://vizedunyasi.com.tr/'den, İzmir ve çevresi için ise Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.'' Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır."
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Vize ücreti 120 Euro
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Etsassistance (Kişi başı 1000 €'ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
 • Müze Ören yeri giriş ücretleri
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Bükreş'te 4 yıldızlı otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Özel lüks otobüsler ile ulaşım. Gruptaki katılım sayısına göre araç koltuk kapasitesi değişiklik gösterebilir. Midibus araç kullanılabilir.
 • Panoramik Bükreş şehir gezisi
 • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )
 • Şehir vergileri
Bu tur tanıtımı bir sonraki yayımlanana kadar geçerlidir ve Etstur kayıtları esastır.

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
4 yıldızlı otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
Aşağıdaki oteller, bu turlarımızda konaklama yapılan otellerdir. Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.