Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul,Salzburg
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Salzburg’a uçuyoruz. Varışımızı takiben Salzburg şehir turunu yapıyoruz. Şehir turumuzun ardından serbest zaman , otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
2. Gün | Salzburg
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlecek Hallstat ve Mondsee Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme Otelimizde
3. Gün | Salzburg, Münih
Kahvaltının ardından Münih'e hareket ediyoruz.Varışımızı takiben yapacağımız şehir turunda Olimpiyat Köyü, BMW binası, Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
4. Gün | Münih, Augsburg, Rothenburg, Mannheim
Kahvaltının ardından Augsburg'a transferimiz gerçekleşiyor ve şehir turu yapıyoruz. Varışın ardından Azize Anna Manastırı, Dom Azize Mary Katedrali, Aziz Ulrich ve Aziz Afra Kilisesi, Fugger’in konutları, Maximilian Müzesi göreceğimiz yerlerdendir. Ardından Rothenburg'a doğru yola devam ediyoruz. Rothenburg şehri, 30 yıl savaşlarında etkilenen tüm şehirlerin içinde Rothenburg Avrupa’nın en iyi korunmuş şehridir, tarihi de 13. yy. ve 14 yy.’den günümüze kadar gelmiştir. Rothenburg gezimizin ardından Mannheim şehrine hareket ediyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
5. Gün | Mannheim, Strazburg
Kahvaltının ardından misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Heidelberg Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından Strazburg şehrine hareket ediyoruz. Şehir turunda Avrupa başkenti ünvanı taşıyan bu şehirde Strazburg'un meşhur evlerinin bulunduğu Fransa ve Almanya'nın en iyi korunan bölgesi olarak adlandırılan eski şehir bölgesinde Notre Dame Katedrali'ni, Rohan Sarayını, Avrupa Parlamentosu'nu ve İnsan Hakları Mahkemesi binalarını dışarıdan ziyaret ediyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
6. Gün | Strazburg
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Colmar ve Eguisheim Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Ren Nehri Bot Gezisi'ne katılabilirler . Gezilerin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
7. Gün | Strazburg, Zürih
Kahvaltının ardından Zürih şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turunda Fifa merkezi, şehrin tarihi merkezi olan Lindenhof, şehrin adını aldığı Zürih Gölü, Saat Kulesi, 12. yüzyıldan kalma Zürih Katedrali görülecek yerler arasında. Şehir turumuzun ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Stein Am Rhein & Schaufausen Şelaleri Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
8. Gün | Zürih, Basel,İstanbul
Kahvaltının ardından rehberimizin belirteceği saatte buluşma ve Basel'e hareket. Havalimanına varış , bilet , check in ve gümrük işlemlerinden sonra İstanbul'a uçuş , varışımızın ardından turumuz sona eriyor.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Bavyera Köyleri Turu

Tur Tarihi

19 Nisan-20 Haziran 2020

Tur Süresi

7 Gece 8 Gün

Hava Yolu

THY

Başlangıç Fiyatı

699 €

Tur Tarihleri

 

 • 19 Nisan 2020
 • 24 Mayıs 2020
 • 20 Haziran 2020

 

Fiyatlar

699 € dan başlayan fiyatlarla...

*Belirtilen fiyat bu turun en düşük başlangıç fiyatı olup , hareket tarihine ve doluluk durumuna göre değişmektedir

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Salzburg

Hallstat ve Mondsee Gezisi | 85 Euro
Avusturya'nın sakin gölü Halsttatter'i ve muhteşem manzarasını görecek ardından da göller bölgesindeki Mondsee'ye hareket ediyoruz.

Strazburg

Ren Bot Turu | 35 €
2000 yıldan daha fazladır, Avrupa'nın merkezi ulaşım ve ticaret yolu olarak kullanılan Ren Nehri üzerine bot turu yapıyoruz.

Colmar ve Eguisheim Gezisi | 85 Euro
Öncelikle Alsace-Lauren bölgesinin bütün güzelliklerini içinde barından minik şehir Colmar'ı geziyoruz.1200 lü yıllardan kalma rengarenk tarihi binalarıyla,Ren Nehri'nin kollarının geçtiği masal şehir kendine has kültürü ,küçük kafe ve dükkanları ile bizleri bekliyor.Ardından da 2013 yılında Fransa’nın en gözde köyü seçilen Eguisheim Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Eguisheim daire şeklinde kurulmuş küçük, çok güzel bir köy. Buranın en şaşırtıcı yönü yürümeye başladığınız noktaya yaklaşık 20 dakika sonra farketmeden ulaşmanız.Bu köyü görmeden bu bölgeyi bitirmiş olamazsınız.Ardından Eguisheim'ı göreceksiniz

Heidelberg Gezisi | 45 Euro
Ortaçağdan kalma bir masal şehri olan Hiedelberg kırmızı çatılı evleri ile bizleri karşılıyor.Tarih ve doğanın iç içe geçtiği Hiedelberg'de Hiedelberg Şatosu, Main köprüsü ve ünlü maymunu, Herkül Çeşmesi, Heiliggeistkirche (Kutsal Ruh) Kilisesi ve Studentenkarzer (Öğrenci hapishanesi) göreceğiz

Zurih

Stein Am Rhein & Schaufausen Şelaleri | 45 €
Stein am Rhein İsviçre'nin Schaffhausen kantonunda bir şehir. Orta Çağ'dan kalma özelliğini iyi koruyan şehir, ön cepheleri fresklerle süslü ahşap karkas evleri ve antik sokak planını sergilemesi ile ünlüdür. Ren Şelalesi ise İsviçre'nin Schaffhausen kantonunda yer alan Avrupa'nın en büyük şelalesidir.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Tur Kodu: ETOBAVVIL
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Tur Lideri
İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Vize Dünyası Turizm (0312 428 27 00) acentemizden veya http://vizedunyasi.com.tr/'den, İzmir ve çevresi için ise Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.'' Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır.
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Etsassistance (Kişi başı 1000 €'ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı / Kişi başı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
 • Başvuru merkezi Ankara ve İstanbul olan misafirlerimiz için vize ve hizmet bedeli 120 € vize ücreti ve hizmet bedeli(Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle alakalı satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.)
 • Başvuru merkezi İzmir olan misafirlerimiz için vize ve hizmet bedeli 130 €'dur.(Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle alakalı satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile İstanbul Salzburg gidiş , Basel İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 yıldızlı otellerde Salzburg'da 2 gece, Münih'te 1gece, Mannheim'de 1 gece, Strazburg'da 2 gece, Zürih'te 1 gece toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kadar kahvaltı
 • Panoramik Salzburg,Münih,Mannheim,Strazburg,Zürih şehir turları
 • Alan - otel - alan şehirler arası transferler
 • Ets Tur Türkçe tur liderlik hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
3 yıldızlı otellerde 7 gece 8 gün oda kahvaltı konaklama. Geceleme sayısı kadar kahvaltı.
Aşağıdaki oteller, bu turlarımızda konaklama yapılan otellerdir. Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.