Tur Programı

Tur Programı
1. Gün | İstanbul, Boston
Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideri ile buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yollarının tarifeli seferleri ile Boston' a hareket ediyoruz. Panoramik Boston şehir gezimizi Berkle Müzik okulu Common Boston parkı , Fenuil Hall ve Long Wharf ile tamamladıktan sonra dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Salem Turu’ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.
2. Gün | Boston, Niagara Falls, Buffalo
Sabah kahvaltımızın ardından tur lideri belirlediği saatte Niagara'ya transferimiz için buluşuyoruz. Özel otobüsümüzle(Boston - Niagara Falls yaklaşık 753km)
3. Gün | Buffalo, New York
Sabah kahvaltımızın ardından özel otobüsümüzle New York’a hareket etmek için otelimizden ayrılıyoruz.(Niagara Falls- New York yaklaşık 657 km) Geceleme otelimizde
4. Gün | New York
Sabah kahvaltımızın ardından panoramik şehir gezimiz için otelimizden ayrılıyoruz. New York Şehir Gezisi gününüzü renklendiriyor. Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Times Meydanı, Battery Park bu gezideki keşif noktalarımız. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Özgürlük Anıtı, Empire State Building Gezisi’ne katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek Caz gecesi’ne katılabilirler. Turun ardından otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
5. Gün | New York
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Woodbury Commons Outlet turuna katılabilirler. Turun ardından otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
6. Gün | New York, Washington
Sabah kahvaltımızın ardından özel otobüsümüzle New York yolculuğumuz için otelimizden ayrılıyoruz.Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Delaware turuna katılabilirler(New York - Washington yaklaşık 364km ) Geceleme otelimizde.
7. Gün | Washington
Sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında Beyaz Saray Binası, Capitol Hill, National Mall içinde yer alan Lincoln Anıtı, Washington Anıtı, Lincoln’un öldürüldüğü yer olan Ford Tiyatrosu, Hava ve Uzay Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Georgetown,Library of Congress ve National Gallery turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
8. Gün | Washington, İstanbul
Sabah kahvaltısının gezi bitiminde Havalimanına transfer oluyoruz.Bilet ve gümrük işlerimizin ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuz gece devam edecek.
9. Gün | İstanbul
Gece yolculuğumuzun ardından İstanbul’a varıyor. Bagaj ve gümrük işlemlerimizin ardından gezimiz sona eriyor.

Uygun Tarihler

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Henüz bu tur için yorum yapılmamış.

Tur Alt Başlığı

Kurban Bayramı

Tur Tarihi

18 Ağustos 2018

Tur Süresi

7 gece 9 gün

Hava Yolu

THY

Başlangıç Fiyatı

2299 $

Tur Tarihleri

18 Ağustos 2018

Fiyatlar

Fiyatlar

Fiyatlara tur ve havalimanı vergisi ve alan hizmetleri dahildir. Lütfen Genel Şartlar bölümünü de inceleyiniz.
TESİS GEÇERLİLİK 2-3 KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
3. KİŞİ
İLAVE YATAK
TEK KİŞİLİK
ODA/KİŞİ
ÇOCUK
(yaş) fiyat
AMERIKA RUYASI (PAN: OK) 03 Eylül 2017
18 Ağustos 2018
2299 USD (9012.08 TL*) 2299 USD (9012.08 TL*) 3299 USD (12932.08 TL*) X
* Fiyatlar yayımlandığı 09.11.2017 tarihinde geçerlidir. Belirtilen TL fiyatları Kredi Kartı ile tek ödemede geçerli fiyatlarıdır ve belirtilen paketin en düşük fiyatı baz alınarak yayımlanmıştır.

Ekstra Turlar

Ekstra Geziler
Boston

Salem Turu | Yetişkin 100 Dolar / Çocuk: 90 Dolar (3-12 yaş)
Boston’un kuzeyinde Kanada sinirina yakin olan Salem sehri New England’i daha iyi tanimak icin bir firsat. İlk Püriten Protestan kolonilerinden olan kasaba 1692'de yaşanan Salem cadı mahkemeleri ile ünlüdür ; Cadilar Bayramininin dogmus oldugu kente gunu birlik bir gezi duzenliyoruz.

New York

Woodbury Commons Outlet 80 Dolar
Woodbury Commons'da her türlü ünlü markayı fabrika satış fiyatına satın alabileceğiniz alışveriş turuna özel otobüsümüz ile gidilip dönülecektir.

Metro ile Hürriyet Heykeli ve Empire States | Yetişkin 120 Dolar / Çocuk: 110 Dolar (3-12 yaş)
Metro ile gerçekleştireceğimiz bu turumuzda görülecek yerler;Brooklyn Köprüsü, Özgürlük Anıtı Adası, Empire States Binası, Grand Central Tren İstasyonu, gezimiz bitiminde otelimize dönüyoruz.

Caz Gecesi | Yetişkin 90 Dolar / Çocuk: 90 Dolar (3-12 yaş)
New York'ta unutulmaz bir caz gecesi ne katılıyoruz.

Washington DC

Delaware Turu | Yetişkin 50 Dolar / Çocuk: 45 Dolar (3-12 yaş)
Vergisiz alışverişin ABD'deki adresi Delaware 'de duraklıyoruz. Dünyaca ünlü elekronik cihazları satın alma imkanı bulacaksınız.

Tarihi Georgetown, Library of Congress ve National Gallery | Yetişkin 80 Dolar / Çocuk: 70 Dolar (3-12 yaş)
Tarihi Georgetown, Library of Congress, National Gallery turu- 80 USD Washington DC’nin en tipik Ingiltere ve Avrupa’yi hatirlatan tarihi semti ve 1789 yilinda kurulmus olan Universitesi ile meshur olan Georgetown semtinin gezilmesi, Jacqueline Kennedy, George Washington, Nancy Reagon, Richard Nixon gibi tarihi isimlerin yasadigi Georgetown evlerinin bulundugu sokaklari beraber geziyoruz. Sonrasinda dunyanin en buyuk kutuphanesi olan Library of Congress’i geziyoruz, son duragimiz ise ABD’nin en buyuk resim collection’larindan birine sahip olan National Gallery’yi geziyoruz.

Genel Şartlar

Genel Şartlar

Tur Kodu: ETONUSA2
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Ülkemizdeki OHAL uygulamaları sebebiyle, yurt dışı çıkışlarında resmi makamlar tarafından bazı belgeler istenmektedir. Bu nedenle tura katılımınız öncesinde çalıştığınız/bağlı olduğunuz kurumdan ya da emniyet müdürlüklerinden bilgi alınız.
Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Tur Lideri
Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
Vize
T.C vatandaşlarına vize uygulaması vardır. ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Güzeloğlu Turizm acentemizden veya http://gttur.com/sayfa/vize'den, İzmir ve çevresi için ise Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.'' Başvurular şahsen büyükelçiliğe yapılmaktadır. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması vardır. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır."
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • 200 $ Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • (Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle bilgi almak için satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra geziler
 • Kişisel harcamalar
 • Etsassistance (Kişi başı 1000 $'ya kadar olan paket turlarda 25 $/kişi başı / Kişi başı 3000 $'ya kadar olan paket turlarda 45 $/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile İstanbul - Washington gidiş, Boston- İstanbul dönüş uçak bileti
 • 1. Sınıf otellerde Boston'da 1 gece, Niagara Falls'da 1 gece, New York'ta 3 gece, Washington'da 2 gece , toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, Geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Boston - Niagara Falls - New York - Washington arası özel otobüs ile transfer
 • Panoramik Boston - New York - Washington şehir turları
 • Alan - otel - alan transferleri
 • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
Bu tur tanıtımı bir sonraki yayımlanana kadar geçerlidir ve Etstur kayıtları esastır.
Değişiklik tarihi: 2017-11-09 10:58:09.0 (37409854)

Otel Bilgileri

Tur Konaklama Detayları
1. Sınıf otellerde oda kahvaltı konaklama
Aşağıdaki oteller, bu turlarımızda konaklama yapılan otellerdir. Seyahatiniz süresince hangi otellerde konaklama yapacağınızı, turun kalkış tarihini seçerek görebilirsiniz. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda, konaklayacağınız oteli/otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.