2023 Erken Rezervasyon Fırsat Perdesi açılıyor

Erken rezervasyon, binlerce tatil sever misafirimizin ilgiyle beklediği bir dönem.  Özellikle son yıllarda  fiyat istikrarının tüm dünyada ciddi bir sorun haline gelmesi ile birlikte almak istediğimiz bir ürünün fiyatının sabitlenmiş olması büyük bir avantaj olarak görülüyor.

Erken rezervasyon döneminde tatil rezervasyonlarını tamamlayan misafirler, hem fiyat artışından korunmuş oluyor hem de gerektiğinde hiçbir neden göstermeksizin iptal iade sigortası teminatını kullanabileceklerinin farkındalığını yaşıyorlar.

Geçtiğimiz son birkaç yılda özellikle Kasım- Ocak arasında erken rezervasyon yaptıran misafirlerimiz ne kadar büyük bir fiyat avantajı yakaladıklarını gördüler ve bu onlarla sohbetlerimizde sıklıkla konuştuğumuz bir konu haline geldi.Ben de bu yazımda erken rezervasyonun artık fark edilmiş olan fiyat avantajının yanı sıra başka avantajları olduğunu da ifade etmek istedim.

  1. Erken rezervasyon döneminde örneğin Aralık ayında gelerek Temmuz ayında kullanmak üzere %35 indirim ile 30.000 TL ye aldığınız otelin fiyatını tatile giriş gününüzden önce daha düşük fiyatla satılırsa ( sizin konaklama tarihinize denk gelen ilave indirimler, son dakika fırsatları vs olursa )   aradaki farkı iade alabiliyorsunuz.    Yani erken almış olmak sonraki olası ek kampanyaları kaçırmış olacağınız anlamına gelmiyor.
  2. Rezervasyon yaptırdınız ancak birkaç ay sonra çok cazip bir fiyatla başka bir otel ilginizi çekti . Bu durumda yapılmış olan rezervasyonu iptal ettirebilir ve ödenmiş olan bakiyenizi yeni almak istediğiniz otele kaydırabilirsiniz . Bu işlem için sadece ilk rezervasyonunuzda ödemiş olduğunuz %1 oranındaki sigorta bedeliniz iade edilemez.
  3. Ülkemiz yurtdışından gelen turist sayısında büyük artış yaşamaktadır. Bu yüzden erken rezervasyonda otel seçiminizi yaparken daha fazla otel seçeneği inceleme imkanı bulacaksınız (sezon yaklaştıkça dolu otel sayısı artar ve belki de çok ilgilendiğiniz otel dolmuş olabilir)

Bu bilgiler ışığında erken rezervasyonun aslında ciddi bir avantaj olduğunu bir defa daha hatırlatmak isterim.

Tatilyum Ekibi olarak rezervasyon taleplerinizi memnuniyetle bekliyoruz.

Saygılarımla,

Ersin TEKİN

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yapılan yorumlar, yazarların görüşlerini yansıtır ve internet sitemizin görüşlerini yansıtmaz. Hakaret, küfür ve kaba ifadeden kaçınmak istedi. Herhangi bir açıklama yapılmaksızın herhangi bir yorumu silmek hakkını saklı tutuyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar *

*
*