Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Berlin
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Berlin'e hareket ediyoruz. Berlin' e varışı takiben özel otobüslerimiz ile yapılacak panoramik şehir turunda 18. yy' da hayvan alım satımı için kullanılan, şimdi Berlin' in en büyük meydanı olan Alexander Platz, Petersdom'a Protestan mezhebin cevabı olarak inşa edilmiş büyüleyici mimariye sahip Berliner Dom Kilisesi, tarihte pek çok önemli olaya tanıklık etmiş olan Checkpoint Charlie, Berlin'in en ünlü caddesi Unter den Linden, Berlin'de ayakta kalmayı başarabilmiş tek kale olan Brandenburger görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
2. Gün | Berlin
Kahvaltının ardından misafirlerimiz; II. Dünya Savaşı sırasında Churcill, Truman, Stalin’ nin katılımıyla düzenlenen Posdam Konferansı'nın yapıldığı; ekstra olarak düzenlenecek Postdam Saraylar Şehri Gezisi ’ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
3. Gün | Berlin
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Berlin Müzeler Adası Gezisi 'ne katılabilirler. Ardından keyifli zaman geçireceğimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek Spree Nehri üzerinde Spree Nehri Berlin Gece Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
4. Gün | Berlin, İstanbul
Kahvaltının ardından çıkış işlemlerini tamamlayarak otelimizden ayrılıyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile Berlin 'den İstanbul 'a hareket ediyoruz ve turumuz son buluyor.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Berlin 23 Nisan

Tur Tarihi

20 Nisan 2019

Tur Süresi

3 Gece 4 Gün

Hava Yolu

THY

Başlangıç Fiyatı

399 €

Tur Tarihleri

20 Nisan 2019

 

Fiyatlar

Fiyatlar

Fiyatlara tur ve havalimanı vergisi ve alan hizmetleri dahildir. Lütfen Genel Şartlar bölümünü de inceleyiniz.
TESİS GEÇERLİLİK 2-3 KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
3. KİŞİ
İLAVE YATAK
TEK KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
ÇOCUK
(yaş) fiyat
BERLİN 3 GECE 23N (PAN: OK) 20 Temmuz 2018
01 Mayıs 2019
399 EUR (2489.76 TL*) 399 EUR (2489.76 TL*) 599 EUR (3737.76 TL*) (0-2)150 EUR
(936 TL*)
(3-12)379 EUR (2364.96 TL

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Berlin

Potsdam Saraylar Şehri Gezisi 40 Euro
Potsdam Saraylar Şehri Gezisi, Sanssouchi Sarayı Bahçesi , Schloss Cecilianhof Gezisi ve Kurfürstendamm Alışveriş Turu `nu içeren bir programdır. Sarayların ve bahşelerin krallığı olan Potsdam şehri ; Berlin’e 30km mesafede Potsdam Saraylar Şehridir.Alman İmparatorluğu’nunYönetim merkezi olan şehir özellikle II. Dünya Savaşı bitiminde Potsdam Anlaşması’nın imzalandığı yer olup, İmparatorluğun ihtişamını yansıtan ve birçok tarihi öğeden oluşan bir gösterişe sahiptir. Aynı Bölgede bulunan Sanssouchi Sarayı Bahçesi ve Unesco `nun koruması altında olan Schloss Cecillianhof bahçeleri görsel açıdan peysajı ve tarihi yapısı ile bizlere görsel bir şölen sunmaktadır.

Spree Nehri Berlin By Night Tekne Gezisi | 50 Euro
Berlin’i batıdan doğuya doğru akarak geçen Spree Nehri'nde, şehri farklı bir açıdan görerek keşfetme imkanı bulabileceğiz. (Turumuzun yemekli olarak düzenlenebilmesi için bütün misafirlerimizin katılım şartı bulunmaktadır.)

Müzeler Adası, East Side Gallery, Nicolaiviertel Gezisi | 65 Euro
Uluslarasası bir özgürlük anıtı olan East Side Gallery Berlin Duvarının en renkli bölümünü oluşturan önemli bir yapıttır.East Side Gallery (Doğu Yakası Galerisi)ile başlayan gezimiz Müzeler adası ile devam ediyor.Museumsinsel olarak geçen Müzeler Adası, Berlin Müzeler Adası, Spreeinsel'in kuzey ucudur ve aynı zamanda sıra dışı bir kompozisyonda toplanmış olan beş dünya çapında ünlü müze yapıtına sahip görkemli bir toplu sanat eseridir.Museum sinselde misafirlerimizin diledikleri müzeye ziyaretleri için serbest zaman.Devamında Nicolaiviertel(Eski Berlin)ve Alexanderplats ile ekstra turumuz daha keyifli hale geliyor.Ekstra turumuz dört farklı detayı size birlikte sunuyor.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Tur Kodu: ETOBRL23N
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Ülkemizdeki OHAL uygulamaları sebebiyle, yurt dışı çıkışlarında resmi makamlar tarafından bazı belgeler istenmektedir. Bu nedenle tura katılımınız öncesinde çalıştığınız/bağlı olduğunuz kurumdan ya da emniyet müdürlüklerinden bilgi alınız.
Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Tur Lideri
Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizedunyasi.com'dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.Çek Konsolusluğu vize için özel resim formatı kullanmaktadır.Uygulanması gereken format linkte belirtilmiştir.http://www.vizedunyasi.com/FORMLAR/cek_cumhuriyeti_Biometrik_Resim_2014031949U.jpg. Bu formatın dışında olan fotoğraflar konsolosluk tarafından kabul edilmemekte olup, yeniden bir fotoğraf çekilip dosyaya eklenmesi gerektiğinden vize sürecinde zaman kaybına sebep olabilmektedir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • 120 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli .(Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle alakalı satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı / Kişi başı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile İstanbul Berlin gidiş, Berlin İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 yıldızlı otelde Berlin'de toplam 3 gece oda-kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Alan - otel - alan ve şehirler arası transferler
 • Panoramik Berlin şehir gezisi
 • Ets Tur Türkçe tur liderlik hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
3 yıldızlı otelde toplam 3 gece oda kahvaltı konaklama. Geceleme sayısı kadar kahvaltı.
Aşağıdaki oteller, bu turlarımızda konaklama yapılan otellerdir. Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.