2024 KÜBA TURLARI

KÜBA             

HAVANA(4) – TRINIDAD(1) – VARADERO (2)                              

** Extra Turlar Dahil , ** Küba Vizesi Dahil  **

1.Sınıf restoranlarda 7 öğle ve 7 akşam yemekleri dahil

 4* Otellerde, 7 gece 8 gün konaklama

 

 

PAKET PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

 • THY ile İSTANBUL’dan HAVANA gidiş dönüş uçak bileti ( ekonomi sınıf)
 • Programda yer alan tüm otobüs transferleri
 • Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara şehir gezileri (öğle yemeği, 1 içecek dahil),
 • Trinidad şehir gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dahil)
 • Pınar Del Rio & Vinales Turu (öğle yemekli, 1 içecek dahil)
 • Amerikan Arabaları ile Benzersiz Havana gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dahil)
 • Havana – Hemingway & Cojimar gezisi (öğle yemeği, 1 içecek dahil)
 • Varadero’da 4* Memories Varadero vb. otelde 2 gece her şey dahil konaklama
 • Trinidad’da 4* Memories Trinidad Del Mar vb. otelde 1 gece her şey dahil konaklama
 • Havana’da 4* Memories Miramar vb. otelde 4 gece oda-kahvaltı konaklama
 • 7 adet öğle yemeği (1 içecek dahil ) ( gezilerimiz sırasında yöresel ve özel menüler ile)
 • 7 adet akşam yemeği (1 içecek dahil )( her akşam farkı ve özel menüler ile, özel restoranlar )
 • Küba vizesi ( seyahat tarihleri içinde geçerli pasaport ile acentemiz tarafından alınır.)
 • Her misafir için günlük 1 şişe (0,5 ml) su
 • Profesyonel İngilizce yerel rehberlik hizmetleri
 • Türkçe yerel rehberlik hizmeti

 

                                                TUR PROGRAMI

 

1.Gün     İSTANBUL – HAVANA – VARADERO

Tur hareket gününün gece yarısı uçuştan 3 saat önce 22:50 ‘de  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma.

Bilet  ve bagaj teslim işlemleri sonrasında gümrük geçişimizi takiben  işlemlerimizi tamamlıyor ve saat 01:50’da Türk Hava Yolları’nın TK183 numaralı uçuşu ile Küba’nın başkenti Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 40 dakikalık uçuş ardından saat 07:25’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimiz ardından rehberimiz ile buluşarak özel aracımız ile Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık iki buçuk saatlik keyifli bir yolculuk ardından otelimize giriş ve odalarımıza yerleşme. Günün kalanında serbest zaman.  Akşam yemeği “her şey dahil” hizmet veren otelimizde.

2.Gün    VARADERO

Sabah kahvaltı sonrası otelimizde tüm gün Atlantik Okyanusu’nun enfes manzaraları eşliğinde, kum ve güneşin tadını çıkarmanız için serbest zaman.

Öğle ve akşam yemekleri konaklama yaptığımız otelin her şey dahil konsepti içinde otelimizde.

Küba’daki ilk günümüzde tamamen relax bir şekilde dinlenebilecek ve Küba’yı keşif için diğer günlere enerji depolayabileceksiniz. Akşam yemeği “her şey dahil” hizmet veren otelimizde.

3.Gün:    VARADERO-SANTA CLARA TRINIDAD

Kahvaltı ardından Varadero otelimizden ayrılıp Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkıyoruz. Devrimin en önemli liderlerinden efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton otelinde kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i göreceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp idam edilen ve 30 yıl sonra bedeninin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che”nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Öğle yemeğimizi Los Caneyes restaurantta alıyoruz. Santa Clara gezimizden sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker kamışı üretimiyle zenginleşen, Küba’nın Gurur kaynağı, günümüze Kolonyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Trinidad şehrini keşfetmeye başlıyoruz. Trinidad’da has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı olan Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Sonrasında otelimize giriş ve serbest zaman. Akşam yemeği her şey dahil hizmet veren otelimizde.

 

4.Gün:  TRINIDAD-CIENFUEGOS-HAVANA

Kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış Cienfuegos’u gezmeye başlıyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu panoramik olarak gezecek, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Öğle yemeğimizi Palacio del Valle restoranında aldıktan sonra Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Havana’da otelimize varış ve serbest zaman.

Akşam yemeğimizi Divina Pastora’da alıyoruz. Yemek sonrası  otele dönüş ve geceleme.

5.Gün:  HAVANA

Kahvaltının ardından Benzersiz Havana gezisine başlıyoruz. Gezimize1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan klasik Amerikan arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimiz El Aljibe restoranda. Yemek sonrası San Jose Elsanatları Pazarında alışveriş için serbest zaman. Gezi sonu Akşam yemeği Yarini restoranda. Yemek sonrası otelimize transfer.

 

6.Gün:  PİNAR DEL RİO –  VİNALES VADİSİ – TÜTÜN TARLALARI- PURO FABRİKALARI

Kahvaltının ardından bölgede düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan öğle yemeğimizi Finca San Vicente Restoran’da alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana’ya geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz

Akşam yemeği Havana şehri ile özdeşleşmiş olan Los Mercaderes restoranda.

 

7.Gün HAVANA “HEMINGWAY GEZİSİ”

Kahvaltının ardından, son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway’in izlerini takip etmek üzere Hemingway gezimize başlıyoruz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’ yı gezeceğiz. Kuş bakışı Havana manzarası eşliğinde kendimizi Hemingway’in başyapıtı olan “Yaşlı Adam ve Deniz” (The Old Man and The Sea) adlı eserinin içinde bulacağız. Pulitzer ve Nobel ödüllü Hemingway’in, kapitalizm karşıtı düşüncelerinden dolayı akıl hastanesine yatırılmasını, elektro şok ile hafızasına zarar verilmesini ve intihar etmeden önce bıraktığı notu hatırlayarak gerçeği tüm çıplaklığı ile hissedeceğiz. Floridita Bar’da alacağımız Daiquiri kokteyli ile serinledikten sonra öğle yemeğini Las Terreza de Cojimar Restoran’ da alıyoruz.

Akşam yemeği için Esquina de Fraile’de. Akşam yemeği sonu otele dönüş ve geceleme.

 

8.Gün  HAVANA – İSTANBUL Sabah erken saatte kahvaltı ardından otelimizden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz . Uçuş saatimize göre rehberimizin belirlediği saatte, dönüş uçuşumuz için Havana Jose Marti Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.

Giriş işlemleri, biniş kartı alımı ve valiz teslimi sonrasında gümrük çıkışımızı da yaptıktan sonra THY seferi ile İSTANBUL’uçuş ve gezimizin sonu.

 • Yerel rehberiniz gerekli görür ise tur programında değişiklik yapabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir.

PAKET PROGRAM FİYAT ve ÖDEME DETAYLARI

Fiyat detayları ve ödeme bilgileri   ( Kademeli fiyat sistemi vardır, Aşağıdaki fiyatlar sabit değildir, Rezervasyon anındaki fiyat baz alınır)
İki Kişilik Odada Kişibaşı Tek Kişilik Oda İlave Kişi
2390 USD 2550 USD 2390 USD
–       Kesin rezervasyon için toplam ücretin  %50 kadarının aşağıdaki TATİLYUM hesaplarından herhangi birine yatırılması gereklidir.

–       Geri kalan tutar kayıt tarihinden itibaren 30 gün ara ile 2 taksit ile kapatılabilir. ( tura kalan süreye göre )

–       TL ve Kredi kartı ile ödemelerde ödeme anındaki serbest piyasa ( bankalarda geçerli olan ) döviz satış kuru baz alınır.

–       TL ödemelerde olası iptallerde misafire iade yapılması gerekiyorsa, alınan TL miktarı iade edilir.

–       Rezervasyonlarda “kademeli fiyat sistemi” uygulanmakta olup sabit değildir, artabilir.

   

 

Hesap Numaralarımız

Hesap Adı : Tatilyum Turizm Seyahat ve Org. Ltd.Şti

Garanti TL        TR75 0006 2000 6600 0006 2999 07            İş Bankası TL      TR81 0006 4000 0016 0140 3510 98

Garanti USD     TR06 0006 2000 6600 0009 0997 93            İş Bankası USD   TR21 0006 4000 0026 0140 1231 56

 

 

 

Paket fiyata dahil olmayan hizmetler

 • Seyahat sağlık sigortası
 • Ören yerleri giriş ücretleri ve zorunlu bahşişler toplamı ( 100 USD )
 • Tüm ekstra otel ve minibar harcamaları
 • Programda dahil olarak belirtilenler dışında tüm içecekler
 • Programda yer almayan tüm yemekler, transferler ve hizmetler
 • Yurtdışı çıkış harcı

 

UÇUŞ DETAYLARI

GİDİŞ TK183 ISTHAV 0230 0745   ( 12 saat 35 dk )

DÖNÜŞ TK183 HAVIST 0900 1010+1   ( 16 saat )

 • ( Dönüşte Venezuela, Karacas’ta yakıt ve yolcu alımı için durmaktadır, bu sebeple dönüş süresi daha uzundur)
 • Misafirlerimiz online check in işlemini uçuştan 24 saat öncesinden kendileri yapmakla yükümlü olup havayolunun atamış olduğu koltuk üzerinden ilerleyebilir veya uçağın müsaitliği doğrultusunda ücretini ödeyerek önceden koltuk seçimini yapabilirler.
 • Tura farklı şehirlerden katılan ve “İç hat bağlantı” almak isteyen misafirlerin bu biletlerini acentemize aracılığı ile almaları gereklidir. Biletin “tek bilette bağlantılı olabilmesi için” bu gereklidir.
 • İç hat uçuşunu misafirlerimizin kendileri almaları durumunda, uçuşlar bağlanamayacağından olası bir uçuş gecikmesi halinde ana uçuşa yetişilemezse hava yolları ve acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır

TUR İLE İLGİLİ GENEL ŞARTLAR

 1. Gezimiz, minimum 21  kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Daha az sayıda katılım durumunda TATİLYUM geziden  15 gün önce haber vermek kaydı ile turu iptal edebilir ve misafirin yaptığı tüm ödemeyi iade eder.
 2. Kesin rezervasyon için tur bedelinin min.%50 sinin tamamının ödenmesi gereklidir.
 3. Küba turu için vize gereklidir. Vize başvurusu için seyahat tarihinden itibaren min 6 ay geçerli olan pasaportunuzun fotoğraflı ilk sayfası  ve vesikalık fotonuzu PDF formatında Tatilyum’a iletmeniz yeterlidir..Vize ücreti paket fiyatımıza dahildir.
 4. TATİLYUM, misafirlerimiz ile konsolosluklar arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi acentemizin sorumluluğunda değildir.
 5. Yırtılmış, yıpranmış veya benzeri tahribatlara uğramış pasaportlar ile seyahat edilememektedir. Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır
 6. TATİLYUM , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. TATİLYUM, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 7. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür.
 8. Tur lideriniz / rehberiniz  hava yol veya benzeri tur akışını engelleyici sebeplerin ortaya çıkması durumunda tur akışını ve zamanlamasını değiştirebilir.

 

 1. İPTAL İADE

*  Bu program özel ürün kapsamında olup misafirlerin tur hareketinden 31 gün öncesine kadar iptal ve tüm ödemeyi iade alma hakkı bulunmaktadır

*  31 günden daha az süre kalan iptallerde tur bedelinin tamamı HİÇBİR KOŞULDA İADE EDİLMEZ.

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yapılan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtır ve internet sitemizin görüşlerini yansıtmaz. Hakaret, küfür ve kaba ifadeden kaçınmak istedi. Herhangi bir açıklama yapılmaksızın herhangi bir yorumu silmek hakkını saklı tutuyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar *

*
*