Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | Cuma / Adana, Hareket noktalarında buluşma ve hareket
Gezimizin ilk günü 20.30 Adana İstasyon Meydanı önünden hareket ile başlıyor.
2. Gün | Cumartesi / Erzurum, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Tabyalar, Lala Paşa Camii, Tortum Şelalesi, Artvin
Yola çıkışımızın ardından rehberimiz gezimizin ikinci gününde sabah erken saatlerde mola tesislerine varmadan önce kahvaltı paketlerini servis edecek. Mola yerinde dileyen misafirler tesiste bulunan kahvaltı imkanlarından da fiyatını ödeyerek yararlanabilirler. Ardından Erzurum’a varıyor ve şehir merkezindeki gezimize başlıyoruz. İlk olarak Anadolu’nun ilk beylikler dönemi devletlerinden Saltuklu mimari üslubunu en iyi yansıtan eserlerden olan Üç Kümbetler’e ulaşıyoruz Emir Saltuk Türbesi ve diğer iki türbeyi gezdikten sonra restorasyonu devam eden Erzurum’un simgesi Çifte Minareli Medreseyi gezmeye başlıyoruz. Erzurum’un sembolü haline gelen Çifte Minareli Medrese’nin kitâbesi olmadığından, yapılış tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Selçuklu Sultani Alaaddin Keykubat’ın kızı Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padisah Hatun tarafından yaptırılmış olabileceği düşüncesi ile adına Hatuniye Medresesi denmektedir. Yapının minaresi ile ilgili “usta, çırak” efsanesi gibi birçok efsane yede konu olan yapıyı gezdikten sonra Oltucular Hanı’na hareket ediyoruz. Burada verilen serbest zaman sonrası Top Tabyaları, Lala Paşa Camii ve Erzurum Kongre binasını dışarıdan gördükten sonra öğle yemeğimizi Ekstra olarak alacağımız restorancımızda serbest zaman veriyoruz. Dileyenler kesme çorbası, cağ kebabı, kadayıf dolmasının da tadına bakabilirler. Belirlenen saate Tortum Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Şelalede verilen mola sonrası belirlenen saate Artvin’e hareket ediyoruz. Keyifli geçen iki saatlik yolculuk ardından Artvin’e varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Mola tesislerinde, ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Öğle Yemeği: Yegör ya da Gelgör Restoran ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Grand Artvin Otel / Artvin 
Mola Tesisleri:
Rota: Adana - Niğde (194 km) – Kayseri (132 km), Sivas (346 km), Erzincan (241 km) – Erzurum (191 km)- Artvin (191 Km) Toplam: 1295 km (Gerekli durumlarda gidiş ve dönüş Gaziantep -
Kahramanmaraş güzergahı üzerinden gerçekleşebilir.)

3. Gün | Pazar / Sarp, Batum, Gonio Kalesi ve Köprüsü,Chacha, Liman, Alfabe Kuleleri
Gezimizin üçüncü gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. TC Nüfus Cüzdanı ile Sarp Sınır Kapısı’nda giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. İlk durağımız Romalı Gaius Plinus Secundus döneminde yaptırılan, Aziz Matthias’ın mezarının olduğuna inanılan Gonio (Asparos) Kalesi olacak. Kalenin gezilmesi sonrası Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Merkeze geldiğimizde öğle yemeği (ekstra) alacağımız restorana hareket ediyoruz. Gürcü mutfağının değişik lezzetlerini tattıktan sonra panoramik gezimizde ilk olarak işletme binasındaki sivri kulesiyle dikkat çeken Batum limanını göreceğiz. Daha sonra İzmir Konak Saat Kulesi’nin bir kopyası olan, 25 metre yüksekliğinde, 4 çeşmeli Chacha Kulesi’ni gördükten sonra yolculuğumuz devam ediyoruz. İlk olarak Osmanlı döneminde 1863’de inşa edilmiş olan Batum Fener Kulesi’ni gördükten sonra 130 metre uzunluğundaki Alfabe Kulesi ve bir turunu 10 dakika tamamlayan 55 metre yüksekliğinde 250 kişi kapasiteli dönme dolap olan Ferris Wheel’i görüyoruz. Gezimiz Batum’un güzellikleri ile devam ediyor… Şehir merkezindeki plaja paralel uzanan 7 km uzunluğunda palmiyelerle süslü Batum bulvarında yapılan kısa yürüyüş yaparak Tiyatro Meydanı’na geliyoruz. Altın renkli Poseidon Heykeli ve rengarenk çiçekleriyle, opera binasını görerek, sonraki durağımıza doğru yürüyoruz. Parkın merkezinde yer alan, elinde altın koyun postu ile Medea Heykeli’nin bulunduğu Avrupa Meydanı’nda bulunan fıskiyelerin yanında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler Prag ve Venedik’teki astronomik saatlerin bir benzeri olan Astrnomik Saat’in fotoğrafını çekebilir. Belirlenen saatte otele hareket. Tekrar Türkiye'ye geçiş yapıyor ve otelimizde hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Restoran ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği:Dikkat! Bu geceki akşam yemeği ücreti fiyata dahil değildir. Dileyen misafirler Gürcü Gecesine katılabilir.
Konaklama: Green Suada Otel / Pazar,Rize 
Rota: Borçka – Sarp (27 km), Batum (18 km), Pazar (85 km) Toplam 130 km

4. Gün | Pazartesi / Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Galer Düzü, Kalegon, Gelintülü Şelalesi, Pazar
Otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Kaçkar Dağları Milli Parkı’na gitmek üzere Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Galer Düzü ve Kalegon'u gördükten sonra Ayder’de doğa ile iç içe bir saatlik serbest vakit veriyoruz. İsteyenler Ayder’de kalarak doğanın keyfini çıkartırken, dileyenler aşağıdaki alternatifleri kullanabilir.

1.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Zil Kale Gezisi Kişi Başı 50 TL:Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz. Buradan Fırtına Dere’sinin diğer kolunu takip ederek bir tepe üzerine kurulmuş olan Zilkale’ye ulaşacağız. Zilkale’nin görülmesi sonrası fotoğraf çekerek kısa bir doğa yürüyüşü yapacağız. Dünyanın en önemli 30 doğal yaşam alanından biri olan bu bölgedeki gezimizin ardından geriye dönerek Dere Restoran’da bizleri bekleyen diğer misafirlerimiz ile buluşuyoruz.
2.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Rafting Kişi Başı 55 TL:Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz. Oradan da Çamlıhemşin Doğa Rafting Kulübü’ne varıyoruz. Hafif parkurda rafting yaptıktan sonra otobüsümüz ile buluşuyoruz.

Belirlenen saatte otobüsümüz ile otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak bölge de alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Green Suada Otel / Pazar,Rize
Mola Tesisleri: Dere Restoran
Rota: Pazar - Çamlıhemşin (22 km), Ayder (25 km), Pazar (25 km) Toplam: 72 Km

5. Gün | Salı / Çayeli, Rize, Sürmene, Uzungöl, Trabzon
Muhteşem bir doğa gezisine hazır mısınız
Gezimizin beşinci gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Feretiko yapım atölyelerinde çay molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz alış verişlerini yaptıktan sonra Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Çaykara’dan (Katahor) geçerek Uzungöl'e (Saraho) varıyoruz İlk olarak öğle yemeğimizi İnan Kardeşler Restoran’da serbest olarak alıyoruz. Yemek sonrası dileyenler serbest zamanı Uzungöl' de dilediği gibi geçirirken, dileyenler ise ekstra yüksek yayla gezisine katılabilirler.Yüksek Yayla Gezisi Lustra ve Karester Yaylaları (Ekstra 50TL)
Dileyen misafirlerimiz Uzungöl’de verilen serbest zamanda yüksek yayla gezisi yapabilirler. Muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz’in 30 ağaç çeşidinin aynı yerde yetiştiği bölgeyi keşfetmek için bizi bekleyen minibüslerimize binerek yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. Lustra Yaylası ve Karester yaylasında Uzungöl’ü en yüksekten fotoğraflarken Karadeniz’in muhteşem doğasına bir kere daha hayran kalacak belki de kendinizi özellikle bahar aylarında daha çok karşılaştığımız bulut denizi manzarasında bulutların üzerinde bulacaksınız. Dönüşümüzde Uzungöl’de bekleyen misafirler ile buluşma sonrası otelimize hareket ediyoruz.NOT: Yüksek yaylanın hava koşulları (sis vb.) yüzünden gezilemeyecek olması ihtimalinde Uzungöl’de farklı bir yüksek yayla gezisi gerçekleştirilecektir.Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Ekstra. İnan Kardeşler Restaurant ya da Şeflerin Restaurant / Uzungöl –Çaykara/Trabzon
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Büyük Sümela Otel / Maçka, Trabzon 
Mola Tesisleri: Zaimoğlu Tekstil / Sürdovbısa Bıçakları Sürmene
Rota: Çayeli (30 km) – Rize (20 km), Sürmene (37 km), Uzungöl (118 km), Maçka Toplam: 205 km
6. Gün | Çarşamba / Zigana Geçidi, Hamsi Köy, Sümela Manastırı, Atatürk Köşkü, Trabzon Ayasofya’sı, Gümüşçüler, Giresun
Zigana Geçidi’ne (1820m)hareket ediyoruz. Geçitte verilen fotoğraf molasının ardından, Hamsiköy’ü panoramik olarak görüyor ve ünlü sütlacından tatmak isteyenler için kısa bir mola veriyoruz. Mola sonrası hareket ederek Karadeniz denilince ilk akla gelen 1650 m yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alan Sümela Manastırı’na ulaşmak üzere Altındere Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. Manastır restorasyonda olduğundan vereceğimiz serbest zaman içerisinde manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz.Burada verilen serbest zaman ardından Akçaabat’a geliyoruz. Akçaabat Nihat Usta’da serbest öğle yemeğimizi aldıktan sonra Trabzon Merkez’deki turumuza başlıyoruz. İlk olarak Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Köşk içerisinde yapılan anlatım ve fotoğraf molası sonrası hareket ederek Kommenoslar dönemi merkez kiliselerinden biri olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sı diğer bir ziyaret noktamız olacak. Sonraki durağımız ise Trabzon’a özgü, gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Saray Gümüş. Belirlenen saatte Trabzon ve Giresun’un sahil ilçeleri eşliğinde yolculuğumuz devam ederek antik adı Kerasus olan Giresun güzergahından Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikası’nda üretim hakkında bilgi alıp fabrika gezisi sonrası çay keyfi… Belirlenen saatte otelimize hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Nihat Usta Restoran ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Bektaş Karagöl Otel / Dereli, Giresun
Mola Tesisleri: Saadettin Usta Mola tesisleri
Rota: Sümela (40 km), Maçka (40 km), Zigana (25 km), Trabzon (48 km), Dereli (179 km) TOPLAM: 332 km

7. Gün | Perşembe / Ordu, Boztepe, Samsun, Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı, Sinop, Hamsilos Fiyordu, Sinop Tarihi Cezaevi,Adana
Gezimizin yedinci gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Ordu’ya (Cotyora) hareket ediyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz. (Dileyen misafirlerimiz ekstra teleferikle 7 dakikalık yolculukla da Boztepe’ye ulaşabilirler.) Boztepe’de verilen yeterli serbest zamanın ardından Samsun'a hareket ediyoruz.Milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 9. Ordu Mirlivası (tuğgeneral) olarak kurmayları ile birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren Bandırma Vapuru Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra öğle yemeği için (ekstra) Samsun Nihat Usta restoranına hareket ediyoruz. Yemek sonrası keyifli otobüs yolculuğu sonrası ülkemizin en kuzeydeki ili Sinop a ulaşıyoruz. İsmini Irmak Tanrısı Asopos kızı Sinope’den alan Amazon kraliçesi Sinova’nın kurduğu Sinop’ta; ilk durağımız olan Hamsilos Koyu’na varıyoruz. Burada denizin bir nehir gibi kara içine girdiği, ülkemizin tek fiyordu olan Hamsilos Koyu’ndaki gezimizi yemyeşil ormanların içinden geçerek yapıyoruz. Gezi sonrası kent gezimiz başlıyor. Kent limanı ve gemi maket yapım atölyelerine uğradıktan sonra Buluşma sonrası ilk durağımız 1568 yılında Evliya Çelebi’nin eserlerine, romanlara ve türkülere konu olmuş tarihi Sinop ceza evi olacak. Bu yapının olduğu yerde günümüzden 4000 yıl önce bölgenin hakimi olan Gaskalılar inşa etiği küçücük karakol zaman içinde büyütülmüş, önce kale daha sonra hapishane olarak hizmet vermiştir. 1999 yılında Müze haline getirilen yapıyı gezdikten sonra otobüsümüze binerek Sinop’tan ayrılıyoruz. Ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor.
Samsun – Çorum – Niğde güzergahı üzerinden yolculuğumuz devam ediyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Adana’ya varıyoruz.Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak Samsun Nihat Usta Restoranda ya da serbest olarak alınıyor.
Akşam Yemeği: Mola tesislerinde ekstra olarak alınıyor.
Konaklama: Dikkat! Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır. Otobüs ile dönüş yolculuğu. 
Mola Tesisleri: 
Rota: Dereli - Samsun(253 km), Sinop (157 km)- Çorum (278 km) – Niğde (378 km) – Adana (194 km) Toplam: 1260 km
BATUM UYARILAR
*Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz.
*Gürcistan hükümeti 10 yılı aşmış, soğuk damgası belli olmayan, eski, deforme olmuş, kenarları bozulmuş olan kimlik ile giriş yapmayı kabul etmemektedir.
*Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük Bakanlığı mevzuatı uyarınca anne ve babalarının nezaretinde veya anne ve babaların birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir.
* 6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir.
*Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır.
*KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.
*30.000 Lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın vb bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır.
*Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir. Grubun çoğunluğunun isteği doğrultusunda tur rehberi alternatif gezi düzenleyebilir.
*Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan Etstur sorumlu tutulamaz. Maddi manevi tüm sorumluluk yolcuya aittir. Tur programında Gürcistan’da otelde konaklamalar var ise, bu konaklama bedelleri iade edilemez. İlerleyen günlerde tur ile buluşmak için Türkiye’de yapılacak olan konaklama ve ulaşım bedeli misafire aittir. Günübirlik Gürcistan gezilerinde geçemeyen misafirler otobüsün dönüş güzergahı üzerinde bir noktada yine kendisi bekleyebilir ya da kendi imkanları ile konaklama yapılacak otele geçiş yapabilir.
* Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu tutulamaz.
*Sınır kapısında mağduriyet yaşanmaması için, tura katılmadan önce ilgili emniyet müdürlüğüne danışarak izin gerekip gerekmediği hakkında bilgi alınız.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

ADANA HAREKETLİ

Tur Tarihi

29 Mart - 1 Kasım 2019 arası

Tur Süresi

5 gece 6 gün

Hava Yolu

Otobüs İle

Başlangıç Fiyatı

1199 ₺

Tur Tarihleri

29 Mart

5 Nisan

12 Nisan

19 Nisan

26 Nisan

3 Mayıs

10 Mayıs

17 Mayıs

24 Mayıs

31 Mayıs

7 Haziran

14 Haziran

21 Haziran

28 Haziran

5 Temmuz

12 Temmuz

19 Temmuz

26 Temmuz

2 Ağustos

9 Ağustos

16 Ağustos

23 Ağustos

30 Ağustos

6 Eylül

13 Eylül

20 Eylül

27 Eylül

4 Ekim

11 Ekim

18 Ekim

25 Ekim

1 Kasım

Fiyatlar

Fiyatlar

Lütfen Genel Şartlar bölümünü de inceleyiniz.
Tesis Geçerlilik Pans. Peşin Taksitli İlave
Yatak
Odada
Tek Kişi
Çocuk
7-12
Çocuk
0-6
TUR OTELİ 10.01.2019
03.04.2019
YP 1199.37 1845.18 1588 2273 1417 999
TUR OTELİ 04.04.2019
10.04.2019
YP 1199.37 1845.18 1588 2273 14717 999
TUR OTELİ 11.04.2019
17.04.2019
YP 1199.37 1845.18 1588 2273 1417 999
TUR OTELİ 18.04.2019
24.04.2019
YP 1199.37 1845.18 1588 2273 1417 999
TUR OTELİ 25.04.2019
01.05.2019
YP 1199.37 1845.18 1588 2273 1417 999
TUR OTELİ 02.05.2019
08.05.2019
YP 1269.37 1952.88 1667 2428 1476 999
TUR OTELİ 09.05.2019
15.05.2019
YP 1269.37 1952.88 1667 2428 1476 999
TUR OTELİ 16.05.2019
22.05.2019
YP 1269.37 1952.88 1667 2428 1476 999
TUR OTELİ 23.05.2019
29.05.2019
YP 1269.37 1952.88 1667 2428 1476 999
TUR OTELİ 30.05.2019
05.06.2019
YP 1339.88 2061.35 1741 2595 1527 999
TUR OTELİ 06.06.2019
12.06.2019
YP 1339.88 2061.35 1741 2595 1527 999
TUR OTELİ 13.06.2019
19.06.2019
YP 1339.88 2061.35 1741 2595 1527 999
TUR OTELİ 20.06.2019
26.06.2019
YP 1339.88 2061.35 1741 2595 1527 999
TUR OTELİ 27.06.2019
03.07.2019
YP 1339.88 2061.35 1741 2595 1527 999
TUR OTELİ 04.07.2019
10.07.2019
YP 1339.88 2061.35 1741 2595 1527 999
TUR OTELİ 11.07.2019
17.07.2019
YP 1339.88 2061.35 1741 2595 1527 999
TUR OTELİ 18.07.2019
24.07.2019
YP 1339.88 2061.35 1741 2595 1527 999
TUR OTELİ 25.07.2019
31.07.2019
YP 1339.88 2061.35 1741 2595 1527 999
TUR OTELİ 01.08.2019
07.08.2019
YP 1339.88 2061.35 1741 2595 1527 999
TUR OTELİ 08.08.2019
14.08.2019
YP 1339.88 2061.35 1741 2595 1527 999
TUR OTELİ 15.08.2019
21.08.2019
YP 1339.88 2061.35 1741 2595 1527 999
TUR OTELİ 22.08.2019
28.08.2019
YP 1339.88 2061.35 1741 2595 1527 999
TUR OTELİ 29.08.2019
04.09.2019
YP 1339.88 2061.35 1741 2595 1527 999
TUR OTELİ 05.09.2019
11.09.2019
YP 1289.87 1984.42 1690 2474 1494 999
TUR OTELİ 12.09.2019
18.09.2019
YP 1289.87 1984.42 1690 2474 1494 999
TUR OTELİ 19.09.2019
25.09.2019
YP 1289.87 1984.42 1690 2474 1494 999
TUR OTELİ 26.09.2019
02.10.2019
YP 1289.87 1984.42 1690 2474 1690 999
TUR OTELİ 03.10.2019
09.10.2019
YP 1289.87 1984.42 1690 2474 1494 999
TUR OTELİ 10.10.2019
16.10.2019
YP 1289.87 1984.42 1690 2474 1494 999
TUR OTELİ 17.10.2019
23.10.2019
YP 1289.87 1984.42 1690 2474 1494 999
TUR OTELİ 24.10.2019
29.10.2019
YP 1289.87 1984.42 1690 2474 1494 999
TUR OTELİ 30.10.2019
06.11.2019
YP 1289.87 1984.42 1690 2474 1494 999
Peşin kolonundaki değerler indirim uygulanmış fiyatları ifade eder.
Ödeme Fırsatları
20 Eki'18 - 01 Oca'20
PEŞİN
İndirim Oranı
4 TAKSİT
İndirim Oranı
6 TAKSİT
İndirim Oranı
8 TAKSİT
İndirim Oranı
12 TAKSİT
İndirim Oranı
SHOP MILES %30 Yok Yok Yok Yok
20 Ara'18 - 01 Oca'20
PEŞİN
İndirim Oranı
4 TAKSİT
İndirim Oranı
6 TAKSİT
İndirim Oranı
8 TAKSİT
İndirim Oranı
12 TAKSİT
İndirim Oranı
Bonus Kart %35 Yok %35 Yok Yok
SHOP MILES Yok Yok %25 Yok Yok
ParafCard %30 Yok %25 Yok Yok
Card Finans %30 Yok %25 Yok Yok
Axess Kart %30 Yok %25 Yok Yok
Maximum Kart %30 Yok Yok Yok Yok
Advantage Card %30 Yok %25 Yok Yok
BankAsyaKart %25 Yok %25 Yok Yok
WorldCard %30 Yok %25 Yok Yok
Havale %30 Yok Yok Yok Yok
PayPal Ödemesi %30 Yok Yok Yok Yok
Bankkart Combo %30 Yok %25 Yok Yok
Standart VISA %30 Yok Yok Yok Yok
Standart MasterCard %30 Yok Yok Yok Yok

Ekstra Turlar

1.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Zil Kale Gezisi Kişi Başı 50 TL:Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz. Buradan Fırtına Dere’sinin diğer kolunu takip ederek bir tepe üzerine kurulmuş olan Zilkale’ye ulaşacağız. Zilkale’nin görülmesi sonrası fotoğraf çekerek kısa bir doğa yürüyüşü yapacağız. Dünyanın en önemli 30 doğal yaşam alanından biri olan bu bölgedeki gezimizin ardından geriye dönerek Dere Restoran’da bizleri bekleyen diğer misafirlerimiz ile buluşuyoruz.
2.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Rafting Kişi Başı 55 TL:Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz. Oradan da Çamlıhemşin Doğa Rafting Kulübü’ne varıyoruz. Hafif parkurda rafting yaptıktan sonra otobüsümüz ile buluşuyoruz.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Yüksek Yayla Gezisi Lustra ve Karester Yaylaları (Ekstra 50TL)

Dileyen misafirlerimiz Uzungöl’de verilen serbest zamanda yüksek yayla gezisi yapabilirler. Muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz’in 30 ağaç çeşidinin aynı yerde yetiştiği bölgeyi keşfetmek için bizi bekleyen minibüslerimize binerek yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. Lustra Yaylası ve Karester yaylasında Uzungöl’ü en yüksekten fotoğraflarken Karadeniz’in muhteşem doğasına bir kere daha hayran kalacak belki de kendinizi özellikle bahar aylarında daha çok karşılaştığımız bulut denizi manzarasında bulutların üzerinde bulacaksınız. Dönüşümüzde Uzungöl’de bekleyen misafirler ile buluşma sonrası otelimize hareket ediyoruz.

NOT: Yüksek yaylanın hava koşulları (sis vb.) yüzünden gezilemeyecek olması ihtimalinde Uzungöl’de farklı bir yüksek yayla gezisi gerçekleştirilecektir.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. SİRKÜ KODU:2019YKADN
Gezi süresi 6 gece 7 gündür. Otel konaklaması 5 gece 6 gündür.
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Etstur’da saklıdır.
Turun iptali durumunda Etstur, iptali bizzat bildirmek zorundadır.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.Notlar
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Etstur sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Etstur’un sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.NOT: Yoğun dönemler otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda yada bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir.Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir.
Mola Yerleri, Alışveriş Merkezleri ve Eğlence Merkezleri
1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği Etstur ya da Etstur çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır. Rehber, kaptan, otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur.
Hizmet Bedeli ve Kapsamı
Tur ücretimize müze kart dahil değildir. Müze girişleri misafirlerimize aittir.
Etstur Tatil Sigortası
Etstur, kültür turlarını tercih eden misafirlerine tatilleri sırasında yaşayacakları aksaklıkları kontrol altına almak adına kapsamlı bir tatil sigortası hizmeti sunuyor. Paket fiyata dâhil olan bu sigorta ücreti için ekstra bedel istenmiyor. Lütfen dikkatle inceleyiniz:

ANA TEMİNATLAR
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile tıbbi tedavi teminatı. 1.000 EUR, muafiyet 50 EUR
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile sigortalının çıkış noktasına dönüş masrafları. Sınırsız
Her türlü kaza sonucu ölüm ve maluliyet. 5.000 EUR
Terör sonucu yaralanma. 1.000 EUR
Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil. Sınırsız
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin seyahati. Sınırsız

EK TEMİNATLAR
Genel Bilgi Servisi, Acil mesaj iletimi. Sınırsız
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin konaklaması. 100 EUR Günlük Max 4 Gün
Aile üyelerinden birinin ölümü nedeni ile yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati. Sınırsız
Evde meydana gelen hasar nedeni ile yolculuğunuzun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati. Sınırsız
Vefat eden sigortalının ve eşlik eden çocuklarının nakli. Sınırsız
Tıbbi danışma ve ilaç gönderilmesi. Sınırsız

Ücrete Dahil Olanlar
Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Ayrıca...
Sağlığınızı da gezi süresince Mapfre Sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz…

Sinop, Hamsilos Fiyordu, Tarihi Cezaevi, Samsun, Gazi Müzesi, Atatürk Anıtı, Bandırma Vapuru, Terme, Ünye, Fatsa, Ordu, Boztepe, Tirebolu, Giresun, Akçaabat, Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Gümüşçüler, Zigana Geçidi, Hamsi Köy, Sümela Manastırı, Sürmene, Uzungöl, Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Galer Düzü, Kalegon, Gelintülü Şelalesi, Batum, Orta Camii, Şehir Parkı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı, Gönye Kalesi-----------------------------------------------------------------------------------------------Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi, Otellerde 5 gece Y.P konaklama, 5 sabah kahvaltısı ve 5 akşam yemeği, Lüks otobüsler ile ulaşım, Çevre gezileri, Etstur ikramları, Gezi bedeli
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
Tüm öğlen yemekleri
Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Gece turları
Müze Kart
Müze Ören Yeri Girişleri
Yurt dışı çıkış pulu
Ulaşım Araçları
Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.
Öğle Yemekleri
Öğle yemekleri serbest olarak alınmaktadır. Tur programında belirtilen restoranlar rehberimizin önerdiği tesisler olup menü fiyatlarını restorantlar belirlemektedirler.Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş yada faturalarını temin edebilirler.