Neden Erken Rezervasyon?

NEDEN ERKEN REZERVASYON ?

Günümüzde artık lüks olmaktan çıkıp, hayata kısa bir S vermek için ihtiyaç haline gelen tatil alışverişinde “tercih ettiğimiz oteli  daha indirimli fiyata “ alabilmek için erken rezervasyon kampanyaları düzenlenmektedir.

Temel olarak; tatil için ayırdığınız bütçeyi  aylar öncesinden yapmış olmak, tatil yapacağınız otel işletmesi için hem bütçe planlaması  hem de talebi önceden belirleyerek sezondaki satış ve hizmet politikasını belirleme açısından büyük kolaylık sağladığı için, otelin bu erken ödeme karşılığında yapmış olduğu indirimdir “erken rezervasyon fırsatı”…

Son yıllarda tatilini erken rezervasyon alan misafirlerimizin sayısı büyük oranda arttı. Zira özellikle yoğun talep gören kendini ispatlamış tesislerin fiyatları bu kampanyalarda büyük fırsat sunmaktadır.

Özellikle dış turizmin yoğun olduğu yıllarda tatilinizi erken satın almış olmak size fiyat avantajı sağlayacağı gibi, olası yüksek doluluklardan etkilenmeden  tatil seçiminizde daha fazla tesisi değerlendirme imkanı sağlamaktadır.

Neden Erken rezervasyon sorusuna genel olarak şu 2 kısa cevapları verebilirim.

  1. Yüksek bir indirim ile fiyat avantajından faydalanmış olursunuz
  2. Olası doluluklardan etkilenmeden istediğiniz otel ve oda tipini seçebilirsiniz

Bu fırsattan birkaç defa faydalanan ve aradaki farkı gören deneyimli tatilciler, yine tatillerini Kasım ayından itibaren satın almaya başladılar bile…

SATIN ALDIĞIM OTELİN FİYATI SONRADAN  DÜŞERSE NE OLUR ?

Tatilinizin başlangıç günü öncesinde sizin konaklayacağınız tarihte ve aynı oda tipi için daha uygun bir fiyat yayınlanırsa aradaki farkı iade ederiz.

YA GİDEMEZSEM ?

Tatilinizi erken satın almış olmanıza rağmen, sebep ne olursa olsun koşulsuz olarak iptal ve iade imkanı tanıyan sigorta ile tatil başlangıcınıza 72 saat kalana kadar tüm ödemenizi iade alabileceğiniz bir iptal avantajına sahip olabilirsiniz.

Üstelik bu sigorta tatil bedelinizin sadece %1’i kadardır.

İPTAL EDERSEM İADEMİ NASIL ALIRIM ?

ETSTUR / TATİLYUM olarak sigorta kapsamında iptal edilen tatil ücretini birkaç gün içerisinde iade ediyoruz.  Bu konuda geri bıraktığımız tüm krizlerde hiçbir misafirimizi üzmeden iadeleri hızlı ve tam olarak yapmanın gururunu taşıyoruz

SATIN ALDIĞIM OTELİN FİYATI SONRADAN  DÜŞERSE NE OLUR ?

Tatilinizin başlangıç günü öncesinde sizin konaklayacağınız tarihte ve aynı oda tipi için daha uygun bir fiyat yayınlanırsa aradaki farkı iade ederiz.

SATIN ALDIĞIM OTELİ veya TARİHİ DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM ?

Elbette değiştirebilirsiniz.  Ancak yeni talep ettiğiniz otelin  fiyatını ödemeniz gerekecektir.  Yeni seçeneğiniz daha uygun fiyatlı ise aradaki farkı iade alabilirsiniz ve aynı şekilde daha pahalı ise aradaki farkı ödemeniz gerekecektir.

Elbette önceki rezervasyonunuzun iptal sigortası yapılmış olması gerekir ve genel olarak bu sigorta teminatı kullanılarak değişiklik yapılabilir.

SON DAKİKA FIRSATLARI DAHA CAZİP MİDİR ?

Oteller sezonda “boş kalan odalarını” değerlendirmek için son dakika fırsatları sunarlar.  Ancak bu fırsatların erken rezervasyon fırsat fiyatlarına kadar düşmesi pek rastlanılan bir durum değildir.

Ayrıca özellikle yoğun talep olan dönemlerde bu tip indirimler uygulanmaz. Otellerde çok zorunlu olmadıkça bu tip indirimleri uygulamak istemezler.

 

Yani son dakika fırsatı  biraz : “şansıma ne kalırsa”  gibi bir seçenektir.

 

Ersin TEKİN tavsiyesi :)))

Erken alın, karlı çıkın

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yapılan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtır ve internet sitemizin görüşlerini yansıtmaz. Hakaret, küfür ve kaba ifadeden kaçınmak istedi. Herhangi bir açıklama yapılmaksızın herhangi bir yorumu silmek hakkını saklı tutuyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar *

*
*