Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Saraybosna
Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideri ile buluşarak başlıyor. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferi Saraybosna'ya hareket. Saraybosna'ya varışta sizleri bekleyen özel otobüsünüz ile otellerimize doğru hareket ediyoruz. Otele varışta odaların dağılımı ve ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz günlerini kayak yaparak değerlendirebilirler. Geceleme Saraybosna otelinizde.
2. Gün | Saraybosna
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman.
Akşam yemeği otelimizde.
3. Gün | Saraybosna
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman.
Akşam yemeği otelimizde.
4. Gün | Saraybosna, Bjelasnica, Saraybosna
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman.12:00 de odaların boşaltılması ardından Şehir Turu için yola çıkıyoruz.

Merkez kütüphane, hikâyesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya -Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edercek turumuz 2.Dünya Savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Şehir turumuzdan sonra Saraybosna havalimanına transfer. Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile 17.00'da İstanbul'a uçuş. İstanbul'a varışımızın ardından turumuzun sonu.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Somestre

Tur Tarihi

23 Ocak 2020

Tur Süresi

3 Gece 4 Gün

Hava Yolu

Pegasus

Başlangıç Fiyatı

399 €

Tur Tarihleri

23 Ocak 2020

Fiyatlar

399 Euro'dan başlayan fiyatlar ile...
*Belirtilen fiyat bu turun en düşük başlangıç fiyatı olup, hareket tarihine ve doluluk durumuna göre değişmektedir.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Tur Kodu: ETOBJESPC
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Saraybosna'nın gözde Kayak merkezi Bjelasnica'da gece kayağı yapma imkanıda sizleri bekliyor.

Önemli not: Tesisin kullanım saatlerini ve fiyatlarını tarafımıza bilgi vermeden güncelleme hakkı vardır. Yukarıdaki bilgiler tarih bazlı değişiklik gösterebilir.

Kayak pisti kullanım saatleri hava koşullarınına bağlı olarak değişebilmekte ve kapatılabilmektedir.

Tur Lideri
Sabiha Gökcen Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideri sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
T.C. vatandaşlarına Bosna Hersek'de vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için, seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan misafirlerimizin ilgili konsolosluklara danışmaları gerekmektedir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra geziler
 • Kişisel harcamalar
 • Saraybosna şehir turu
 • Kayak ekipmanları ve telesiyej, teleski ücretleri, ski pass
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Saraybosna gidiş Saraybosna-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 yıldızlı otelde 3 gece Yarım Pansiyon konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Türkçe liderlik hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
Bu tur tanıtımı bir sonraki yayımlanana kadar geçerlidir ve Etstur kayıtları esastır.
Değişiklik tarihi bulunamadı. (63341457)

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
3 yıldızlı otelde Yarım Pansiyon konaklama
Aşağıdaki oteller, bu turlarımızda konaklama yapılan otellerdir. Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.