Tur Programı

1. Gün | İstanbul, Üsküp (Makedonya)
Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile varış noktamız Üsküp. Varışın ardından özel otobüsümüz ile Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’teki turumuza panoramik olarak görülecek Üsküp Kalesi'yle başlıyoruz. Devamında tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Hamamı, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, ve devamında 16.yy’dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile devam ediyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı ve Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Üsküp’teki otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Rumeli Balkan Gecesi Turuna katılma imkânı. Geceleme otelimizde.
2. Gün | Üsküp, Ohrid (Makedonya)
Sabah kahvaltının ardından Vardar ovasında bulunan Kalkandelen, Gostivar ve Kırçova yolu üzerinden Ohrid'e varıyoruz. (Üsküp-Ohrid yaklaşık 180 km) Ohrid’e varışımız ile şehir turuna başlıyoruz. Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anitlarını , Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hristiyanlığının en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Gezi sonrası geceleme otelimizde.
3. Gün | Ohrid, Struga, Ohrid (Makedonya)
Sabah kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan St Naum & Resne-Manastır (Bitola) Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
4. Gün | Ohrid (Makedona), Tiran, İskodra (Arnavutluk)
Kahvaltının ardındın bizi bekleyen otobüsümüz ile Arnavutluk’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Ohrid Gölü’nün Kara Drim nehri ile buluştuğu yer olan Struga’da fotoğraf molası vererek Arnavutluk’a devam ediyoruz. Elbasan üzerinden Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. (Ohrid-Tiran yaklaşık 135 km) Tiran panoramik şehir turumuzda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Milli Müze, opera ve bale binası göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından İşkodra’yı panoramik olarak gördükten sonra serbest zaman. (Tiran-İşkodra yaklaşık 100 km) Gezi sonrası geceleme otelimizde.
5. Gün | Sv. Stefan, Budva, Kotor (Karadağ), Mostar (Bosna Hersek)
Sabah kahvaltının ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva'ya hareket yol üzerinde muhteşem manzaralarıyla Sv. Stefan Beldesin'de fotograf çekme molası veriyoruz. Budva’ya varışımız ile birlikte burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi geziyoruz. Avrupa Jet Sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezinin nefes kesen manzarası eşliğinde kısa bir yolculuğun ardından, Kotor’a varıyor burada eski şehir gezimizi yapıyoruz. Eski şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrasında Trebinje üzerinden Mostar’a hareket ve geceleme Mostar’daki otelimizde. (Kotor-Mostar yaklaşık 200 km)
6. Gün | Mostar, Saraybosna (Bosna Hersek)
Sabah kahvaltısının ardından Mostar şehir turunda Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi, Mostar Eğri Köprü (Kambur Köprü), Tabaşica Camii görülebilecek yerler arasındadır. Çarşıyı da gezdikten sonra serbest zaman. Serbest zaman ardından Jablanica ve Konjic yolu üzerinden Saraybosna'ya doğru doyumsuz bir yolculuk başlıyor. (Mostar-Saraybosna yaklaşık 130 km) Varışımız ile Saraybosna şehir gezisi başlıyor. Şehir gezimizde dünyaca ünlü merkezi Başçarşı’da bulunan şehrin sembolü olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Baş çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız. Boşnak kahvesi ve alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
7. Gün | Saraybosna (Bosna Hersek), Belgrad (Sırbistan)
Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak sunulan Savaş Tüneli ve Vrelo Bosna Turu'na katılabilirler. Turumuzun ardından özel otobüsümüz ile Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. (Saraybosna-Belgrad yaklaşık 290 km). Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde serbest zaman. Geceleme otelimizde.
8. Gün | Belgrad (Sırbistan), İstanbul
Sabah kahvaltının ardından Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’da panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol(İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Şehir turumuzun ardından tur liderinizin belirttiği saatte havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinin ardından Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız ile turumuzun sonu.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

2019

Tur Tarihi

01 Haziran -02 Haziran Arası

Tur Süresi

6 GECE 7 GÜN

Hava Yolu

THY

Başlangıç Fiyatı

699 €

Tur Tarihleri

01 Haziran 2019

02 Haziran 2019

 

Fiyatlar

Fiyatlara tur ve havalimanı vergisi ve alan hizmetleri dahildir. Lütfen Genel Şartlar bölümünü de inceleyiniz.
TESİS GEÇERLİLİK 2-3 KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
3. KİŞİ
İLAVE YATAK
TEK KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
ÇOCUK
(yaş) fiyat
BALKANLAR 3 VE 4 YILDIZLI OTELLER (PAN: OK) 19 Temmuz 2018
01 Haziran 2019
699 EUR (5501.13 TL*) 699 EUR (5501.13 TL*) 899 EUR (7075.13 TL*) (0-2)150 EUR
(1180.5 TL*)
(3-12)679 EUR (5343.73 TL*)
BALKANLAR 3 VE 4 YILDIZLI OTELLER (PAN: OK) 02 Haziran 2019
02 Haziran 2019
699 EUR (5501.13 TL*) 699 EUR (5501.13 TL*) 899 EUR (7075.13 TL*) (0-2)150 EUR
(1180.5 TL*)
(3-12)679 EUR (5343.73 TL*)
* Fiyatlar yayımlandığı 03.09.2018 tarihinde geçerlidir. Belirtilen TL fiyatları Kredi Kartı ile tek ödemede geçerli fiyatlarıdır ve belirtilen paketin en düşük fiyatı baz alınarak yayımlanmıştır.

Ekstra Turlar

Üsküp

Rumeli Balkan Gecesi | Yetişkin 40 Euro / Çocuk 40 Euro
Üsküp'te bir Rumeli Gecesi! Yerel bir restoranda Rumeli müziği eşliğinde yöresel bir ziyafet.

Ohrid

St Naum Turu & Resne-Manastır (Bitola) | Yetişkin 45 Euro / Çocuk 45 Euro
St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Makamını ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Manastır’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) varıyoruz. Makedonca’da Manastır anlamına gelen `Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Cami göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız.

Saraybosna

Savaş Tüneli ve Vrelo Bosna Turu | Yetişkin 35 Euro / Çocuk: 25 Euro (3-12 yaş)
İlk durağımız yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış duygulu anlar yaşayacağımız Savaş Tüneli. Savaş Tünelinin ardından Bosna Nehrinin doğduğu yer olan Vrelo Bosna’yı ziyaret ediyoruz. Doğal bir park olan Vrelo Bosna’da ufak göller, dereler ve çınar ağaçlarının arasında doğanın muhteşem güzelliğine doyacaksınız.

Genel Şartlar

Tur Kodu: ETOSBRAM
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Ülkemizdeki OHAL uygulamaları sebebiyle, yurt dışı çıkışlarında resmi makamlar tarafından bazı belgeler istenmektedir. Bu nedenle tura katılımınız öncesinde çalıştığınız/bağlı olduğunuz kurumdan ya da emniyet müdürlüklerinden bilgi alınız.
Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Otel Bilgileri

3 ve 4 yıldızlı otellerde oda kahvaltı konaklama
Aşağıdaki oteller, bu turlarımızda konaklama yapılan otellerdir. Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.