Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Barselona
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Istanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Havalimanında bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi varış noktamız Barselona. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Endülüs Arenası, Montjuic Tepesi, Barselona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli (Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla, Port Olimpic göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
2. Gün | Barselona
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Girona & Colliure Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
3. Gün | Barselona
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen olan A'dan Z'ye Barselona; Park Güell, El Born ve Gotik Mahalle Gezisi'ne katılabilir. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Flamenco & Gipsy Gecesi Gezisi ile akşamlarını renklendirebilirler. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
4. Gün | Barselona, Valensiya
Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelden ayrılarak Valensiya'ya doğru yola çıkıyoruz. (Barselona-Valensiya yaklaşık 355 km). Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Turya nehri üzerindeki turunç ağaçları, Gotik Katedrali, şehrin sembolü olan Micalet Çan Kulesi, 15. Yüzyıl'da takasla alışveriş yapılan Lonja Market ve Eski Market alanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
5. Gün | Valensiya, Madrid
Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelden ayrılarak Madrid'e doğru yola çıkıyoruz. (Valensiya-Madrid yaklaşık 360 km) Yol üzerinde tüm misafirlerimizin katılımı ile gerçekleşecek ekstraolarak düzenlenen Cuenca Gezisi sunuluyor. Gezimizin ardından Madrid'e yolculuğumuz devam ediyor. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Kraliyet Sarayı, Plaza Espania, Cervantes Anıtı, Puerta Del Sol Alanı, Alcala Kapısı, Cibeles Çeşmesi göreceğimiz yerler arasında. Şehir gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
6. Gün | Madrid
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz günü ekstra olarak düzenlenen olan Segovia & Alcazar Şatosu Gezisi ile değerlendirebilirler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen olan Madrid Gece Gezisi'ne katılabilir. Gezinin ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
7. Gün | Madrid, İstanbul
Gezinin son günü sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen olan Toledo Gezisi'ne katılabilir. Gezimizin ardından tur liderimizin belirteceği saatte Madrid Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz son buluyor.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Barselona Valensiya Madrid

Tur Tarihi

20 Ocak - 27 Temuz 2020

Tur Süresi

6 gece 7 gün

Hava Yolu

THY

Başlangıç Fiyatı

499 €

Tur Tarihleri

20 Ocak 2020

27 Ocak 2020

09 Mart 2020

23 Mart 2020

06 Nisan 2020

20 Nisan 2020

27 Nisan 2020

24 Mayıs 2020

15 Haziran 2020

29 Haziran 2020

06 Temmuz 2020

27 Temmuz 2020

 

Fiyatlar

499 EURO'dan başlayan fiyatlar ile..

*Belirtilen fiyat bu turun en düşük başlangıç fiyatı olup , hareket tarihine ve doluluk durumuna göre değişmektedir.

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Barselona

A'dan Z'ye Barselona; Park Güell, El Born ve Gotik Mahalle | Yetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş: 30 Euro
Barcelona şehrinde gerçekleştireceğimiz turumuzda, 1984 yılında UNESCO koruması altına alınmış olan, Carmelo tepesinde 17 hektarlık bir alanda inşa edilmiş ve eşsiz Barcelona ve Akdeniz manzarasını görebileceğimiz, Antoni Gaudi’nin renkli dünyası Park Güell’e gideceğiz. Park’ın ismini de aldığı dönemin soylu ailelerinden Eusebi Güell’in destekleri ve Antoni Gaudi’nin çalışmalarıyla bir bahçe-şehir projesi olarak tasarlanmış; doğa, mitoloji, din ve Katalan mimarisi temel alınmış bu parkı gezerken, Hansel ve Gretel’in öyküsünden esinlenmiş, rengarenk seramiklerle süslü alanlar arasında kendinizi masal diyarında hissedeceksiniz. Sonrasında ise şehrin tarihi merkezi olan, Roma'dan (Barcino), Günümüze (Barcelona) pek çok tarihi olaya ev sahipliği yapmış, mistik sokaklarıyla ve mimarisiyle bizi geçmişe götürecek Gotik ve El Born mahallelerinde bir yürüyüşe çıkacağız. Yürüyüşümüz esnasında şehrin en meşhur caddesi olan La Rambla, İspanya ve dünya gastronomisinin en güzel örneklerinin yer aldığı La Boqueria pazarı, Güell ailesi için tasarlanmış olan Güell Saray'ı, Antoni Gaudi’nin ilk çalışmaları olan sokak lambalarının da yer aldığı Kraliyet Meydan'ı, Avrupa’nın en büyük gotik gül penceresine sahip Santa Maria del Pi Kilisesi, İç Savaşın izlerini görebileceğimiz Sant Filip Neri Meydanı, Gotik Mahallenin merkezinde yer alan Katedral Meydanı ve Su Kemeri Kalıntıları, Katalunya Hükümet Binası ve Barcelona Belediye Binasına ev sahipliği yapan Sant Jaume Meydanı, Gotik Mimari’nin en güzel örneklerinden biri olan Santa Maria del Mar Kilisesi, gece hayatının önemli duraklarından biri olan El Born Bulvarı ve günümüzde Ribera Semtinin kalıntılarının sergilendiği El Born Kültür Merkezi göreceğimiz yerler arasında olacaktır.

Flamenco & Gipsy Gecesi Yetişkin : 50 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş : 30 Euro
Flamenco, İspanya’ya 15. Yüzyılda gelen çingenelerin, günümüze bıraktıkları en değerli mirastır. Müslümanların ve Yahudilerin de katkılarıyla Endülüs Bölgesi gerçek bir müzik ve kültür diyarı haline gelmiştir. Ancak 15. Yüzyılda Kraliçe Isabel ve Kral Fernando’nun, Müslüman ve Yahudilerin İspanya Krallığı’ndan sürülmeleri emrini vermesi; yaşadıkları yerleri terk etmek istemeyen önemli bir Müslüman kitlenin çingene gruplarının arasına katılmasına neden olmuştur, bu durum ise İspanya çingenelerinin Avrupa’daki en karma topluluklardan biri olmasını sağlamıştır. Aynı yıllarda Amerika’nın keşfi ile Sevilla ve Cadiz şehirleri büyük bir kültürel alışverişin limanları olarak zenginleşmiş, 18. Yüzyılda İspanya’yı yöneten Burbon hanedanlığı ile birlikte Fransız ve İtalyan etkileri de görülmeye başlanmıştır. İspanya İç Savaşı’nın ardından ise, Flamenco günümüzde bilinen haline ulaşmıştır. Uluslararası arenada Paco de Lucia, Camaron de la Isla, Enrique Morente, Joaquin Cortes gibi isimler ile tanınmış ve Flamenco-Rumba tarzının öncüsü olan Gipsy Kings ile birlikte bu kültür bütün dünyaya ulaşmayı başarmıştır. Büyüleyici, canlı ve İspanya tarihinde yaşanan birçok tarihi olaydan etkilenerek gelişen Flamenco, 2010 yılında Unesco tarafından İnsanlığın Kültürel Mirasları listesine girmiştir. İspanya’nın en değerli lokallerinden birinde büyüleyici bir gece sizleri bekliyor.

Girona & Colliure (Fransa) Gezisi | Yetişkin : 65 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş : 30 Euro
Barcelona'nın 100 Km kuzeydoğusunda yer alan Girona, Katalunya’nın en iyi korunmuş orta çağ şehridir. İspanya ve Fransa arasında doğal sınır oluşturan Pirene Dağları’ndan geçişin sağlandığı bir konumda olması sebebiyle yüzyıllar boyunca askeri ve ticari anlamda önemli bir kent olmuştur. Ter ve Onyar nehirlerinin buluşma noktasındaki kent aynı zamanda UNESCO'nun dünya mirası listesindedir. Efsaneleriyle, gezmeye ve fotoğraf çekmeye doyamayacağınız nehir boyunca uzanan ve Floransa’yı andıran rengarenk evleriyle, merdivenleri, sokakları, meydanları, gurme restoranları, kafeleri ve butik dükkanlarıyla geçmişle bugünü birleştiren büyüleyici bir kenttir. Girona, 1492 yılında alınan Elhamra Kararları sonrasında İspanya'dan sürülen ve Osmanlı'ya sığınan Sefarad Yahudileri'nin en son göç ettiği bölgedir. Bu nedenle Avrupa'nın en iyi muhafaza edilmiş Yahudi Mahallesini de içinde barındırmaktadır. Kentin tarihi sokakları adeta bir orta çağ film platosu gibidir. Bu nedenle turizmin yanında sinema sektörüne de kapılarını açan bir şehir durumundadır. Dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin ve Koku filmi gibi önemli yapımların en çarpıcı sahneleri Girona'da çekilmiştir. Girona'da yapacağımız gezimizde göreceğimiz yerler arasında; Onyar nehri üzerindeki pastel renkli tarihi evler, şehrin önemli efsanelerine konu olan Girona aslanı heykeli, Aziz Feliu Kilisesi, Roma Surları, Girona Katedral Meydanı, Yahudi Mahallesi, Eyfel'in dizayn ettiği Eyfel köprüsü ve Bağımsızlık Meydanı olacaktır. Serbest zamanda birbirinden güzel restoranlarda yemek yiyebilir, bölgeye özgü Xuixo tatlısını deneyebilir, butik dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz. Girona'dan sonra rotamızı “Fransa'nın Portofino'su” Colliure şehrine çevireceğiz. Girona'nın 100 Km kuzeydoğusundaki yer alan Colliure; 13. Yüzyıldan kalma Şato-Kalesi, Akdeniz ruhunu yansıtan eski balıkçı evleri, masmavi plajları ve renkli kayıkları ile bohem bir tatil kasabasıdır. Başta 20. Yüzyılın en önemli ressamlarından Henri Matisse olmak üzere birçok farklı sanatçıya ilham kaynağı olmuş bu yerde; İspanya iç savaşında Franco'ya karşı yazıları sebebiyle ülkesinden sürgün edilip hayatının son dönemini burada yaşamış, aynı zamanda Yahya Kemal Beyatlı'nın da etkilendiği ünlü şair Antonio Machado'nun mezarı da bulunmaktadır. Colliure'de yapacağımız gezimiz esnasında göreceğimiz yerler; Chateau Royal Kalesi, Port d'Avall ve Boramar Plajları, Notre Dame des Anges Kilisesi ve rengarenk evlerinin bulunduğu tarihi bölgesi olacak. Serbest zamanda ise mevsime göre plaj ve denizin tadını çıkarabilir, birbirinden güzel butik mağazalarda lokal sanatçıların eserlerini satın alabilir ve Fransa'nın en kaliteli ançüezlerinin tadına bakabilirsiniz.

Valencia

Cuenca Gezisi | 20 Euro
Madrid’in 170 km güneydoğusunda (Valencia'nın 200 km kuzeybatısında )Kastilya - La Mança bölgesinde yer alan UNESCO'nun koruması altındaki tarihi şehir Cuenca ortaçağdan kalan görüntüsü ile masal diyarına sizi davet eder. Huecar ve Jucar nehirleri arasında yer alan kireç taşı kalyon üstüne kurulmuş bu şehir 14. ve 15. yy'dan kalan uçurumun kenarında adeta asılı gibi durduğu için ismini buradan alan 'Las Casas Colgadas' (Asılı evler) ile meşhurdur. Ortaçağ'ın en karanlık dönemlerinden olan Engizisyon Mahkemeleri'nin 1488'de kurulan bölgedeki merkezi Santo Oficio de Cuenca y Sigüenza'nın hüküm sürdüğü dönem boyunca korku dolu bir namı olan bu şehir günümüzde her biri uçurumun kenarına çıkan tarihi dar sokakları, meydanları, kafeleri, restoranları ile İspanya'nın en sevilen yerlerinin başında gelir. Yıllar boyunca aklınızdan çıkmayacak ve İspanya¿'nın en unutulmaz manzaralarından birini size sunacak Cuenca'da yapacağımız gezimizde; tüm şehri ,asılı evleri ve Huecar vadisini en net şekilde göreceğimiz ve kartpostallık fotoğraflar çekeceğimiz San Pablo köprüsü, Cuenca Katedral'i büyük meydanı ve belediye binası sizleri bekliyor olacak. Serbest zamanda ise Cuenca'nın geleneksel restoranlarında bölgenin meşhur yemeği Zarajo ve birbirinden güzel yemekler yiyebilir, Alaju tatlısını deneyebilir, hediyelik dükkanlarda bölgeye özgü ürünler alabilir ve müthiş atmosferi doyasıya yaşayabilirsiniz.

Madrid

Segovia Turu & Alcazar Şatosu Gezisi | Yetişkin : 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş : 30 Euro
Madrid'in 90 Km kuzeybatısındaki Guadarrama dağlarının eteğinde, Eresma ve Clamores nehrinin çevrelediği bir uçurumun tepesine Romalılar tarafından kurulmuş Segovia; İspanya'nın açık hava müzesi olarak nitelendirilen, UNESCO'nun Dünya Mirasları listesinde yer alan bir şehirdir. Kastilya & Leon bölgesinde İspanya orta çağında hüküm süren Trastamara Hanedanlığına ev sahipliği yapmış bu tarihi şehirde zamanın durduğu sokaklar ve meydanlarda birbirinden güzel yapılar sizlere görsel bir şölen sunacak. Gezimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında; Büyüleyici görüntüsü ile Roma dönemi Su Kemerleri, orta çağ süslemeleriyle ünlü evleri ve romanesk dönem kiliseleri, 16. Yüzyılda İspanya tarihinin en büyük isyanlarından birini gerçekleştirmiş olan Juan Bravo’nun meydanı, evi ve heykeli, Büyük Meydan ve Katedral Meydanı. Sonrasında ise Disneyland'in sembolü olan şatoya ilham kaynağı olan Segovia (Alcazar) Şatosu’na doğru yola çıkıyoruz. Şato içerisinde yapacağımız gezimizde, İspanya'nın feodal dönemine bir zaman yolculuğu yaparak dönemin krallarının ve kraliçelerinin nasıl yaşadığını, özellikle de 1492'de Granada'yı ele geçirerek Reconquista'yı (Yeniden Fetih Savaşları) tamamlayan, coğrafi keşifleri başlatarak İspanya İmparatorluğu'nun temellerini atan, tarihe Katolik Krallar olarak geçmiş Isabel ve Fernando’yu göreceksiniz. Gezimizin sonrasındaki serbest zamanda ise İspanya'nın gastronomi alanında ünlü bu şehrinde tarihi restoranlarda süt kuzusu yiyebilir. Segovia'nın tatlısı Ponche Segoviano deneyebilir, butik dükkanlarda bölgeye özgü hediyelik ürünler alabilirsiniz.

Madrid Gece Gezisi | Yetişkin : 30 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş : 15 Euro
İspanya Krallığı’nın başkenti ilan edilinceye kadar, yemyeşil arazilerin içerisinde pek de dikkat çekmeyen bir taşra yerleşimi olan Madrid; Avrupa’nın en genç başkentlerinden biridir. Şehrin genişleme aşamalarını ve farklı dönemlerde hüküm süren farklı sanat biçimlerini gözler önüne seren şehir mimarisi ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Başkent Madrid, ülkenin en etkileyici gece ışıklandırmasına sahip olan şehridir. Turumuz sırasında; aslanlar tarafından çekilen arabası üzerinde betimlenen doğa tanrıçası Kibele’nin devasa heykelinin bulunduğu Cibeles Çeşmesi ve onun büyüleyici görüntüsünü seyrederken, bir anda kendimizi 1900’lerin en lüks caddesi olan Gran Via’da bulacağız. Bu zarif ve elegant semt sizi hem Art Nouveau ve Modernist mimarisi hem de rengarenk ve canlı gece hayatı ile karşılayacak. Ardından şehrin en kudretli fakat bir o kadar da sanat ve tarih yüklü olan görkemli sarayı Palacio Real’e geleceğiz. Ardından dünyaca ünlü gurme pazarı olan ve insanlar tarafından bir yandan keyifli sohbetlerin ve bir yandan da ayaküstü akşam yemeğinin buluşma noktası olarak kabul edilen Mercado de San Miguel’i göreceğiz. San Miguel’in ardından şehrin en değerli meydanı olan, gerçek anlamda mimari bir senfoni olan meydan Plaza Mayor’a gideceğiz. Turumuzun sonunda ise; şehrin Müslüman döneminde doğuda bulunan ve güneşin doğuşuna şahitlik eden şehir kapısından adını alan Puerta del Sol (Güneş Kapısı) meydanına gideceğiz. Madrid’in en işlek yeri olan ve yüzyıllardır hiçbir zaman kalabalığın eksik olmadığı bu meydanda renkli bir akşamın tadını çıkaracak, sokak sanatçıları ve müzisyenlerinin keyifli müzikleri arasında keyifli bir akşam geçireceğiz.

Toledo Gezisi | Yetişkin : 50 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş : 30 Euro
Madrid'in 70 Km güneybatısındaki Kastilya - La Mancha bölgesinin başkenti olan Toledo hiç şüphesiz ki İspanya tarihinin en önemli şehirlerinden biridir. İspanya'dan gelmiş geçmiş tüm medeniyetlerden izler taşıyan görüntüsü ile ziyaretçilerine unutulmaz anılar sunmaktadır. Tajo Nehrinin çevrelediği, korunaklı sarp kayalıkların üzerinde kurulmuş ve etrafı yüksek surlarla çevrili olan şehir; Romalılar'dan Vizigotlar'a, Endülüs'ten İspanya Kralığı’na tarih boyunca her zaman değerli bir kent olmuştur. Aynı zamanda Yahudiliğin de 15. Yüzyıl sonlarına kadar İber Yarımadasındaki merkezi olan Toledo; Avrupa'nın hala ayakta kalan en eski sinagogu, camiden çevrilmiş onlarca kilisesi ve İspanya'nın dini olarak yönetildiği ihtişamlı katedraline kadar birçok önemli yapıyı barındırır ve adeta üç semavi dinin ve halklarının iç içe geçtiği bir mozaiktir. 1561 yılında İmparatorluk, başkenti Madrid'e taşıyıncaya kadar siyasi, kültürel, ticari ve askeri merkez olan Toledo şehri; Cervantes'in ölümsüz eseri La Mançalı Don Kişot'a da ilham kaynağı olmuştur ve hikâyesinin büyük bir bölümü bu şehir ve çevresinde geçmiştir ve bütün bu nedenlerle Toledo, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yerini almıştır. Gezimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında; şehrin 16. Yüzyıldan kalan muhteşem görüntüsünü adeta bir tablo gibi fotoğraflayabileceğiniz ünlü seyir tepesi, San Martin Köprüsü, San Juan Manastırı, Yahudi Mahallesi, Santo Tome Kilisesi, Santa Maria Katedral Meydanı, şehre özgü her şeyi bulabileceğiniz alışveriş caddesi ve şehrin merkezi Zocodover Meydanı olacaktır. Gezi sonrasındaki serbest zamanda ise Toledo'ya özgü badem ezmesi Mazapan’ı tadabilir, İspanya'nın tüm dünyada tanınan ve ismini de bu bölgeden alan olgunlaştırılmış koyun peyniri Manchego'yu deneyebilirsiniz. Hediye olarak ise orta çağın en meşhur çeliğinin üretildiği yer olması sebebiyle geleneksel yöntemlerle yapılan ve Hollywood filmlerinde dahi kullanılan kılıçlar, bıçaklar veya aksesuarları inceleyebilirsiniz. Bunun dışında yine kente Endülüs döneminden miras kalan, Şam İşi (Damasquinado) olarak adlandırılan ve farklı ayarlardaki altın teller ile birbirinden güzel motiflere bezenen telkari ürünler satın alabilirsiniz. Serbest zamanın bitiminin ardından Madrid’e dönüyoruz.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Tur Kodu: ETOBVM2THY
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezimiz, minimum 39 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.
Tur Lideri
Istanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
VİZELİ TUR BİLGİLENDİRMESİ

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır."
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
3-4 yıldızlı otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama
Aşağıdaki oteller, bu turlarımızda konaklama yapılan otellerdir. Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.