2023 PHUKET TURU

 

PHUKET

Tur tarihleri :  19 – 24 Kasım 2023   TÜRK HAVA YOLLARI İLE DİREKT UÇUŞ

TUR PROGRAMI DETAYLARI

MAX. 20 kişilik butik tur..

1.Gün  Uçuştan 3 saat önce İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali THY kontuarında buluşma. (Uçuşun olduğu gece yarısı 18.11.2023 saat 23:15 ‘te )   Uçağa biniş için check-in işlemleri ve sonrasında gümrük geçişimiz sonrasında uçuş saatimizi bekliyoruz.

2.Gün  19 KASIM PAZAR Saat 02:15’te Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile direkt olarak Phuket’e uçuş. Aynı gün yerel saat ile 15:20’de Phuket’e iniş ( uçuş süresi yaklaşık 9,5  saat )  Bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Yaklaşık 1 saat sürecek transfer sonrası otele varış, odalara yerleşme, dinlenme ve geceleme.

3.Gün  20 KASIM  / PHUKET ADASI KEŞİF TURU- TAPINAKLAR – OLD TOWN- BİG BUDDHA – PHUKET VİEW

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Phuket’i keşfedeceğimiz Phuket Ada Turumuz için otelden hareket. İlk durağımız 19. yüzyılda inşa edilmiş Phuket adasının en eski tapınağı olan Chalong tapınağı.  Tapınak ziyaretimizin ardından adanın en eski yerleşim merkezi olan, Sino – Portekiz mimarisi renkli evleri, küçük dükkânları ve sokak satıcıları ile meşhur Phuket Old Town. Ardından Phuket’i kuş bakışı görebileceğimiz, Tayland’ın en yüksek üçüncü Budhha heykeli olan Büyük Buddha tepesine çıkıyoruz. Son durağımız kart postallarda yer almış, harika fotoğraflar çekebileceğimiz Phuket View Point olacaktır. Tur bitiminde yol üzerinde dünyaca ünlü mücevher fabrikasını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4.Gün  21 KASIM PHI PHI ADALARI TURU

Sabah kahvaltısı sonrasında Tayland’ın ve Phuket’in muhteşem güzelliklerini keşfetmek üzere  Phi Phi Adaları turuna çıkacağız. Doğal güzelliği ile Phi Phi Don Adası, beyaz kumsalı ile herkesi büyüleyen ve Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filmine mekan  olan Maya Bay ve Phi Ley Adasında bulunan Viking Mağaraları gün boyunca duraklarımız arasında olacak. Öğle yemeğimizi tur paketine dahil olarak Phi Don Adası’nda alacağız. Günün sonunda otelimize dönüş, serbest zaman ve geceleme.

 

5.Gün  22 KASIM SERBEST ZAMAN Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Tam gün serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz ile beach party veya lüks yat partilerinden birine katılarak sınırsızca eğlenme ve deniz keyfi yapma zamanı. ( extra)

6.Gün   23 KASIM  TROPIC ORMANLAR – FİL ÇİFTLİKLERİ – FİL SAFARİ

Kahvaltı sonrası Fil Safari Turu için otelimizden hareket edeceğiz.  Yine paketimize dahil olarak Tayland’da yaşamın bir parçası olan fillerin olduğu bir çiftliğe giderek, isteğinize göre fil üzerinde 1 saatlik safariye çıkabileceksiniz. Bugünün akşamında paketimize dahil olarak Phuket Patong’ta bulunan Hard Rock Cafe’de canlı rock müzik eşliğinde akşam yemeği alabileceksiniz.

 

7.Gün   24 KASIM Cuma  Serbest zaman ve dönüş.. Kahvaltı sonrası uçuş saatimize ve otelden hareket saatimize göre serbest zaman. Gün içinde dilerseniz alışveriş yapabilir, dilerseniz plaj keyfine devam edebilirsiniz. Rehberinizin belirlediği saatte havalimanına transfer ve THY tarifeli seferi ile saat 22:45’te İstanbul’a uçuş.

25 KASIM 2023 Cumartesi   Yerel saat ile 05:45’te varış ve bir sonraki seyahatlerimizde buluşmak dileğimiz ile vedalaşıyoruz.

Not : Uçuş saatlerindeki olası değişiklik veya gecikmelerden TATİLYUM sorumlu değildir.

 

PAKET PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • TÜRK HAVA YOLLARI ile İSTANBUL’dan ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ( tur başlangıcı öncesinde resmi makamlar tarafından yapılacak vergi artışı fiyata eklenir)
 • Patnog merkeze yürüme mesafesinde ve 4* Otelde 5 gece konaklama
 • Otelde alınan sabah kahvaltıları ( açık büfe )
 • Phuket Adası tanıtım turu ( yarım gün – Chalong Tapınağı, Phuket Old Town – Big Budha- Phuket Wiev Point)
 • Phi Phi Adaları turu ( öğle yemekli- tam gün )
 • Hard Rock Cafe akşam yemeği ( canlı müzik eşliğinde -hamburger menü )
 • Fil safari ( Fil yaşam çiftliği ziyareti ve 1 saatlik fil safari )
 • Otel konaklama vergileri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • TÜRSAB mesleki zorunluluk sigortası

PAKET PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Farklı illerden katılacak misafirler için iç hat bağlantı biletleri
 • Programda “dahil olarak” belirtilmemiş tüm öğünler ve yeme içme hizmetleri, yemeklerde alınan içecekler
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Tayland yerel servis hizmetleri için (Lokal Rehberler, Otobüs şoförleri, Garsonlar, Komiler ve Bellboylar) kişi başı 25 EUR  Tur esnasında rehberinize ödenecektir.
 • Yurtdışı çıkış harç bedeli ( şu anda 150 TL dir, artış olması durumunda belirtilecektir. )
 Fiyat detayları ve ödeme bilgileri   ( Kademeli fiyat sistemi vardır, Aşağıdaki fiyatlar sabit değildir, Rezervasyon anındaki fiyat baz alınır)
İki Kişilik Odada kişibaşı Tek Kişilik Oda İlave Kişi 3-12 Yaş Çocuk
1450 EUR 1649 EUR 1399 EUR 1349 EUR
–       Kesin rezervasyon için toplam ücretin  %30 kadarının aşağıdaki TATİLYUM hesaplarından herhangi birine yatırılması gereklidir.

–       Geri kalan tutar kayıt tarihinden itibaren 30 gün ara ile 2 taksit ile kapatılabilir. ( tura kalan süreye göre )

–       TL ve Kredi kartı ile ödemelerde ödeme anındaki serbest piyasa ( bankalarda geçerli olan ) döviz satış kuru baz alınır.

–       TL ödemelerde tur iptal sonrasında iade yapılırken, alınan TL miktarı iade edilir.

–       Rezervasyonlarda “kademeli fiyat sistemi” uygulanmakta olup sabit değildir, artabilir.

·         İPTAL İADE

*  Bu program özel ürün kapsamında olup misafirlerin tur hareketinden 31 gün öncesine kadar iptal ve tüm ödemeyi iade alma hakkı bulunmaktadır

*  31 günden daha az süre kalan iptallerde 31-15 gün kalana kadar tur bedelinin %50 si, 15 günden daha az süre iptallerde ise tur bedelinin tamamı İADE EDİLEMEZ.

 

Hesap Numaralarımız

Hesap Adı : Tatilyum Turizm Seyahat ve Org. Ltd.Şti

Garanti TL        TR75 0006 2000 6600 0006 2999 07                   İş Bankası TL      TR81 0006 4000 0016 0140 3510 98

Garanti EUR     TR79 0006 2000 6600 0009 0998 37                   İş Bankası EUR   TR21 0006 4000 0026 0140 1231 56

 

 THY tarifesine göre uçuş saatleri   ( değişiklik gösterebilir )

*** TK172 IST-HKT  02.15 – 15.20

*** TK173 HKT-IST  22.45 – 05.45*

 

 

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER

 • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Yeterli katılımın olmadığı ancak turun gerçekleştirildiği durumlarda İngilizce rehberlik verilebilir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından TATİLYUM sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 • Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
 • TATİLYUM , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. TATİLYUM, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 • Fiyata dahil olan havalimanı vergileri tur programının hazırlandığı ve yayınlandığı gün için geçerli olan miktar baz alınarak hesaplanmıştır. Hükümet tarafından alan vergilerine yapılacak artışlar fiyata yansıtılır.

 

VİZE

 • TC vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
 • TC. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan TATİLYUM sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yapılan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtır ve internet sitemizin görüşlerini yansıtmaz. Hakaret, küfür ve kaba ifadeden kaçınmak istedi. Herhangi bir açıklama yapılmaksızın herhangi bir yorumu silmek hakkını saklı tutuyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar *

*
*