Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | Buluşma noktaları hareket
Adana İstasyon meydanı hareket 22:00’de Gaziantep Sanko Park AVM önü saat 01:00’da hareket.
2. Gün | Mardin, Mardin Eski Şehir Meydanı, Abbaralar, Meryemana Kilisesi ve Patrikhane- Deyrulzaferan Manastırı, Kasımiye Medresesi, Midyat Konukevi, Mor Gabriel Manastırı, Gümüşçüler Çarşısı Hasankeyf, Artuklu Köprüsü, Diyarbakır.
Gaziantep’ten misafirlerimizi aldıktan sonra aracımız ile Mardin merkeze hareket ediyoruz. Mardin Eski Şehir Meydanı’nda aracımızdan inerek yaya olarak Mardin gezimize başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman Ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Şehir meydanına vardığımızda Sabah Kahvaltısı için serbest zaman veriyoruz. Kahvaltı sonrası Yaya olarak yapılacak gezide sırasıyla Meryemana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlk Öğretim Okulu, PTT binası, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Camii, Sabancı Mardin Kent Tarihi (eski askeriye) Müzesi’ni gördükten sonra ilk durağımız Deyrulzaferan Manastırı olacak. Manastırın gezilmesi sonrası belirlenen saatte Kasımiye Medresesi’ne hareket edeceğiz. Muhteşem Mezapotamya manzarasını seyrederek bu muhteşem yapıyı rehberimizden dinliyoruz. Belirlenen saatte öğlen yemeği için yeni Mardine hareket ediyoruz. Burada verilen serbest zaman Sonrası lüks otobüslerimiz ile Midyat’a hareket ediyoruz. Metropolitlik merkezi ve bölgenin en büyük manastırı olan Mor Gabriel Manastırı gezisi ardından yöresel mimarinin en güzel eserlerinden biri olan Sıla dizisinden aşina olduğunuz Midyat Konukevi’ni geziyoruz. “Telkari” Pazarı’nda (Gümüşçüler Çarşısı) verilen kısa mola sonrası Ilısu Barajı’nın suları altında kalma tehlikesi olan Hasankeyf’e varıyoruz. İpek Yolu’nun Dicle üzerindeki geçiş noktası olmasından dolayı kesintisiz imar gören Hasankeyf’te; Artuklu, Eyyubi ve Osmanlı izlerini görmek için yeni köprünün yanında fotoğraf molası veriyoruz. Buradan Artuklu Köprüsü başta olmak üzere tüm “Hasankeyf”i seyrettikten sonra keyifli otobüs yolculuğu ardından lüks etstur otobüsleri ile Batman, Bismil üzerinden Diyarbakır’da bulunan otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Kahvaltı: Mardin’de serbest, Menü fiyatları geçerlidir.
Öğlen yemeği: Mardin’de Serbest / (Restoran Menü fiyatları geçerlidir.)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: DiyarbakırMola Tesisleri: Yol üzerinde ihtiyaç durumuna göre tur esnasında rehber tarafından belirlenecektir.
Rota: Adana – Gaziantep (225 km) – Mardin (350 km) – Midyat ( 70 km) – Hasankeyf (50 km) – Diyarbakır (130 km)
Toplam: 825km
3. Gün | Diyarbakır, Şanlıurfa, Göbeklitepe, Balıklı Göl, Hz. İbrahim’in Makamı, Ayn-ı Zeliha Gölü, Harran, Birecik
Sabah otelde açıkbüfe yapılan kahvaltı sonrası aracımıza binerek Diyarbakır şehir turu yapıyoruz. Sırası ile Dağ Kapı, Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı’nın evi, Mardin Kapı, Keçi Burcu ve son olarak Diyarbakır surlarını gezerek Diyarbakır’dan ayrılıyoruz. (Yukarıda belirtilen bazı yerlerin restorasyon çalışmaları olduğu için, yetkililerin verdiği izin çerçevesinde gezi yapılabilir) Şanlıurfa’da ilk durağımız son yılların en önemli arkeolojik keşiflerinden biri kabul edilen ve halen kazıların sürmekte olduğu Göbeklitepe olacak. Neolitik Çağ’ın ilk örneği sayılan açık hava tapınağı hakkında rehberimizden aldığımız bilgiler sonrası Şanlıurfa şehir merkezine hareket ediyoruz. Şanlıurfa’nın sınırları içinde kalan 14 peygamber kabrinden en önemlisi olan İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağarayı, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü ve Balıklı Göl’ü gördükten sonra Öğlen yemeği için serbest zaman. Dileyenler rehberimiz eşliğinde Kapalıçarşı içindeki Gümrükhan’a yürüyebilirler. Halen aktif olan handa dileyen misafirlerimiz otantik kafelerde oturarak hanın keyfini çıkarabilirler, dileyenler ise serbest alışveriş yapabilirler. Belirlenen saatte sonrası aracımız ile Harran’a ulaşıyoruz. Geleneksel Harran mimarisi olan karınca evlerde yöresel kıyafetler giyerek mırra içip yorgunluk atıyoruz. Daha sonra dünyanın ilk üniversitesi olan Harran Üniversitesi, Ulucamii, Rasathane ve Şehir Surlarını görerek Harran’dan ayrılıyoruz keyifli otobüs yolculuğu ile dönüş yolculuğuna geçiyoruz.Gaziantep’ten aldığımız misafirlerimiz bıraktıktan sonra Adana’ya devam ediyor ve buradan katılan misafirlerimizi de uğurladıktan sonra turumuz son buluyor.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil otelde açık büfe
Öğlen yemeği: Şanlıurfa’da serbest olarak alınıyor. (Restoran Menü fiyatları geçerlidir.)
Akşam yemeği:Mola tesislerinde ekstra alınacaktır.( Restoran Menü fiyatları geçerlidir)
Konaklama: Bu akşam otel konaklaması bulunmuyor.
Mola Tesisleri: Yol üzerinde ihtiyaç durumuna göre tur esnasında rehber tarafından belirlenecektir
Rota: Diyarbakır – Şanlıurfa (180 km) – Harran (50 km) –Gaziantep (230 km) –Adana (225 km)
Toplam: 685 km

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Alt Başlığı

Mardin Midyat Diyarbakır Şanlıurfa

Tur Tarihi

26 Ekim - 16 Kasım arası

Tur Süresi

2 gece 3 gün

Hava Yolu

Otobüs İle

Başlangıç Fiyatı

389 TL

Tur Tarihleri

26 Ekim 2018

09 Kasım 2018

16 Kasım 2018

Fiyatlar

Fiyatlar

Lütfen Genel Şartlar bölümünü de inceleyiniz.
Tesis Geçerlilik Pans. Peşin Taksitli İlave
Yatak
Odada
Tek Kişi
Çocuk
7-12
Çocuk
0-6
TUR OTELİ 10.09.2018
01.12.2018
YP 389 432.22 389 509 359 289
Peşin kolonundaki değerler indirim uygulanmış fiyatları ifade eder.

Ekstra Turlar

Ücrete Dahil Olmayanlar
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi&eğlenceler
Tüm öğlen yemekleri
Tüm öğünlerde yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Müze ören yeri girişleri
Gece turları

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Otel konaklaması 1 gece 2 gündür.
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Etstur’da saklıdır.
Turun iptali durumunda Etstur, iptali bizzat bildirmek zorundadır.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.Notlar
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Etstur sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Etstur’un sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.NOT: Yoğun dönemler otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda yada bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir.

Otel Bilgileri

Sv Business Hotel Diyarbakır